Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosť BMW Group bude vyrábať nové vozidlá MINI E v Číne v spolupráci s Great Wall Motors.

+++ Oficiálne predstavenie nového spoločného podniku Spotlight Automotive Limited +++ Dôležitý krok v stratégii elektrifikácie značky MINI +++ Nový závod s kapacitou 160 000 vozidiel +++ Partneri spoločne investujú dovedna približne 650 miliónov eur +++ Inovatívny model spoločného podniku so spoločným vývojom a výrobou +++ Vzájomné dopĺňanie a posilňovanie oboch partnerov

Spoločnosť
·
Technológia
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~22,3 MB)

Zhangjiagang/Mníchov. Spoločnosti BMW Group a Great Wall Motor posúvajú elektrickú mobilitu vpred vybudovaním spoločného závodu v Číne, kde spoločnosť BMW Group bude vyrábať plne elektrické modely svojej značky MINI. Vysokí predstavitelia miestnej čínskej vlády ako aj spoločností Great Wall Motor a BMW Group dnes oznámili spustenie nového spoločného podniku s názvom Spotlight Automotive Limited. Závod bude mať štandardnú výrobnú kapacitu až do 160 000 vozidiel ročne a po fáze nábehu prinesie prácu pre 3 000 zamestnancov. Obaja partneri spoločne investujú sumu približne 650 miliónov eur. Stavba závodu je naplánovaná na roky 2020 až 2022.

Podujatie sa konalo v meste Zhangjiagang v čínskej provincii Jiangsu, kde sa bude nachádzať aj samotný závod. Dnešná oficiálna inaugurácia znamená ďalší míľnik v spolupráci medzi spoločnosťami Great Wall Motor a BMW Group. Dohodu o spoločnom podniku v pomere 50 : 50 podpísali v lete 2018 v Berlíne v prítomnosti čínskeho premiéra Li Kche-čchianga a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Okrem výroby sa inovatívny spoločný podnik zameriava aj na spoločný vývoj elektrických vozidiel na najväčšom svetovom trhu z pohľadu elektromobility. Spoločný podnik zahŕňa výrobu budúcich vozidiel značky MINI a zároveň aj niektoré modely značky Great Wall Motor. Po predstavení úplne nového modelu prvej generácie plne elektrického MINI, ktorý sa bude vyrábať v Oxforde a na trh príde v prvom štvrťroku 2020, pôjde o ďalší dôležitý krok smerom do elektrifikovanej budúcnosti značky MINI. Závod MINI v Oxforde, v ktorom od začiatku existencie značky v roku 1959 vzniklo už 10 miliónov automobilov, zostáva srdcom a domovom výroby vozidiel značky MINI, zatiaľ čo spoločný podnik Spotlight Automotive poskytne dodatočnú kapacitu a flexibilitu.

Klaus Fröhlich, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za vývoj, počas oficiálnej ceremónie pri inaugurácii spoločnosti Spotlight Automotive, povedal: „Dnes sme spravili ďalší významný krok v našej spolupráci. Spoločnosti BMW Group ako priekopník v oblasti elektromobility a Great Wall, výrazný hráč a expert na rozvoj automobilového priemyslu na čínskom trhu, spájajú sily pri vývoji a výrobe nových a ďalších elektrických modelov značiek MINI a Great Wall.“

Mesto Zhangjiagang bolo vybraté ako lokalita pre závod Spotlight pre svoju komplexnú sieť subdodávateľov, skúsenú pracovnú silu a dobrú infraštruktúru. Provincia Jiangsu je zároveň jednou z popredných provincií zameraných na financie, vzdelávanie a technológiu.

Spoločnosť BMW Group je pevne zameraná na pokračovanie úspešnej spolupráce so zavedenými predajnými štruktúrami a kanálmi v Číne. Spoločný závod nebude v Číne vytvárať ďalšie predajné siete pre elektrické vozidlá. Každý z partnerov bude vozidlá svojich značiek predávať vo svojej vlastnej predajnej sieti.

Spoločnosť BMW Brilliance Automotive (BBA) sa za ostatné roky stala základným kameňom úspechu spoločnosti BMW Group na jej najväčšom trhu. Expanzná stratégia spoločnosti BMW Group so vznikom spoločného podniku tak môže výrazne zrýchliť ďalší rozvoj značky MINI.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE: fuel consumption combined: 0.0 l/100 km, power consumption combined 16.8-14.8 kWh/100 km, CO2 emissions combined: 0 g/km. 

 

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť