Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Trvalo udržateľný luxus: ISO certifikát potvrdzuje výnimočné hodnotenie životného cyklu modelu BMW radu 7 s plug-in hybridným pohonom.

Spoločnosť TÜV Rheinland potvrdila nízku environmentálnu záťaž nového modelu BMW 745Le — potenciál vplyvu na globálne otepľovanie je počas celého životného cyklu v porovnaní s konvenčne poháňaným modelom o 58 percent nižší.

G12 LCI
·
Dlhý rázvor
·
Radu 7
·
BMW iPerformance Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, 87,69 MB)

Mníchov. Plug-in hybridné modely z ponuky nového BMW radu 7 spájajú luxusnú radosť z jazdy s prezieravým prístupom k trvalej udržateľnosti. To znamená, že ich progresívny charakter sa prejavuje v ovládaní, konektivite a v asistenčných systémoch vodiča, ale zároveň aj v hodnotení ich životného cyklu. To, akú veľkú výhodu v oblasti účinnosti poskytuje luxusnému sedanu technológia BMW eDrive, potvrdzuje aj štúdia environmentálnej záťaže modelu BMW 745Le (kombinovaná spotreba paliva: 2,3 — 2,2 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,7 — 15,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 53 — 50 g/km), ktorá dostala certifikát podľa noriem ISO 14 040 a 14 044. Podľa analýzy potvrdenej nezávislými inšpektormi zo spoločnosti TÜV Rheinland má plug-in hybridný sedan o 33 percent nižší potenciál vplyvu na globálne otepľovanie ako konvenčne poháňaný model z ponuky BMW radu 7 s porovnateľný výkonom. Pokiaľ by sa na nabíjanie batérií použila iba energia z obnoviteľných zdrojov, poklesne vplyv vozidla na životné prostredie počas celého jeho životného cyklu na 58 percent oproti konvenčnému pohonu.

ISO certifikát hodnotiaci životný cyklus nového modelu BMW 745Le opätovne potvrdzuje účinnosť technológie BMW eDrive pri znižovaní spotreby paliva a vylučovaných emisií. Nachádza sa aj v nových modeloch BMW 745Le a BMW 745e (kombinovaná spotreba paliva: 2,2 — 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,5 — 15,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 51 — 48 g/km) a BMW 745Le xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 2,5 – 2,3 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,2 – 15,8 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 57 – 52 g/km), kde inteligentne ovláda spoluprácu medzi mimoriadne účinným prepĺňaným radovým 6-valcovým benzínovým motorom s technológiou BMW TwinPower Turbo a elektrickým motorom zabudovaným priamo do vysoko účinnej 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Elektrifikácia pohonu umožňuje, aby luxusný sedan zvládal mnohé typické každodenné jazdné aktivity, najmä v mestskej premávke, bez toho, aby vypúšťal lokálne emisie. Nové BMW 745e sa čisto na elektrickú energiu dostane do vzdialenosti 55 — 58 kilometrov, model BMW 745Le do vzdialenosti 52 — 55 kilometrov a dojazd nového modelu BMW 745Le xDrive činí 51 — 54 kilometrov.

To znamená, že exkluzívna elektrická mobilita sa v luxusnom sedane teraz neviaže iba na využitie v mestskej premávke. V štandardnom jazdnom režime HYBRID dosahujú nové modely BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive na čisto elektrický pohon rýchlosť až do 110 km/h. Spaľovací motor sa dostane k slovu až pri vyšších rýchlostiach, prípadne pri výrazne zvýšenom zaťažení. Stlačením tlačidla eDrive na stredovej konzole môže vodič aktivovať režim ELECTRIC. V tomto prípade vzrastie maximálna rýchlosť bez vypúšťania lokálnych emisií na 140 km/h. V režime SPORT pôsobí elektromotor ako podpora spaľovacieho motora. Spaľovací motor spolu s elektromotorom dodávajú výkon 290 kW (394 k). Spoločný krútiaci moment elektrického aj spaľovacieho motora s hodnotou 600 Nm sa stará o veľmi svižné reakcie pri zrýchľovaní. Nové BMW 745e zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy, zatiaľ čo novému modelu BMW 745Le to potrvá 5,3 sekundy. Nový model dosiahne túto rýchlosť zo stoja už za 5,1 sekundy. Režim BATTERY CONTROL slúži na zvýšenie stavu nabíjania vysokonapäťových batérií na úroveň určenú vodičom, prípadne na udržiavanie úrovne nabitia. Na dlhších cestách sa tak energia uložená v batériách môže použiť iba na úseky trasy, ktorá vedie cez bezemisné zóny v mestách. Zámerom je, aby od jari 2020 jazdili plug-in hybridné modely značky BMW v určených bezemisných mestských zónach automaticky iba na elektrickú energiu.

Okrem inteligentného ovládacieho systému prispieva k zvýšeniu pomeru jazdy čisto na elektrickú energiu a tým aj k zníženiu spotreby paliva a vypúšťaniu emisií CO2 a k veľmi dobrému hodnoteniu nového BMW 745Le oproti konvenčne poháňaným modelom aj nový vysokonapäťový systém s najnovšou technológiou článkov batérií. Pre priame porovnanie s plug-in hybridným modelom sa v rámci štúdie environmentálnych vplyvov použil model BMW 740Li (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 7,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 170 — 164 g/km) s radovým 6-valcovým motorom s výkonom 250 kW (340 k). Pre oba modely sa vypočítali hodnoty na základe podkladov, ktoré zodpovedajú nájazdu do vzdialenosti 250 000 kilometrov. Okrem spotreby paliva a elektrickej energie sa k emisiám vplývajúcim na klímu pripočítavala aj výroba a zabezpečovanie potrebných energetických zdrojov. Plug-in hybridný model dosiahol zníženie potenciálu vplyvu na globálne otepľovanie o 33 percent v porovnaní s modelom BMW 740Li už pri započítaní energetického mixu 25 krajín EÚ, čo berie do úvahy všetku elektrickú energiu vyrobenú v Európskej únii. Pokiaľ by elektrina prúdiaca do vysokonapäťových lítiovo-iónových batérií modelu BMW 745Le pochádzala iba z obnoviteľných zdrojov ako veterné a solárne systémy, bola by produkcia emisií skleníkových plynov v porovnaní s konvenčným modelom až o 58 percent nižšia.

Proces certifikácie, ktorý použila spoločnosť TÜV Rheinland, sa zameriaval na detailné preskúmanie metód výpočtov ako aj na zistenia štúdie environmentálnych dopadov. Experti analyzovali vstupné údaje a environmentálne informácie a zároveň kontrolovali procesy použité pri tvorbe štúdie. Ich certifikát potvrdzuje, že hodnotenie životného cyklu nového BMW 745Le vzniklo v súlade s požiadavkami noriem ISO 14 040 a 14 044 a že použité metódy korešpondujú s vedeckými postupmi.

Vzhľadom na hodnoty elektrického dojazdu spĺňajú nové modely BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive požiadavky na zaradenie medzi elektrické vozidlá a z toho vyplývajú s nimi spojené výhody v oblasti premávky na verejných komunikáciách. Zároveň sa v Nemecku na tieto vozidlá vzťahuje aj znížené daňové zaťaženie platné pre firemné vozidlá. Pri výpočte daňového zaťaženia spojeného s benefitmi užívania služobného vozidla na súkromné účely sa ráta iba s polovicou cenníkovej ceny. Plug-in hybridné modely v ponuke BMW radu 7 dostali aj špeciálnu sériovú výbavu, ktorá obsahuje systém akustickej výstrahy chodcov. Pri jazde na elektrickú energiu do rýchlosti 30 km/h vypúšťa vozidlo z reproduktorov do okolia špeciálny zvuk vytvorený exkluzívne pre elektrické modely značky BMW. Zvuk vytvára dojem prítomnosti vozidla a zároveň nijako neznižuje akustický komfort posádky.

Sériová výbava modelov s plug-in hybridným pohonom štandardne obsahuje klimatizáciu. Tú možno prostredníctvom aplikácie pre mobilné telefóny BMW Connected ovládať aj na diaľku. Nové služby eDrive pomáhajú zatraktívniť a zjednodušiť nabíjanie vysokonapäťových batérií zvlášť pri cestách do neznámeho prostredia. Digitálne služby podporia vodiča pri hľadaní a výbere verejných nabíjacích staníc. Zároveň prostredníctvom diaľkovo ovládaných funkcií umožnia kontrolu nabíjacieho procesu a prenos dát spojených so stavom nabíjania, dojazdu na elektrinu aj na benzín a individuálnu spotrebu energie. Tieto údaje sa potom môžu prenášať do mobilného telefónu, prípadne do iného zariadenia vodiča. Štandardne dodávaný BMW Live Cockpit Professional obsahuje plne digitálny displej a online navigáciu a taktiež aj osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant, ktorý, okrem iného, pomôže vodičovi pri vyhľadávaní parkovacích a nabíjacích možností, prípadne, pokiaľ to infraštruktúra dovoľuje, dokáže rezervovať nabíjaciu stanicu.

Úpravy exteriéru modelov BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive umožňujú na požiadanie dodávané balíky doplnkov Pure Excellence a M Sports. K dispozícii sú taktiež všetky asistenčné systémy vodiča ako aj kompletná ponuka prvkov výbavy a doplnkov na zvýšenie komfortu dodávaných na želanie či všetky prvky podvozka dostupné pre BMW radu 7, výnimkou je iba na požiadanie dodávaný balík Executive Drive Pro.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

BMW 745e: Fuel consumption combined 2.2 - 2.1 l/100 km; electric power consumption combined 15.5 - 15.1 kWh/100 km; CO2 emissions combined 51 - 48 g/km

BMW 745Le: Fuel consumption combined 2.3 - 2.2 l/100 km; electric power consumption combined 15.7 - 15.6 kWh/100 km; CO2 emissions combined 53 - 50 g/km

BMW 745Le xDrive: Fuel consumption combined 2.5 - 2.3 l/100 km; electric power consumption combined 16.2 - 15.8 kWh/100 km; CO2 emissions combined 57 - 52 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LIVE STREAMING

Los Angeles. 20.11.19. 18:00 CET / 09:00 PDT. Here you can see the live webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť