Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Výkon a športové vlastnosti. Nový model BMW M340i xDrive Touring oslavuje príchod na trh.

Exkluzívny radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo a výkonom 275 kW (374 k) sa spája s najmodernejšou technológiou podvozka a s inteligentným pohonom všetkých kolies. Do nového BMW radu 3 prináša mimoriadny výkon. Model BMW M340i First Edition bude k dispozícii v karosárskych verziách Sedan aj Touring, každé v limitovanom počte 340 kusov.

G21
·
G20
·
Radu 3
·
Sedan
·
Touring
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~957,97 KB)
  
Photos(127x, ~484,88 MB)

Mníchov. Portfólio modelov nového BMW radu 3 je ešte športovejšie než kedykoľvek predtým, čo jasne dokazuje aj ponuka dvoch vrcholných športových modelov, ktoré budú k dispozícii od novembra 2019: BMW M340i xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 7,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 168 — 160 g/km) a BMW M340i xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 7,6 — 7,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 172 — 163 g/km). Oba tieto modely budú od novembra 2019 v ponuke aj vo verzii BMW M340i First Edition doplnenej o špeciálne dizajnové prvky a výbavu. Pre každú karosársku verziu bude táto edícia limitovaná na 340 kusov.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú koncentrovaným stelesnením športového ducha, vďaka ktorému sú modely BMW radu 3 čistokrvnými reprezentantmi značky BMW a už viac ako 40 rokov sa práve touto vlastnosťou odlišujú od konkurencie. Pôvodné BMW radu 3, predstavené v roku 1975, vynikalo mimoriadne agilnými jazdnými vlastnosťami. A verzia Touring, ktorá sa prvýkrát predstavila s príchodom druhej generácie radu 3, spojila priekopnícku všestrannosť s dynamickými jazdnými vlastnosťami BMW.

Výnimočný výkon: Radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo dosahuje výkon 275 kW (374 k).
Benzínový radový 6-valcový motor vyvinutý špeciálne pre nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vyniká okamžitým nástupom výkonu a chuťou po otáčkach v kombinácii s kultivovaným chodom, ktorým sú motory BMW preslávené a v danej kategórii sa vyznačujú aj bezkonkurenčne nízkou spotrebou. Trojlitrová pohonná jednotka využíva hliníkový blok motora s uzavretou koncepciou a s hliníkovou hlavou valcov. Vnútornú účinnosť motora zvyšujú odľahčené piesty, ojnice a kovaný oceľový kľukový hriadeľ. Trecie straty znižujú aj špeciálne opracované vnútorné plochy valcov s nastriekanou tenkou vrstvou ocele. Nový radový šesťvalec dodáva výkon 275 kW (374 k), čo je v porovnaní s predchádzajúcimi vrcholnými motorizáciami nárast o 35 kW (48 k), zatiaľ čo maximálny krútiaci moment sa zvýšil o 50 Nm na 500 Nm. Súčasťou použitých technológií M TwinPower Turbo je dvojkomorové turbodúchadlo s nepriamym chladením stlačeného vzduchu integrovaným do nasávacieho systému, najnovšia generácia vysokotlakového priameho vstrekovania paliva, plne variabilný zdvih nasávacích ventilov Valvetronic a variabilné časovanie vačkových hriadeľov double-VANOS na strane nasávania i výfuku. Zabudovanie systému preplňovania priamo do oceľového zberného výfukového potrubia má za následok pozoruhodne kompaktnú konštrukciu a súčasne to znamená, že výfukové plyny musia od spaľovacích priestorov k turbodúchadlu absolvovať len krátku vzdialenosť, čo prináša rýchlejší nárast plniaceho tlaku v nízkych otáčkach. Reakcie turbodúchadla ďalej zlepšuje zníženie jeho zotrvačnosti približne o 25 percent. Znižovať emisie napomáha široko otvárateľný a elektronicky riadený obtokový ventil. Maximálny tlak systému priameho vstrekovania s tlakovými zásobníkmi narástol z 200 na 350 barov. Zlepšuje sa tak dávkovanie paliva a minimalizujú sa emisie motora.

Balík prvkov M Technic s optimalizovaným systémom chladenia je k dispozícii ako voliteľná výbava pre model BMW M340i xDrive Sedan.
Vysoko účinný systém chladenia nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring udržiava motor, prevodovku a brzdy v ideálnej prevádzkovej teplote nielen pri každodennej prevádzke, ale aj pri extrémnom športovom nasadení. Tvorí ho vysokoteplotný a nízkoteplotný chladiaci okruh a nepriame chladenie stlačeného vzduchu. Prepojovací ventil chladenia umožňuje dočasne odstaviť chladenie bloku motora, čo umožní rýchlejšie dosiahnutie prevádzkovej teploty. Nový model BMW M340i xDrive Sedan má navyše na požiadanie k dispozícii aj paket M Technic. Ten pridáva ďalšie dva chladiče, ktoré spĺňajú obzvlášť vysoké nároky motora na chladenie pri mimoriadne športovej jazde — najmä pri vysokých vonkajších teplotách.

Štandardne dodávaný M športový výfukový systém vytvára bohatý zvukový prejav.
Mimoriadny výkon nového radového šesťvalca zdôrazňuje výrazný zvukový prejav štandardne dodávaného M športového výfukového systému. Klapkami vybavený systém vydáva obzvlášť bohatý a vzrušujúci zvuk a to najmä ak je prostredníctvom voliča jazdných režimov zvolený režim SPORT alebo SPORT+. Zvuk sprevádzajúci nárast výkonu motora vytvára cestujúcim v nových modeloch BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vzrušujúci akustický zážitok, z ktorého naskakuje husia koža. Rozdvojený výfukový systém s dvojicou koncoviek obsahuje dva filtre pevných častíc pre benzínové motory, čo tejto dvojici modelov M od značky BMW umožňuje plniť požiadavky emisnej normy Euro 6d-TEMP.

Osemstupňová prevodovka Steptronic Sport, inteligentný pohon všetkých kolies a štandardne dodávaný M športový diferenciál.
Nový radový šesťvalec sa štandardne spája s najnovšou generáciou osemstupňovej automatickej prevodovky Steptronic Sport. Medzi jej hlavné prednosti patrí optimalizovaný hydraulický systém, minimálny preklz meniča, efektívne tlmenie kmitov a extrémne športové zmeny prevodových stupňov. Prevodové pomery sú dokonale zladené s výkonovou charakteristikou motora, a preto sa prevodovka hodí na dynamickú jazdu a zároveň zvyšuje komfort a znižuje spotrebu paliva. Na manuálne radenie prevodových stupňov možno použiť volič prevodovky alebo štandardne dodávané radiace páčky na volante. Pre maximálne dynamický rozjazd z pokoja je k dispozícii funkcia Launch Control.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring umožňuje plne variabilné rozdeľovanie hnacej sily medzi predné a zadné kolesá prostredníctvom elektronicky riadenej viaclamelovej spojky. Pohon BMW xDrive spolupracuje so stabilizačným systémom DSC (Dynamic Stability Control) a na zmeny jazdnej situácia reaguje s veľkou presnosťou a v priebehu zlomku sekundy. Tým maximalizuje trakciu, obratnosť a ovládateľnosť na každom povrchu a za každého počasia.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú štandardne vybavené M športovým diferenciálom. Elektronicky riadená a plne variabilná svornosť zadného diferenciálu výrazne zlepšuje trakciu a schopnosti vozidla zatáčať a súčasne zvyšuje jeho smerovú stabilitu a obratnosť. Svornosť zadného diferenciálu, ktorú riadi systém DSC, zlepšuje trakciu a prenos hnacej sily pri jazde na povrchoch s rozdielnou úrovňou priľnavosti pod pravým a ľavým kolesom tým, že zabraňuje ich pretáčaniu.

M športový podvozok a variabilné športové riadenie.
Podvozok vyvinutý pre nové BMW radu 3 má všetko potrebné na to, aby poskytol extrémne športové jazdné vlastnosti. Ľahké a maximálne pevné komponenty prednej nápravy s oddelenými spodnými ramenami a zvislými pružiacimi a tlmiacimi vzperami a päťprvkové zavesenie zadnej nápravy zlepšujú, rovnako ako široký rozchod kolies a ich optimálne odklony, ochotu vozidla zatáčať a taktiež zvyšujú aj precíznosť riadenia. M športový podvozok, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring, znižuje svetlú výšku oboch verzií o 10 mm, má M špecifické elastokinematické vlastnosti a je vybavený tlmičmi, ktoré, v závislosti od zdvihu, menia svoju tuhosť.Tento typ tlmičov sa v novom BMW radu 3 objavuje úplne prvýkrát a výrazne obmedzuje pohyby karosérie pri tlmení vibrácií spôsobených nerovnými vozovkami ako aj dynamickou jazdou v zákrutách. Výsledkom je športová jazda a sebaistá ovládateľnosť vozidla. Vpredu majú použité tlmiče dodatočné hydraulické dorazy pre roztiahnutie, zatiaľ čo vzadu sú navrhnuté tak, aby obmedzili prílišné stlačenie. Tlmiaca charakteristika tlmičov je variabilná, takže tlmič spolu so stlačením pružiny progresívne tuhne.

Zákazníci majú tiež možnosť vybaviť si vozidlo Adaptívnym M podvozkom s elektronicky riadenými tlmičmi. Tieto tlmiče adaptívne reagujú na povrch vozovky a jazdný štýl vodiča s cieľom eliminovať nežiaduce náklony karosérie. Tlmiče nezávisle od seba menia charakteristiku pre stlačenie i roztiahnutie.Charakteristiku tlmenia možno upravovať prostredníctvom  voliča jazdných režimov. Režimy SPORT a SPORT+ optimalizujú dynamické schopnosti vozidla a predstavujú výrazný kontrast ku komfortnejším reakciám tlmičov v režimoch COMFORT a ECO PRO.

Ďalším prvkom M športového a adaptívneho M podvozka je variabilné športové riadenie. Kombinácia posilňovača riadenia Servotronic s variabilným účinkom posilňovača a v závislosti od uhla natočenia volantu premenlivého prevodu riadenia zvyšuje smerovú stabilitu vozidla a súčasne uľahčuje zatáčanie v malých rýchlostiach a pri manévrovaní. Ostré a precízne reakcie variabilného športového riadenia zlepšujú ovládateľnosť vozidla v nájazde do zákrut.

M športové brzdy a M disky kolies z ľahkej zliatiny so zmiešanými pneumatikami.
Vynikajúcu brzdnú silu poskytujú tiež štandardne dodávané M športové brzdy, ktorých extrémne športové nastavenie zvýrazňuje krátky chod pedálu. Tento brzdový systém sa vyznačuje obzvlášť priamym dávkovaním brzdného účinku a špeciálnou hydraulickou konfiguráciou. Predné brzdy používajú štvorpiestikové pevné strmene a kotúče s priemerom 348 mm, vzadu pracujú jednopiestikové plávajúce strmene s kotúčmi s priemerom 345 mm. Modrou farbou nalakované strmene nesú logo M.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú štandardne vybavené originálnymi 18-palcovými M diskami kolies z ľahkej zliatiny obutými do zmiešaných pneumatík s rozmerom 225/45 R 18 vpredu a 255/40 R 18 vzadu. V ponuke na požiadanie dodávanej výbavy sa nachádzajú aj špecifické 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny v troch dizajnových verziách vyhotovenia a taktiež aj 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny BMW Individual, vždy so zmiešanými pneumatikami. Na požiadanie sú pre 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny k dispozícii aj vysokovýkonné pneumatiky.

M špecifické dizajnové prvky s optimalizovanými aerodynamickými vlastnosťami, bohatá štandardná výbava.
Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring dávajú svoj mimoriadny výkonový potenciál okamžite najavo radom unikátnych M špecifických dizajnových prvkov. Predný nárazník, bočné rozšírenia prahov a zadná časť sú tvarované tak, že optimalizujú prívod chladiaceho vzduchu a aerodynamické vlastnosti vozidla. Medzi jedinečné dizajnové prvky patria výplň BMW masky chladiča v tvare obličiek a lichobežníkové koncovky výfuku. Nový model BMW M340i xDrive Sedan je vybavený M zadným spojlerom vo farbe karosérie. Exkluzívny vzhľad dodávajú vozidlu lesklo čierne lišty okien z ponuky BMW Individual High-gloss Shadow Line a v šedej metalickej farbe Cerium Grey vyhotovené kryty vonkajších spätných zrkadiel, prvky v predných nasávacích otvoroch, výplň BMW masky chladiča v tvare obličiek a jej rámček, koncovky výfuku a označenie modelu.

M špecifické dizajnové prvky a prvky výbavy vnútri oboch modelov pomáhajú zamerať pozornosť cestujúcich na dynamické zážitky z jazdy, ktoré na nich čakajú. Súčasťou štandardnej výbavy sú športové sedadlá vodiča a spolujazdca čalúnené M špecifickou kombináciou materiálu Sensatec a Alcantary s kontrastným modrým prešívaním, multifunkčný M kožený volant s radiacimi páčkami, antracitové čalúnenie stropu BMW Individual, M pedále, M špecifické koberčeky a hliníkové obloženie interiéru Aluminium Tetragon s výraznou linkou Pearl Chrome. Na digitálnom prístrojovom paneli sa nachádza označenie M340i, ktoré zdobí aj lišty prahov predných dverí.

Rovnako ako je súčasťou štandardnej výbavy nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring unikátna pohonná jednotka a podvozok a pre tieto modely špecifické prvky exteriéru a interiéru, je jej súčasťou aj trojzónová klimatizácia, náladové osvetlenie, rozšírený balík odkladacích miest a automaticky sa stmavujúce vnútorné spätné zrkadlo. Medzi ďalšie položky štandardnej výbavy týchto dvoch vysoko výkonných súrodencov patria pomoc pri parkovaní Park Distance Control so snímačmi vpredu a vzadu, BMW Live Cockpit Plus s navigačným systémom a 8,8-palcovým displejom Control Display a balík Connected Plus vrátane dopravných informácií v reálnom čase RTTI a služieb ovládania na diaľku Remote Services, Concierge Services a príprava pre Apple CarPlay.

Prvé miesto na štartovom rošte: BMW M340i First Edition.
Od príchodu modelu BMW M340i xDrive Touring na trh, ktoré je stanovené na november 2019, bude tento automobil k dispozícii aj v exkluzívnej edícii určenej pre obe karosárske verzie. Edícia BMW M340i First Edition bude na vybraných trhoch k dispozícii vo verziách Sedan aj Touring. Konkrétne ide o tieto trhy: Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Holandsko, Škandinávia, Belgicko, Austrália, Nový Zéland, Japonsko, Južná Kórea, Stredný východ, Kanada, Mexiko a Brazília. Obmedzená séria 340 kusov pre každú karosársku verziu sa bude vyznačovať výberom mimoriadne atraktívnych prvkov dizajnu a výbavy.

Dôkazom toho, že edícia First Edition je vrcholom športových jazdných vlastností a exkluzivity, je aj tmavá šedá metalíza Frozen Dark Grey z programu BMW Individual, lesklo čierne lišty okien BMW Individual High-gloss Shadow Line a 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny. Nenapodobiteľnú atmosféru vo vnútri vozidla vytvára kožené čalúnenie Merino z ponuky BMW Individual v exkluzívnom dvojfarebnom vyhotovení Fjord Blue/Silverstone, kožou potiahnutá palubná doska BMW Individual a M bezpečnostné pásy. Ďalším detailom interiéru je leštené hliníkové obloženie BMW Individual a plaketa M340i First Edition 1/340.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

BMW M340i xDrive Sedan: Fuel consumption combined: 7.4 – 7.0 l/100 km [38.2 – 40.4 mpg imp]; CO 2 emissions combined: 168 – 160 g/km

BMW M340i xDrive Touring: Fuel consumption combined: 7.6 – 7.2 l/100 km [37.2 – 39.2 mpg imp]; CO 2 emissions combined: 172 – 163 g/km

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LIVE STREAMING

Los Angeles. 20.11.19. 18:00 CET / 09:00 PST. Here you can see the live webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť