Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M8 Gran Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé.

Dve štvordverové vysoko výkonné športové vozidlá sú pripravené rozšíriť rady modelov BMW M GmbH v luxusnom segmente.

F93
·
Gran Coupé
·
BMW M Automobiles
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~2,04 MB)
  
Photos(134x, ~961,79 MB)

Dve štvordverové vysoko výkonné športové vozidlá sú pripravené rozšíriť rady modelov BMW M GmbH v luxusnom segmente. Nové BMW M8 Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 — 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 — 240 g/km) a nové BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 — 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 — 240 g/km) spájajú výnimočné výkonové charakteristiky s výrazným dizajnom karosérie a so zväčšeným priestorom pre cestujúcich na zadných sedadlách. Predstavujú exkluzívnu možnosť pre vodiča aj pasažierov, aby si v štyroch samostatných plnohodnotných sedadlách užili výnimočnú dynamiku, ovládateľnosť a precíznosť, ktorú ponúkajú nové špičkové vlajkové modely s označením BMW M GmbH.

Nové štvordverové vysoko výkonné modely sú odvodené priamo od vozidla BMW M8 Coupé a vyvíjali sa spolu s vytrvalostným pretekárskym automobilom BMW M8 GTE. Ich pohon, podvozok a aerodynamika sa počas ladenia a finálnych úprav na testovacích okruhoch spoločnosti BMW Group, na Severnej slučke okruhu Nürburgring ako aj na ostatných pretekárskych okruhoch prispôsobili tak, aby vyhovovali jedinečnej konštrukcii. Nové BMW M8 Gran Coupé ako aj nové BMW M8 Competition Gran Coupé sa vo svetovej premiére predstavia v novembri 2019 na autosalóne v Los Angeles. Začiatok predaja je naplánovaný na apríl 2020, pričom pri štarte predaja bude v ponuke aj verzia BMW M8 Gran Coupé First Edition.

Vysoko otáčkový motor V8 s výkonom 460 kW (625 k), 8-stupňová prevodovka M Steptronic, M xDrive a aktívny M Diferenciál.
Nezameniteľný nárast výkonu motorov BMW M patrí medzi najdôležitejšie vlastnosti motora V8 v novom modeli BMW M8 Gran Coupé. Vysoko otáčkový 8-valcový motor vybavený technológiou M TwinPower Turbo dodáva maximálny výkon 441 kW (600 k). V novom modeli BMW M8 Competition Gran Coupé narastá táto hodnota na 460 kW (625 k) a spája sa so športovým výfukovým potrubím a s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic so systémom Drivelogic. Nové BMW M8 Gran Coupé zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy, modelu BMW M8 Competition Gran Coupé to trvá 3,2 sekundy.

Pohon všetkých kolies M xDrive prenáša výkon motora na vozovku presvedčivo a s odhodlaním, pričom k tomu prispieva aj spolupráca s aktívnym M Diferenciálom na zadnej náprave. Pohon všetkých kolies M xDrive posúva už v základnom nastavení 4WD viac výkonu na zadné kolesá. Vodič si v nastaveniach môže zvoliť režim 4WD Sport, ktorý na zadné kolesá posiela ešte väčšiu porciu výkonu. Vypnutie stabilizačného systému DSC aktivuje pohon 2WD, takže výkon sa na vozovku dostáva iba cez zadné kolesá.

Špecifická technológia podvozka, integrovaný brzdový systém.
Konštrukcia a reakcie špecifickej technológie podvozka museli zvládnuť náročné požiadavky jazdenia na okruhu ako aj mimoriadne tuhé ukotvenie tlmičov ku karosérii. Štandardná výbava obsahuje aj prvky ako elektronicky ovládané tlmiče a elektro-mechanický posilňovač riadenia M Servotronic. Nový integrovaný brzdový systém ponúka vo svojej špeciálnej M konfigurácii možnosť dvoch rôznych nastavení reakcií a pocitu v brzdovom pedále.

Výrazný vzhľad, extra priestor vzadu.
K súčastiam extravagantného vzhľadu štvordverových vysoko výkonných športových vozidiel patria dynamicky natiahnutá silueta, svalnaté ramená a samostatný dizajn zadnej časti. Široké otvory na vstup vzduchu, M výduchy na blatníkoch, aerodynamicky upravené vonkajšie spätné zrkadlá, zadný spojler ako aj ďalšie špecifické prvky M zvyšujú vizuálnu príťažlivosť vysoko výkonného charakteru nových modelov. Na začiatku predaja bude v ponuke aj špeciálna verzia BMW M8 Gran Coupé (limitovaná na 400 kusov). Medzi jej exkluzívne dizajnové prvky bude patriť zelená metalíza Aurora Diamond Green z ponuky BMW Individual s doplnkami vo farbe Gold Bronze.

Rázvor modelov s označením Gran Coupé sa oproti dvojdverovým verziám nového BMW M8 predĺžil o 200 milimetrov. Na zadných sedadlách tak vznikol extra priestor a na krátke trasy je k dispozícii aj tretie zadné sedadlo.

Nový ovládací systém, exkluzívna štandardná výbava.
Nastavovacie tlačidlo na stredovej konzole dáva vodičovi priamy prístup k nastaveniu motora, tlmičov, riadenia, pohonu všetkých kolies M xDrive a brzdového systému. Pod dve M tlačidlá na volante sa vďaka tomu dajú uložiť a kedykoľvek vyvolať dve samostatné nastavenia všetkých prvkov. K nim sa pridáva ešte tlačidlo M Mode na stredovej konzole. Ním vodič podľa aktuálnych potrieb nastavuje reakcie asistenčných systémov vodiča a zobrazenie na prístrojovej doske či na projekčnom Head-Up Displej. Vodiči nového modelu BMW M8 Competition Gran Coupé si môžu zvoliť aj režimy TRACK, ROAD a SPORT.

Exkluzívna štandardná výbava nových modelov BMW M8 Gran Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé obsahuje Adaptívne LED svetlomety s technológiou BMW Laserlight, špeciálny M BMW Head-up Displej, M športové sedadlá, asistenčný systém vodiča Driving Assistant a parkovací asistent Parking Assistant. Najnovšie výdobytky v oblastiach ovládania a konektivity prináša štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional doplnený o navigačný systém a o inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť