Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový model BMW M2 CS.

Oddelenie BMW GmbH prvý raz predstavuje exkluzívnu a limitovanú špeciálnu edíciu modelu z kompaktnej prémiovej triedy s príťažlivým športovým vzhľadom. Nový vysoko výkonný model BMW M2 CS.

F87
·
BMW M Automobiles
·
M2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(91x, 774,38 MB)

Mníchov. Oddelenie BMW GmbH prvý raz predstavuje exkluzívnu a limitovanú špeciálnu edíciu modelu z kompaktnej prémiovej triedy s príťažlivým športovým vzhľadom. Nový vysoko výkonný model BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 9,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 238 – 214 g/km*) sa v modelovom rade nachádza nad modelom BMW M2 Competition a nadväzuje na úspechy, ktoré dosiahli modely BMW M3 CS a BMW M4 CS. Zároveň poskytuje mimoriadne schopný technický základ pre model BMW M2 CS Racing, ktorý bude predstavovať novú vstupnú bránu do sveta amatérskych pretekov v rámci nového segmentu Clubsport (dostupný od roku 2020).

Príťažlivý dizajn s rozšíreným použitím karbónových vláken.
Viacero dizajnových prvkov vyrobených z plastu zosilneného karbónovými vláknami (CFRP) zaisťuje, že BMW M2 CS má ešte ostrejšie tvary ako model BMW M2 Competition. Sem patrí napríklad aj novo tvarovaná kapota motora, strecha kompletne vyrobená z CFRP (prvý raz pre BMW M2), nový predný spojler, spojler na hrane batožinového priestoru a zadný difúzor z priznaného karbónu. Model BMW M2 CS stanovuje nové štandardy v segmente v oblasti zrýchľovania, dynamických jazdných vlastností, precíznosti a ovládateľnosti a zároveň poskytuje emotívny vstup do sveta modelov s označením BMW M GmbH. Spolu s výnimočnými výkonmi na trati dokáže BMW M2 CS vytvoriť jedinečný dojem aj neobmedzeným každodenným využitím ako aj modrou metalickou farbou Misano Blue rezervovanou exkluzívne pre tento model. Cena modelu sa na nemeckom trhu začína od 95 000 eur.

Nárast výkonu na 331 kW (450 k) a Adaptívny M podvozok.
Radový šesťvalcový motor s dvoma turbami dodáva výkon 331 kW (450 k), čo je o 29 kW (40 k) viac ako v prípade modelu BMW M2 Competition. Výkon motora sa na vozovku dostáva prostredníctvom Adaptívneho M podvozka, až doteraz rezervovaného pre model BMW M4 a taktiež aj s pomocou pneumatík Cup. Adaptívny M podvozok umožňuje vodičovi, aby si nastavil odpruženie v režimoch Comfort, Sport a Sport+. Zatiaľ čo režim Comfort upravuje komfort pruženia počas každodenného jazdenia v meste, režim Sport zaručuje dynamické jazdné vlastnosti napríklad počas jazdy na okresných cestách. Sport+, najtvrdší režim, potom minimalizuje pohyby karosérie a zlepšuje ostré dynamické jazdné vlastnosti, ideálne pre najvyšší výkon na trati.

 

Brzdy M Sport využívajú skúsenosti z motoršportu.
Skúsenosti oddelenia BMW M GmbH získané na pretekárskych okruhoch sa prejavujú aj v štandardne dodávaných brzdách M Sport s červeno nalakovanými brzdovými strmeňmi. Ich súčasťou sú brzdové kotúče vyrobené zo zliatiny a pochádzajúce z modelu BMW M2 Competition (predná náprava: priemer 400 mm, zadná náprava: priemer 380 mm) a veľké strmene (vpredu 6-piestikové pevné strmene, vzadu 4-piestikové pevné strmene). Tento špičkový brzdový systém dodáva výnimočný brzdový výkon s mimoriadnou schopnosťou spomaľovania a zastavenia a to za všetkých podmienok. Okrem toho sa vyznačuje aj silnou odolnosťou proti vädnutiu a konštantnou tepelnou stabilitou. Zákazníci si na požiadanie môžu objednať aj BMW M Karbónovo-keramické brzdy so 6-piestikovými strmeňmi vpredu a 4-piestikovými strmeňmi vzadu. Sú ešte ľahšie, zvládnu tvrdšie zaobchádzanie (napríklad počas jazdy na okruhu) a vydržia dlhšie. O ostré a precízne jazdné vlastnosti vozidla sa starajú aj prvky ako mimoriadne precízne vytvorená karbónová rozpera medzi ukotveniami predných tlmičov, ktorá výrazne zvyšuje tuhosť prednej časti a rovnako tak aj extrémne presne nastavený stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control). Stabilizačný systém zabezpečuje vynikajúcu úroveň trakcie aj za mokra a v prípade prešmykovania kolies a taktiež predchádza prerušeniu dodávky výkonu pri driftovaní. S tým pomáha aj Aktívny M Diferenciál, ktorý pozostáva z elektronicky ovládaného viaclamelového samosvorného mechanizmu. Ten dokáže reagovať veľmi precízne a rýchlo, čím prospieva trakcii a smerovej stabilite. V niektorých situáciách dokáže navyše pracovať ešte aj s istou dávkou predvídavosti. Napríklad pri ostrom jazdení na okruhoch umožňuje prepnutie do režimu M Dynamic Mode (MDM), ktorý je jednou z možností stabilizačného systému DSC. Vtedy dovolí väčšiu mieru prešmykovania kolies a uvoľní vodičovi ruky pri jazde na hranici dynamických možností vozidla. Zároveň sa otvoria dvere k väčšej miere nedotáčavosti aj pretáčavosti ako aj k väčším kontrolovaným šmykom.

Disky kolies s priemerom až 19 palcov a pneumatiky Cup.
Model BMW M2 CS dostal 19-palcové vysoko lesklé čierne kované disky kolies Y-spoke High-gloss Black, pričom na požiadanie môžu dostať matnú zlatú farbu. Zatiaľ čo predné disky kolies s rozmerom 9J x 19 palcov vážia iba 9 kilogramov, tak aj zadné s rozmerom 10J x 19 palcov len zľahka dosahujú hmotnosť 10 kilogramov. Predné kolesá obúvajú pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmerom 245/35 ZR 19 upravené špeciálne pre potreby modelu BMW M2 CS. Predné kolesá tak spĺňajú najvyššie požiadavky kladené na bočné vedenie, smerovú stabilitu, pocit riadenia a jeho precíznosť. Zadné pneumatiky s rozmerom 265/35 ZR 19 zlepšujú trakciu, bočné vedenie a smerovú stabilitu. Záujemcovia, ktorí plánujú svoj model BMW M2 CS využívať predovšetkým na každodenné jazdenie, si môžu bez príplatku vybrať pneumatiky Michelin Pilot Super Sport. Tie ponúkajú na mokrej vozovke viac priľnavosti ako pneumatiky s označením Cup.

Očarujúce hodnoty výkonu.
Vozidlo BMW M2 CS dosahuje viacero očarujúcich hodnôt výkonu. Ak je vybavené na želanie dodávanou M 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou (M DCT), zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy. So 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá sa prvý raz dostala do ponuky modelu s označením BMW CS a prešla viacerými úpravami podľa predstáv zákazníkov modelu BMW M2, sa táto hodnota zmení na 4,2 sekundy. Maximálna rýchlosť modelu zo špeciálnej edície vybaveného balíkom M Driver’s Package dosahuje elektronicky obmedzenú hodnotu 280 km/h. Vozidlá vybavené 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa vyznačujú kombinovanou spotrebou paliva 10,4 – 10,2 l/100 km a kombinovanými emisiami CO2 s hodnotou 238 – 233 g/km*. V prípade prevodovky M DCT sa kombinovaná spotreba dostáva na úroveň 9,6 – 9,4 l/100 km a emisie CO2 na 219 – 214 g/km.* Na relevantných európskych trhoch sa bude model BMW M2 CS predávať aj s filtrom pevných častíc pre benzínové motory, čím sa ešte intenzívnejšie zníži množstvo vypúšťaných emisií. Dodatočný kryt v olejovej vani, ďalšie odsávacie čerpadlo a premyslený systém prúdenia oleja okolo turbodúchadla zabezpečujú stabilnú cirkuláciu oleja počas bežného užívania ako aj pri ostrom jazdení na okruhu. Zvýšené nároky motora na chladenie sa okrem iného prejavili na tvare kapoty, ktorá dostala mriežky pre účinnejšie odvádzanie horúceho vzduchu z motorového priestoru. Výfukový systém predstavuje vizuálne aj zvukovo vylepšenú verziu výfukového potrubia z modelu BMW M2 Competition. Končí sa dvoma vetvami so štvoruholníkovými koncovkami, ktoré dobre poznajú všetci priaznivci písmen BMW M. O to, že BMW M2 CS vydáva zvuk hodný označenia BMW M, sa starajú dve elektronicky ovládané klapky vo výfukovom potrubí. Vodič si potom môže nastaviť zvuk ešte aj pomocou jazdného režimu M Engine Dynamics Control. Na to slúžia tlačidlá priamej voľby na stredovej konzole.

Premyslený interiér zameraný na vodiča.
Interiér modelu BMW M2 CS spája exkluzívny čistokrvný vzhľad so športovým pocitom. Stará sa o to poťah brúsenou kožou alkantara a použitie inovatívnych odľahčených materiálov. Napríklad stredová konzola je kompletne vyrobená z odľahčeného karbónového vlákna a rovnaký materiál sa dostal aj na držadlá a obklady dverí. Ultraľahké sedadlá M Sport z modelu BMW M4 CS zvyšujú ergonomickú a vizuálnu príťažlivosť interiéru. So škrupinovou konštrukciou, poťahom v kombinácii kože Merino a alkantary a s kontrastným červeným prešívaním predstavujú jednoznačné prepojenie s pretekárskou traťou a zaisťujú neotrasiteľnú bočnú oporu a to aj počas ostrého jazdenia na pretekárskom okruhu. Príbuznosť s motoristickým športom potvrdzuje aj na želanie dodávaný volant M Sport s exkluzívnym čalúnením alkantarou a s červenou stredovou značkou. Alkantara sa nachádza aj na lakťovej opierke na stredovej konzole a spolu s veľkým červeným logom CS sa dostala aj na lištu na palubnej doske.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť