Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na autosalóne Los Angeles Auto Show 2019.

Tri úplne nové vozidlá BMW budú mať svoju svetovú premiéru na autosalónome v Los Angeles - BMW M8 Gran Coupé, BMW M2 CS a BMW radu 2 Gran Coupé. Ďalej BMW X3 Plug-in Hybrid Sports Activity Vehicle a BMW 330e Plug-in Hybrid Sedan budú mať svoju severoamerickú premiéru. Medzi ďalšie odporúčané vozidlá patria nedávno predstavené vysokovýkonné BMW X5 M a BMW X6 M.

Výstavy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~28,59 MB)

Mníchov. Radosť z jazdy, vzrušenie zo športových výkonov a vášeň pre preteky. To všetko sa pripravila pre návštevníkov expozícia značky BMW na autosalóne Los Angeles Auto Show, ktorý sa koná od 22. novembra do 1. decembra 2019.

 

Ťažiskom expozície nemeckého výrobcu prémiových vozidiel budú svetové a výstavné premiéry najnovších prírastkov od oddelenia BMW M GmbH. Nové vysoko výkonné modely luxusnej triedy, vozidlá z tried Sports Activity Vehicle (SAV), Sports Activity Coupé (SAC) ako aj z prémiového kompaktného segmentu, rozširujú rôznorodosť modelovej ponuky. Neodolateľne spájajú výnimočnú dynamiku, obratnosť a precíznosť s neobmedzenými každodennými praktickými vlastnosťami.

 

Autosalón Los Angeles Auto Show 2019 je miestom svetovej premiéry štvordverových vysoko výkonných modelov BMW M8 Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km) a BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km).

 

Verejnosti sa prvý raz predstaví aj model BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 — 9,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 238 — 214 g/km), exkluzívna špeciálna edícia, ktorá otvára dvere do elitnej triedy kompaktných športových vozidiel.

 

Svetová premiéra úplne prvého modelu BMW radu 2 Gran Coupé ukazuje, ako značka BMW preniesla svoj mimoriadne úspešný koncept štvordverového kupé z najvyšších tried do prémiového kompaktného segmentu. Táto nádherná alternatíva ku klasickému sedanu predstavuje výrazný prejav v oblasti individuality, estetiky a emócií. K tomu pridáva inovatívny spôsob ovládania a konektivity, vysokú úroveň každodenných praktických vlastností a nadšenie z dynamických jazdných vlastností očakávaných od vozidla značky BMW.

 

 

Svoju premiéru na autosalóne zároveň oslávia aj najnovšie vysoko výkonné modely z rodiny BMW X: nové BMW X5 M (kombinovaná spotreba paliva: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km), nové BMW X5 M Competition (kombinovaná spotreba paliva: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km), nové BMW X6 M (kombinovaná spotreba paliva: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km) a nové BMW X6 M Competition (kombinovaná spotreba paliva: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km).

 

Návštevníci autosalónu Los Angeles Auto Show 2019 sa môžu tešiť aj na atrakciu v podobe štúdie BMW Motorrad Concept R18. Táto nádherne tvarovaná štúdia motocykla očarujúco spája minulosť a budúcnosť značky BMW Motorrad.

Nové modely, ktoré sa predstavia vo svetle reflektorov na americkom západnom pobreží, umocňujú postavenie značky BMW ako výrobcu prémiových vozidiel, ktorých moderný dizajnový jazyk, veľkolepá dynamika a absolútne špičková technológia v oblastiach ako asistenčné systémy vodiča, ovládanie a konektivita, vytvárajú neodolateľné kúzlo. Inovačné schopnosti spoločnosti BMW Group vo vývoji oblastí obsiahnutých pod označením D+ACES (Design, Automated Driving, Connectivity, Electrification and Services — Dizajn, Automatizovaná jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby), na ktoré sa orientuje aj stratégia značky NUMBER ONE > NEXT zameraná na budúcnosť, sa intenzívne prejavujú aj v aktuálnom modelovom rade značky BMW. Okrem toho treba dodať, že výrazná prítomnosť značky v luxusnom segmente a pokračujúci úspech modelov z rodiny BMW X, patria ku kľúčovým pilierom, ktoré podporujú trvalý rast na celosvetovom automobilovom trhu.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť