Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI John Cooper Works GP.

Raritný model s pretekárskymi génmi stanovuje nové merítka výkonu medzi malými prémiovými vozidlami. Nový model MINI John Cooper Works GP je najrýchlejším vozidlom britskej značky, ktoré sa kedy dostalo do bežnej cestnej premávky.

R53
·
John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(37x, ~138,2 MB)

Raritný model s pretekárskymi génmi stanovuje nové merítka výkonu medzi malými prémiovými vozidlami. Nový model MINI John Cooper Works GP (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 l/100 km, kombinované emisie CO2: 167 g/km) je najrýchlejším vozidlom britskej značky, ktoré sa kedy dostalo do bežnej cestnej premávky.

Exkluzívny charakter nového modelu MINI John Cooper Works GP, nekompromisne zameraného na extrémnu zábavu z jazdy, sa prejavuje vo výkone motora ako aj v jeho mimoriadnych vlastnostiach. Oproti svojej predlohe v podobe modelov MINI a John Cooper Works má oveľa vyšší výkon ako kedykoľvek predtým. Oproti modelu MINI John Cooper Works je výkonnejší až o 55 kW (75 k). Nový model MINI John Cooper Works GP sa tak stavia do pozície výraznejšieho športovca než predchádzajúce dve generácie, ktoré vznikli v sérii obmedzenej na 2 000 kusov. Nový model MINI John Cooper Works GP posúva zážitok z výkonu v prémiovom malom vozidle na úplne novú úroveň. Okrem iného aj tým, že sa bude dodávať iba v sivej metalíze Racing Grey a s karbónovými blatníkmi, vpredu s číslovaním od 0001 po 3 000.

Prepĺňaný 4-valcový motor s objemom dva litre vybavený technológiou MINI TwinPower Turbo dodáva výkon 225 kW (306 k) pri 5 000 až 6 250 ot./min., ktorý, spolu s krútiacim momentom 450 Nm dostupným medzi 1 750 až 4 500 ot./min., zrýchli iba dvojsedadlový model vychádzajúci z modelu MINI 3-dverové z 0 na 100 km/h iba za 5,2 sekundy. Medzi špeciálne úpravy motora patria zosilnený kľukový hriadeľ s väčšími ojničnými ložiskami, upravené piesty, zmenené ojnice a nový tlmič torzných kmitov s upraveným chladením. Kompresný pomer motora sa znížil na 9,5 : 1, no stúpol plniaci tlak turba umiestneného priamo do zberného výfukového potrubia. Nové vstrekovače sa nachádzajú v strede medzi ventilmi a dodávajú palivo do valcov pod tlakom až do 350 barov. Súčasťou motora sú aj variabilné ovládanie ventilov VALVETRONIC ako aj variabilné časovanie nasávacích aj výfukových ventilov double VANOS. Maximálna rýchlosť bez elektronického obmedzenia hraničí až na hodnote 265 km/h.

Vozidlo sa prezentuje aj nezameniteľným zvukovým prejavom, ktorý podčiarkuje výnimočný výkon modelu MINI John Cooper Works GP. Ten vychádza z priameho výfukového potrubia, ktorý ústi do veľkého zadného tlmiča so špecifickou vnútornou konštrukciou. Do okolia vychádza cez dve príťažlivo tvarované koncovky s priemerom 90 milimetrov s matným lešteným povrchom umiestnené v strede zadného nárazníka. Pre zníženie emisií dostalo vozidlo aj filter pevných častíc pre benzínové motory. Vďaka tomu spĺňa emisnú normu Euro 6d TEMP.

S motorom spolupracuje aj upravená 8-stupňová športová prevodovka Steptronic s integrovaným mechanickým samosvorným diferenciálom, ktorá sa ovláda pomocou úplne nového elektronického voliča. Diferenciál umožňuje svornosť až do 31 percent. Vďaka tomu je nový model MINI John Cooper Works GP ešte obratnejší a dokáže ešte dynamickejšie zrýchľovať zo zákrut.

Intenzívny a puristický pretekársky pocit vychádza z najvýkonnejšieho motora, ktorý sa kedy dostal do malého vozidla značky, z technológie podvozka, ktorú na základe bohatých pretekárskych skúseností upravili špecialisti z oddelenia John Cooper Works a z karosérie, ktorá prešla úpravami pre zníženie hmotnosti, zvýšenie torznej tuhosti a aerodynamiky. Motor je pevnejšie spojený s karosériou, čo zrýchľuje reakcie na pridávanie, úpravami prešiel aj podvozok. Nápravy dostali silnejšie pomocné rámy, čo im pomáha k lepšiemu odolávaniu bočných síl pri zrýchľovaní. Jazdné vlastnosti zlepšuje aj horná vzpera, ktorá zvyšuje tuhosť predných tlmičov a uloženia typu McPherson, vzadu pracuje viacprvková náprava. Obratnosť zlepšuje aj zníženie svetlej výšky o 10 milimetrov oproti modelu MINI John Cooper Works a tuhšie nastavenie tlmičov a uloženia stabilizátorov.

Zábavu z jazdy umocňuje aj variabilné riadenie, no najmä nové nastavenie stabilizačného systému DSC. Medzi jeho režimy pribudlo nastavenie GP, ktoré obmedzuje zásahy do brzdového systému a do riadenia motora, čím podporuje nezameniteľnú ovládateľnosť vozidla. Pre puristických nadšencov športového jazdenia je k dispozícii aj možnosť úplného vypnutia stabilizačného systému DSC.

Brzdový systém nového modelu MINI John Cooper Works GP využíva na prednej náprave 4-piestikové pevné strmene nalakované červenou farbou Chili Red a vybavené logom John Cooper Works, ktoré stláčajú kotúče s vnútorným odvetrávaním s priemerom 360 mm, vzadu pracujú 1-piestikové plávajúce strmene. Spojenie s vozovkou zabezpečujú 18-palcové odľahčené kované disky kolies obuté do pneumatík s rozmerom 225/35 R 18.

Interiér nového modelu MINI John Cooper Works GP sa vyznačuje iba dvojicou športových sedadiel John Cooper Works čalúnených kombináciou Dianmica/koža s červeným prešívaním a zredukovaným použitím zvukovej izolácie, čo znížilo hmotnosť vozidla. Na viacerých miestach sa hrdo vyníma logo GP. Kožou čalúnený volant dostal červené prešívanie a kovovú značku, ktorá vyznačuje stredovú pozíciu. Nechýbajú ani radiace páčky pod volantom, ktoré sú, rovnako ako viacero prvkov interiéru, vyrobené s použitím 3D tlače. Keďže ide o výnimočný model, dostal MINI John Cooper Works GP aj upravenú grafiku 6,5-palcového stredového displeja a digitálny 5-palcový displej nad volantom. Štandardnú výbavu vozidla tvoria aj prvky ako automatická klimatizácia či navigácia Connected Navigation Plus.

Nový model MINI John Cooper Works GP tak ponúka mimoriadny športový nádych a neprekonateľnú ovládateľnosť. Aerodynamické úpravy sa prejavili na nových nárazníkoch, pričom najmä predný má veľké otvory na vstup vzduchu, výrazný zadný strešný spojler dostal tvar dvojitého krídla. Vytvára súčasť fascinujúcej tradície, ktorá sa úzko spája s Johnom Cooperom, legendárnym konštruktérom Formuly 1, a viaže sa so značkou už od predstavenia klasického Mini pred 60 rokmi. Na cestách aj na pretekárskych tratiach bolo toto spojenie neustálym zdrojom výnimočných športových momentov: od prvého modelu Mini Cooper a víťazstiev v šampionáte British Touring Car Championship, po tri celkové víťazstvá v Rely Monte Carlo, cez pretekársky seriál MINI Challenge, úspechy v Rely Dakar až po najnovšie modely s označením John Cooper Works.

Počas testovacích jázd, ktoré boli súčasťou vývojového procesu, absolvovalo vozidlo okruh na Severnej slučke legendárnej pretekárskej trate Nürburgring za menej ako osem minút. To je takmer o pol minúty lepší výkon, ako dosiahol jeho predchodca.

Nové MINI John Cooper Works GP sa verejnosti prvý raz predstaví na autosalóne Los Angeles Auto Show (22. novembra až 1. decembra) a následne sa v edícii limitovanej na 3 000 kusov začne vyrábať v závode MINI v Oxforde. Dodávky pretekárskym nadšencom po celom svete sú naplánované na marec 2020.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť