Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW i4: budúcnosť typickej radosti z jazdy.

Prvým čisto elektrickým modelom z prémiovej strednej triedy prenáša značka BMW charakteristické vlastnosti do doby mobility bez lokálnych emisií — Piata generácia pohonu BMW eDrive sa prvý raz predstaví v roku 2020 v modeli BMW iX3 a v roku 2021 sa dostane aj do modelov BMW iNEXT a BMW i4 — Pokročilá technológia článkov batérií umožní športový výkon a v modeli BMW i4 dojazd do vzdialenosti približne 600 km.

G26
·
BMW i Automobiles
·
BMW i4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~99,57 MB)
  
Videos(1x, ~628,15 MB)

Mníchov. Srdce značky BMW bije v prémiovej strednej triede. Spolu s modelmi BMW radu 4 Coupé, BMW radu 4 Cabrio a BMW radu 4 Gran Coupé je práve BMW radu 3 vozidlom, ktoré prináša kľúčové a charakteristické vlastnosti a typickú radosť z jazdy v mimoriadne koncentrovanej forme. Značka BMW teraz prenáša svoje hlavné typické vlastnosti do doby elektrickej mobility. Kľúčovým momentom bude vývoj modelu BMW i4. Prvé elektricky poháňané vozidlo prémiovej strednej triedy značky BMW spája dynamickú jazdu, športový a elegantný dizajn, prémiovú kvalitu a priestranný komfort ako aj všestrannosť štvordverovej karosérie typu Gran Coupé s mobilitou bez lokálnych emisií. Zvestuje tak nový vek radosti z jazdy.

Budúcnosť elektrickej mobility bude tvarovať piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá sa prvý raz predstaví v roku 2020 v modeli BMW iX3. Následne sa dostane aj do modelov BMW iNEXT a BMW i4. Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá sa predstaví aj s najnovšími technologickými výdobytkami v oblasti článkov batérií, prinesie v modeli BMW i4 nové štandardy športového výkonu, pričom jeho dojazd bude až do vzdialenosti 600 kilometrov.

Vývoj modelu BMW i4 tvorí súčasť komplexnej produktovej ofenzívy spoločnosti BMW Group s elektricky poháňanými modelmi. Spoločnosť momentálne ponúka najširšiu paletu elektrických a plug-in hybridných modelov spomedzi svojich konkurentov. Spoločnosť BMW Group ponúkne do roku 2023 vo svojej modelovej palete dovedna 25 modelov s elektrifikovaním pohonom. S modelovým portfóliom, ktoré obsahuje úsporné spaľovacie motory ako aj moderné plug-in hybridné a čisto elektrické pohonné jednotky, dokáže BMW Group, ako globálne pôsobiaca spoločnosť, splniť najrôznejšie požiadavky a preferencie zákazníkov z rôznych regiónov sveta. Bez ohľadu na motor sa všetky súčasné aj budúce modely budú vyznačovať pre značku typickou radosťou z jazdy, ktorá bude tvoriť súčasť ich jazdných vlastností a celkovej osobnosti.

Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive zlepšuje dynamiku, zvyšuje účinnosť a dojazd.
Technológia pohonu v modeli BMW i4 stanovuje nové štandardy v oblasti energetickej hustoty, účinnosti a dojazdu bez vypúšťania lokálnych emisií. Elektrický motor, výkonová elektronika, nabíjacie zariadenie a vysokonapäťová batéria. Všetky tieto komponenty sú vyvinuté nanovo. Spolu tvoria piatu generáciu technológie pohonu BMW eDrive. S touto technológiou dokáže spoločnosť BMW Group vytvoriť ďalší významný pokrok v oblasti elektrifikovaného pohonu. Od roku 2020 sa piata generácia technológie pohonu BMW eDrive predstaví najprv v modeli BMW iX3 a následne v modeloch BMW iNEXT a BMW i4. Elektrický motor vyvinutý pre BMW i4 dodáva maximálny výkon približne 390 kW (530 k), čím dosahuje úroveň spaľovacích motorov V8 v aktuálnych modeloch značky BMW. Jeho spontánny nárast výkonu dáva modelu BMW i4 výnimočné výkonové vlastnosti a mimoriadne vysokú účinnosť.

Piata generácia pohonu BMW eDrive obsahuje aj novo navrhnuté vysokonapäťové batérie s najnovšou technológiou článkov batérií. Konštrukcia vysokonapäťových batérií vyvinutých pre model BMW i4 sa vyznačuje mimoriadne plochým tvarom a upravenou energetickou hustotou. Pri hmotnosti približne 550 kilogramov obsahuje približne 80 kWh energie. Vďaka tomu poskytuje modelu BMW i4 dojazd do vzdialenosti približne 600 kilometrov.

Gran Coupé s charakteristickým dizajnom a jazdnými vlastnosťami.
Čisto elektrický model BMW i4 sa začne vyrábať od roku 2021 a následne sa dostane na celosvetové automobilové trhy. Nový model sa bude vyrábať v hlavnom závode spoločnosti v Mníchove, kde sa vyrábajú aj ostatné vozidlá modelového radu BMW radu 3 Sedan s konvenčnými spaľovacími aj plug-in hybridnými pohonnými jednotkami, BMW radu 3 Touring s konvenčnými pohonmi a od leta 2020 aj s plug-in hybridným pohonom, BMW radu 4 Coupé a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 — 9,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 227 — 213 g/km). Okrem športového a elegantného dizajnu, typického pre 4-dverové kupé značky, sa BMW i4 vyznačuje výnimočnými dynamickými výkonovými vlastnosťami. Prvé Grand Coupé značky BMW i zrýchli z 0 na 100 km/h za približne 4,0 sekundy a dosiahne najvyššiu rýchlosť viac ako 200 km/h.

Flexibilná konštrukcia vozidla, ploché, nízko umiestnené vysokonapäťové batérie a kompaktná technológia pohonu poskytuje pri tvorbe dizajnu mimoriadnu úroveň slobody. BMW i4 spája charakteristické proporcie 4-dverového kupé s typickými dizajnovými prvkami modelov BMW i. Dynamicky natiahnuté línie a precízne tvarované povrchy idú ruka v ruke s aerodynamicky upravenými prvkami exteriéru a zároveň s trvalo udržateľnými prvkami špecifickými pre BMW i. Vysoký komfort nastupovania a vystupovania zadných pasažierov a priestranný, variabilný interiér zaručujú, že vozidlo bude mimoriadne vhodné na každodenné jazdy ako aj na cestovanie na dlhé vzdialenosti. Samotný model BMW i4 sa dá jasne definovať ako vozidlo z radu BMW Gran Coupé a zároveň úplne jednoznačne ako elektricky poháňané vozidlo.

Modulárny flexibilný pohon a technológia batérií.
Elektrický pohon nového BMW i4, jeho nabíjaciu jednotku a vysokonapäťovú batériu si vyvinula spoločnosť BMW Group sama. Výroba bude taktiež pod vlastnou strechou, prípadne na základe presných špecifikácií, ktoré zadá spoločnosť BMW Group. V tomto prípade sa podarilo zapracovať všetky skúsenosti nadobudnuté počas vývoja predošlých generácií technológie pohonu BMW eDrive so zámerom priebežne vylepšovať všetky jeho súčasti.

Komplexné skúsenosti spoločnosti BMW Group v oblasti elektrifikovaných pohonov tvoria základ pre škálovateľný modulárny systém, ktorého komponenty sa dajú flexibilne zapracovať do rôznych druhov vozidiel. Piata generácia technológie BMW eDrive obsahuje mimoriadne kompaktný pohon, v ktorom elektrický motor, prevodovka a výkonová elektronika tvoria jeden celok. Tento pohon sa dá zapracovať do všetkých druhov vozidiel a bude dostupný pre viacero modelov s rôznymi úrovňami výkonu. Mimoriadne kompaktná konštrukcia systému umožňuje výrazný nárast energetickej hustoty ako aj zníženie hmotnosti a zjednodušenie výroby. Výroba ďalšej generácie elektrických motorov sa už zaobíde bez materiálov označených ako vzácne zeminy.

Ďalšia generácia nabíjacieho zariadenia sa vyznačuje jednotnou konštrukciou, ktorá sa dá zabudovať do všetkých druhov budúcich vozidiel. Možno ju používať v plug-in hybridných modeloch ako aj v čisto elektricky poháňaných vozidlách a je navrhnutá tak, aby zvládla nabíjací výkon až do 150 kW. To umožňuje, aby sa vysokonapäťová batéria modelu BMW i4 nabila na 80 percent svojej plnej kapacity približne za 35 minút. To znamená, že na dojazd do vzdialenosti 100 km sa nabije približne za šesť minút.

Pokroky vo vývoji piatej generácie technológie pohonu BMW eDrive sa prejavili aj v oblasti vysokonapäťových batérií a vychádzajú z hlbokého poznania a z rokov skúseností. Spoločnosť má mimoriadne vysokú úroveň skúseností v oblasti technológie článkov batérií ako aj s výrobou špecifických vysokonapäťových batérií. To vytvára základ pre neustálu optimalizáciu batérií pre budúce modely s plug-in hybridným aj s čisto elektrickým pohonom. Spoločnosť BMW Group vyrába moduly a špecifické vysokonapäťové batérie pre vozidlá s elektrifikovaným pohonom už od roku 2013. Nezávislo vyvinutý modulárny systém s flexibilným usporiadaním modulov umožňuje zabudovanie batérií vyvinutých pod vlastnou strechou do viacerých druhov vozidiel. Neustály vývoj sa zameriava na zlepšenie základných vlastností článkov batérií ako aj na štruktúru modulov a ich usporiadania v konkrétnych vozidlách. Napríklad batérie použité v modeli BMW i4 a v ostatných elektrických vozidlách majú v každom module vyšší počet článkov, menší počet komponentov, kompaktnejšiu konštrukciu a vzhľadom na usporiadanie aj vyššiu flexibilitu.

S vytvorením Špecializovaného centra pre články batérií v Mníchove rozšírila spoločnosť BMW Group svoje výskumné a vývojové možnosti v tejto oblasti, ktorá je pre budúcnosť elektrickej mobility kľúčová. Zameriava sa na základný výskum v oblastiach, ktoré majú vplyv na zákazníkov ako energetická hustota, dostupnosť najvyššieho výkonu, životnosť, bezpečnosť, vlastnosti nabíjania, reakcie na rôzne teploty a výrobné náklady. V Špecializovanom centre pre články batérií sa výskum zameriava na možnosti ďalšieho zlepšovania chemického zloženia a konštrukcie batérií. Výber a zloženie materiálov anódy, katódy, elektrolytu a separátoru ako aj tvar článkov batérií vyrobených z týchto materiálov, bude mať kľúčový vplyv na kvalitu vysokonapäťových batérií použitých v ďalších modeloch vozidiel s elektrifikovaným pohonom.

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW 225xe Active Tourer fuel consumption combined: 2.1 – 1.9 l/100 km; combined power consumption: 14.2 – 13.5 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 47 – 42 g/km

BMW 330e Sedan: Fuel consumption combined: 1.9 – 1.6 l/100 km, CO2 emissions combined: 43 – 37 g/km; Electric power consumption combined: 15.4 – 14.8 kWh/100km

BMW 330e Touring: Fuel consumption combined: 2.3 - 1,8 l/100 km; CO2 emissions combined: 52 - 42 g/km (preliminary figures)

BMW 530e Sedan fuel consumption combined: 1.8 – 1.6 l/100 km; combined power consumption: 14.5 – 13.6 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 41 – 36 g/km

BMW 530e xDrive Sedan fuel consumption combined: 2.2 – 2.0 l/100 km; combined power consumption: 15.4 – 15.0 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 49 – 46 g/km

BMW 745e Fuel consumption combined 2.2 - 2.1 l/100 km; electric power consumption combined 15.5 - 15.1 kWh/100 km; CO2 emissions combined 51 - 48 g/km

BMW 745Le Fuel consumption combined 2.3 - 2.2 l/100 km; electric power consumption combined 15.7 - 15.6 kWh/100 km; CO2 emissions combined 53 - 50 g/km

BMW 745Le xDrive Fuel consumption combined 2.5 - 2.3 l/100 km; electric power consumption combined 16.2 - 15.8 kWh/100 km; CO2 emissions combined 57 - 52 g/km

MINI Cooper SE combined fuel consumption: 0.0 l/100 km; combined power consumption: 16.8 - 14.8 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km

MINI Cooper S E Countryman ALL4 fuel consumption combined: 2.1 – 1.9 l/100 km; electric power consumption combined: 13.9 – 13.5 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 47 – 43 g/km

BMW i3 (120Ah) / BMW i3s (120Ah) combined fuel consumption 0.0/0.0 l/100 km; combined power consumption: 13.1 / 14.0 - 14.6 kWh/100 km; combined CO 2 emissions: 0 g/km

BMW i8 Coupe combined fuel consumption 1.8 l/100 km; combined power consumption 14.0 kWh/100 km; combined CO2 emissions 42 g/km

BMW i8 Roadster combined fuel consumption 2.0 l/100 km; combined power consumption 14.5 kWh/100 km; combined CO2 emissions 46 g/km

BMW X1 xDrive25e Fuel consumption combined: from 2.0 l/100 km; combined power consumption: from 13.5 kWh/100 km; combined CO2 emissions: from 43 g/km (preliminary figures)

BMW X3 xDrive30e fuel consumption combined: 2.4 - 2.1 l/100 km; combined power consumption: 17.2 - 16.4 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 54 - 49 g/km

BMW X5 xDrive45e fuel consumption combined: 2.0 – 1.7 l/100 km; combined electric power consumption: 23.5 – 21.5 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 47 – 39 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť