Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Viac dynamického výkonu a individuality pre modely BMW X6 a BMW X7 ako aj pre BMW X5 M a X6 M.

Široká ponuka dielov M Performance pre luxusných a športových priekopníkov modelovej rodiny BMW X.

G06
·
G07
·
F95
·
F96
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
BMW M Automobiles
·
X5 M
·
X6 M
·
X6
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(17x, 83,27 MB)

Mníchov. Od novembra obohatí segment Sport Activity Coupé (SAC) model BMW X6 (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 — 6,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 243 — 172 g/km) svojim extrovertným vzhľadom, výnimočným výkonom a provokatívnym dizajnom. Iba o niekoľko mesiacov neskôr sa predstavia nové modely BMW X5 M (kombinovaná spotreba: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km) a BMW X6 M (kombinovaná spotreba: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km), ktoré od jari 2020 nastavia nové štandardy medzi vysoko výkonnými vozidlami v segmentoch SAV/SAC. Nové modely M poskytujú vzrušujúcu dynamiku jazdy, ktorá vychádza z výkonného 4,4-litrového benzínového motora V8 s technológiou TwinPower Turbo s výkonom 441 kW (600 k), v prípade modelov Competition výkon poskočil na 460 kW (625 k). Široká ponuka dielov M Performance umocňuje športový charakter, zvyšuje vizuálnu príťažlivosť a bude dostupná pre trojicu luxusných výkonných modelov a taktiež aj pre BMW X7 (kombinovaná spotreba: 11,1 — 6,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 252 — 171 g/km).

Tieto špičkové doplnky vyvinuté oddelením BMW M GmbH sú výsledkom rozsiahlych skúseností získaných na svetových pretekárskych okruhoch. Všetky komponenty dokonale vyhovujú špecifickým vlastnostiam modelov BMW X6, BMW X7 ako aj BMW X6 M a BMW X5 M. Zákazníci si s týmito doplnkami môžu zvýrazniť vizuálnu príťažlivosť či športové vlastnosti svojich vozidiel a upraviť si ich podľa svojho osobného vkusu. Diely M Performance neovplyvňujú iba vzhľad vozidla. Okrem toho spĺňajú aj najvyššie funkčné požiadavky s ohľadom na nízku hmotnosť a na aerodynamiku.

Exteriér: Karbón pre príťažlivý vzhľad a lepšiu aerodynamiku.
Široká ponuka karbónových exteriérových prvkov M Performance výrazne zlepšuje atletický charakter modelov BMW X6 a BMW X6 M ako aj BMW X5 M. Vyrábajú sa ručne s čírou vysoko lesklou povrchovou úpravou, čo im dodáva očarujúci hlboký efekt. Štruktúra včelieho plástu, charakteristická pre tento materiál, dodáva plastom zosilneným karbónovými vláknami príťažlivý vzhľad. Karbónová mriežka chladiča M Performance, bočné výduchy M Performance ako aj karbónový zadný difúzor, ktorý bude v ponuke neskôr, dodávajú vozidlu čistokrvný pretekársky nádych. Difúzor spolu s čiernymi vysoko lesklými zadnými krídelkami M Performance a s vysoko lesklým čiernym strešným spojlerom M Performance navyše optimalizujú prúdenie vzduchu v zadnej časti vozidla BMW X5 M. Tieto diely pozitívne ovplyvňujú smerovú stabilitu a schopnosť udržiavať priamy smer. Medzi ďalšie vizuálne príťažlivé prvky modelu BMW X6 patria aj čierne nálepky na karosériu M Performance Frozen Black. Pozostávajú z matných čiernych a sivých pásov s nápisom M Performance, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke bokov vozidla a majú pozitívny dopad na dizajn vozidla z kategórie SAC. Vysoko lesklé čierne nálepky sa dokonale hodia na zlepšenie vzhľadu prednej časti modelu BMW X6, zatiaľ čo vysoko lesklé čierne označenie modelu zlepšuje výzor zadnej časti modelu BMW X7. Príťažlivý vzhľad modelu BMW X7 zvyšujú aj štýlové a športové karbónové vonkajšie spätné zrkadlá M Performance.

Športový brzdový systém a súpravy diskov kolies pre lepšiu ovládateľnosť.
Brzdový systém M Performance, štandardne nainštalovaný na modeloch BMW X5 M a BMW X6 M, je na požiadanie dostupný aj pre BMW X6. Vďaka väčším, perforovaným a odľahčeným brzdovým kotúčom s vnútorným chladením ponúka lepšie brzdové reakcie, upravené spomaľovanie v extrémnych podmienkach ako aj maximálnu odolnosť. Vizuálnu príťažlivosť zvyšujú červeno nalakované strmene, ktoré vyniknú najmä v kombinácii s otvoreným dizajnom diskov kolies. Pre všetky štyri modely je k dispozícii viacero diskov kolies, pričom v prípade letných súprav dosahujú až do veľkosti 22 palcov, zimné súpravy siahajú do veľkosti 21 palcov. Disky kolies z ľahkých zliatin M Performance Star Spoke Styling 749 M s priemerom 22 palcov sú v ponuke pre model BMW X6 buď v leštenej čiernej farbe Jet Black alebo v matnej čiernej farbe, pričom spájajú nízku hmotnosť s výnimočným vzhľadom a športovým výkonom. Vďaka špeciálnemu výrobnému procesu sú tieto disky kolies približne o jeden kilogram ľahšie než porovnateľné odlievané disky kolies. To zlepšuje reakcie riadenia ako aj celkovú dynamiku jazdy. Luxusný charakter vozidla BMW X7 umocňujú aj odľahčené extravagantné dvojfarebné 22-palcové kované disky kolies M Performance matnej alebo leštenej čiernej farby Y-Spoke Styling 785 M. Na druhej strane nefalšovanú atmosféru motoršportu vyžarujú disky kolies z ľahkých zliatin Double Spoke Styling 809 M so zmiešanými pneumatikami (vpredu: 295/35 ZR21 107Y XL; vzadu: 315/30 ZR22 107Y XL), ktoré sa v matnej čiernej farbe Jet Black s farebným nápisom M Performance dodávajú pre vozidlá BMW X5 M, BMW X6 M ako aj pre ich modely Competition.

Atmosféra vysokého výkonu v luxusnom interiéri.
Už i tak príťažlivý charakter motoristického športu vo vozidlách BMW X5 M a BMW X6 M a v ich modeloch Competition možno ešte ďalej zvýrazniť. Volant M Performance dodá vodičovi dokonalé uchopenie a to aj počas dynamickej jazdy. Môže za to extrémne priľnavá Alcantara s veľkým výrezmi na palce a špeciálny podklad pre vynikajúcu stabilitu a priamy pocit z riadenia. Okrem štandardných detailov ako červená značka stredu volantu a striebro-sivé ručné krížové prešívanie, sa volant M Performance dodáva aj s krabónovou lištou s nápisom M Performance a s kúskom Alcantary. Volant môžu doplniť radiace páčky M Performance s karbónovou povrchovou úpravou namiesto štandardne dodávaných chrómových. V ponuke sa napríklad nachádzajú aj koberčeky M Performance s nápisom M Performance, typickými farbami M a s koženým lemovaním vrátane kontrastného dekoratívneho prešívania. Medzi veľmi štýlové a do modelov BMW X6 a BMW X7 na želanie dodávané doplnky inšpirované motoristickým športom patria pedále a opierka na nohu z ušľachtilej ocele, ktoré tvoria súčasť štandardnej výbavy modelov BMW X5 M a BMW X6 M.

Zážitok z atmosféry M Performance aj keď vozidlo stojí.
Štvorica modelov BMW X vyžaruje príťažlivosť motoršportu a M Performance aj keď stoja. Veľmi príťažlivým prvkom je napríklad súprava krytov M Performance pre BMW LED projektory v dverách. Po otvorení dverí sa na vozovku premieta logo BMW M alebo motív M Performance. Obal na kľúče M Performance vyrobený z vysoko kvalitnej Alcantary s karbónovou lištou svojim vzhľadom a dotykom oživuje myšlienku M Performance. Vďaka 6-hrannej skrutke modrej farby M Light Blue je kľúč pevne prichytený k obalu a tak aj zároveň účinne chránený pred poškriabaním či poškodením. Obaly na pneumatiky M Performance vyrobené z vysoko kvalitného odolného plastu ochránia kolesá s veľkosťou až do 22 palcov. Uľahčujú uskladňovanie a prevoz kolies, ktoré sú vďaka tomu čistou a bezpečnou záležitosťou. Okrem toho vnášajú svojím výrazným dizajnom M Performance do garáže aj pretekársku atmosféru. Každý obal je jasne označený, čo uľahčuje správne umiestnenie kolies na vozidlo.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X5 M: Fuel consumption combined: 13.0 -12.8 l/100 km; CO2 emissions combined: 296 -291 g/km

BMW X6 M: Fuel consumption combined: 12.7 – 12.5 l/100km; CO2 emissions combined: 289 – 284 g/km

BMW X6: Fuel consumption combined: 10.7 – 6.1 l/100km, CO2 emissions combined: 243 – 159 g/km

BMW X7: Fuel consumption combined: 11.1 – 6.5 l/100km, CO2 emissions combined: 252 – 171 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť