Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Diely M Performance umocňujú atletický charakter nového modelu BMW radu 2 Gran Coupé.

Mnoho možností na dynamickú úpravu exteriéru, interiéru a ešte čosi navyše...

F44
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
Gran Coupé
·
Radu 2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~105,67 MB)

Mníchov. Vďaka spojeniu výrazného expresívneho dizajnu a výnimočných jazdných vlastností typických pre značku BMW, má nové BMW radu 2 Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 — 110 g/km) všetky predpoklady pre to, aby úspešne pokračovalo v sedemročnom príbehu vozidiel typu BMW Gran Coupé a posunulo ho aj do kompaktného segmentu. Pre zvýšenie jeho atletických vlastností a pre splnenie požiadaviek zákazníkov zameraných na zážitky spojené s motoršportom, zaradila automobilka BMW do ponuky aj širokú paletu prvkov M Performance. K dispozícii budú od začiatku predaja vozidla v novembri 2019.

Tieto prvky vyvíjali experti z oddelenia BMW M GmbH s mnohoročnými skúsenosťami v motoršporte, ktorí majú na konte nespočetné množstvo víťazstiev z pretekárskych okruhov po celom svete. Diely tak spĺňajú najvyššie nároky na výkon, kvalitu výroby a na dizajn. Diely M Performance sú vizuálne atraktívne a zároveň prispievajú k zníženiu hmotnosti vozidla. Všetky komponenty vynikajúco dopĺňajú výnimočný charakter vozidla BMW radu 2 Gran Coupé.

Atraktívne a funkčné detaily zvyšujú výnimočnú vizuálnu príťažlivosť.
Široká ponuka individuálnych prvkov umožňuje zákazníkom, aby dodali exteriéru svojho nového BMW radu 2 Gran Coupé dynamickejší vzhľad. Zadný vysoko lesklý čierny M spojler zvyšuje atraktívnu vizuálnu príťažlivosť a zároveň upravuje prúdenie vzduchu okolo vozidla, čím znižuje vztlak na zadnej náprave a následne pozitívne vplýva na jazdné vlastnosti vozidla. Vzhľad zadnej časti výrazne ovplyvňujú aj vysoko lesklé čierne označenie modelu, okrúhle koncovky výfuku z ušľachtilej ocele M Performance s titánovými vonkajšími časťami a s okolím z karbónových vlákien. Prednej časti dodáva mimoriadne dynamický vzhľad vysoko lesklá čierna vypletaná výplň mriežky chladiča. Diskrétny no zároveň výnimočný prvok na bočnej línii vozidla predstavujú karbónové vonkajšie kryty spätných zrkadiel M Performance. Rovnako ako všetky karbónové prvky sú vyrobené ručne, vybavené lesklou povrchovou úpravou a vysoko vyleštené, čo im dodáva očarujúci hlboký efekt. Úchvatný vzhľad doplnkov z plastu zosilneného karbónovými vláknami vytvára charakteristická štruktúra tohto výnimočného materiálu.

Pretekárska atmosféra v luxusnom interiéri.
Už i tak príťažlivý charakter motoristického športu v modeli BMW radu 2 Gran Coupé možno ešte zvýrazniť volantom M Performance, ktorý zaručí vodičovi dokonalé uchopenie a to aj počas dynamickej jazdy. Spôsobuje to extrémne priľnavá Alcantara s veľkým výrezmi na palce a špeciálny podklad pre vynikajúcu stabilitu a priamy pocit z riadenia. Okrem štandardných detailov ako červená značka stredu volantu a striebro-sivé ručné krížové prešívanie, sa volant M Performance dodáva aj s karbónovou lištou s nápisom M Performance a s kúskom Alcantary. Volant môžu doplniť radiace páčky M Performance s karbónovou povrchovou úpravou namiesto štandardne dodávaných chrómových, ktoré sa v novom modeli BMW radu 2 Gran Coupé spájajú so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic alebo s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport. V ponuke sa napríklad nachádzajú aj koberčeky M Performance s nápisom M Performance, typickými farbami M a s koženým lemovaním vrátane kontrastného dekoratívneho prešívania, čo dopĺňa športovo-luxusný nádych interiéru.

Špičkový dynamický výkon vďaka športovému brzdovému systému.
Nielen znalci vedia, že k úspechu nevedie iba samotný výkon motora, ale predovšetkým výkon bŕzd. V tomto prípade sa skúsenosti z motoršportu môžu veľmi rýchlo preniesť aj na bežné cesty, čo dokazuje aj BMW radu 2 Gran Coupé vybavené brzdovým systémom M Performance. Jeho vizuálnu príťažlivosť zvyšujú červeno nalakované strmene. Vďaka väčším, perforovaným a odľahčeným brzdovým kotúčom s vnútorným chladením ponúka lepšie brzdové reakcie, upravené spomaľovanie v extrémnych podmienkach ako aj maximálnu odolnosť.

Súpravy diskov kolies s priemerom 18 a 19 palcov dodávajú atletické schopnosti.
Športový charakter modelu BMW radu 2 Gran Coupé dopĺňajú aj kované 18-palcové disky kolies M Performance Y-Spoke Styling 554 M ako aj 19-palcové disky kolies M Performance Double Spoke Styling 555 M. Atletický vzhľad dodáva vozidlu aj ich čierny matný povrch vo farbe Jet Black. Mimoriadne charizmatický a vizuálne príťažlivý prvok predstavujú 19-palcové dvojfarebné disky kolies s leštenou povrchovou úpravou a s jasným matným lakovaním. Kované 18-palcové disky kolies M Performance Y-Spoke Styling 554 M sa dodávajú aj ako komplety diskov kolies so zimnými pneumatikami. Pre záujemcov, ktorí aj v zimnom ročnom období preferujú dvojfarebné disky kolies, sú k dispozícii 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin M Performance Double-Spoke 556 M Bicolour (sivé Cerium Grey, leštené).

Zážitok z atmosféry M Performance aj keď vozidlo stojí.
Príťažlivá atmosféra motoristického športu, ktorú vytvárajú diely M Performance, sa neobmedzuje iba na momenty, keď BMW radu 2 Gran Coupé jazdí, ale aj na zážitok mimo vozidla. Veľmi príťažlivým prvkom je napríklad súprava krytov M Performance pre BMW LED projektory vo dverách. Po otvorení dverí sa na vozovku premieta logo BMW M alebo motív M Performance. Obal na kľúče M Performance vyrobený z vysoko kvalitnej Alcantary s karbónovou lištou svojim vzhľadom a dotykom oživuje myšlienku M Performance. Vďaka 6-hrannej skrutke modrej farby M Light Blue je kľúč pevne prichytený k obalu a tak aj zároveň účinne chránený pred poškriabaním či poškodením. Obaly na pneumatiky M Performance vyrobené z vysoko kvalitného odolného plastu ochránia kolesá a zároveň uľahčujú ich uskladňovanie a prevoz. Táto aktivita je vďaka tomu čistou a bezpečnou záležitosťou. Okrem toho vnášajú svojím výrazným dizajnom M Performance do garáže aj pretekársku atmosféru. Každý obal je jasne označený, čo uľahčuje správnu montáž kolies na vozidlo.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Fuel consumption combined: 7.1 – 4.2 l/100 km,CO2 emissions combined: 162-110 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť