Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosť BMW Group ocenila aktivity zamestnancov / Slávnosť ocenila štyroch zamestnancov za ich dobrovoľnícku činnosť.

Spoločnosť BMW Group ocenila počas slávnosti v priestoroch BMW Welt štyroch zamestnancov cenou BMW Group Award for Social Commitment za ich výnimočné dobrovoľnícke aktivity. Tento rok sa posudzovalo 168 návrhov zo 14 krajín — viac než kedykoľvek predtým.

Spoločnosť
·
Ľudské zdroje
·
Udržateľnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group ocenila počas slávnosti v BMW Welt štyroch zamestnancov za ich výnimočné dobrovoľnícke aktivity cenou BMW Group Award for Social Commitment (Cena za sociálnu angažovanosť). Tento rok sa posudzovalo 168 návrhov zo 14 krajín — viac než kedykoľvek predtým. Víťazi, ktorých vybrala porota zložená z predstaviteľov spoločnosti, získali pre svoje projekty grant vo výške 5 000 eur. Projekty získali ocenenia v kategóriách Cezhraničné angažovanie, Angažovanie pre integráciu a Angažovanie vo vlastnej krajine. Nadácia Very a Volkera Doppelfeldovcov predstavila aj špeciálnu cenu pre angažovanie sa mladých kolegov.

Ilka Horstmeier, členka predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedná za ľudské zdroje a zároveň aj patrónka ocenenia, bola očarená angažovaním sa zamestnancov: „Som hrdá na kolegov, ktorí naozaj chcú niečo zmeniť svojím osobným prístupom vo voľnom čase. Pre mňa sú vzormi — nielen v našej spoločnosti, ale aj mimo nej. Oceňujeme spoločenskú zodpovednosť ako súčasť toho, čo sme my sami v spoločnosti BMW Group: Máme radi vašu prácu!”

Viacerí zo 134 000 zamestnancov spoločnosti BMW Group po celom svete sa vo svojom voľnom čase venujú charitatívnym a sociálnym projektom a tým preberajú na seba časť zodpovednosti. Spoločnosť BMW Group vzdáva týmto aktivistom v sociálnom živote svojich komunít úctu už od roku 2011 a to v rámci podujatia BMW Award for Social Commitment. Tento rok získali cenu projekty z Južnej Afriky, z Peru a z Nemecka. Zameriavajú sa na trvalo udržateľné výučbové materiály, motokáry pre znevýhodnené deti, na boj proti nezákonnému obchodovaniu s deťmi a na prevádzku nemocnice. Bližšie informácie o ocenených:

Belen Vasquez-Torres (39), ktorá nastúpila so spoločnosti BMW Group v roku 2015, je líderkou vývojových modulov. Vo svojom voľnom čase vytvorila v Peru projekt nemocnice a zároveň ho sama aj vedie. Získala ocenenie v kategórii Cezhraničné angažovanie za svoje aktivity pri pomoci deťom s leukémiou, aby sa v meste Trujillo dostali k lekárskej starostlivosti. Grant použije na financovanie psychológa a nemocničného klauna počas jedného roka.

Kurt Lada (51) bol od roku 1989 dielenský majster a predák v závode spoločnosti BMW Group v Regensburgu a zároveň aj dobrovoľník v motokárovom klube Motorsportclub Hemau e.V., kde pôsobí ako mládežnícky tréner v rámci projektu zameraného na integráciu znevýhodnených detí. Ocenenie BMW Group Award získal v kategórii Angažovanie pre integráciu. Grant využije na postavenie špeciálne upravenej motokáry, aby mladí znevýhodnení ľudia s problémami s chôdzou mohli jazdiť na motokárach spolu s bežnými deťmi.

Shaylen*, ktorý pracuje v spoločnosti BMW Group v Južnej Afrike od roku 2013, získal ocenenie BMW Group Award v kategórii Angažovanie vo vlastnej krajine. Jeho úsilím je chrániť dievčatá v Južnej Afrike pred sexuálnymi útokmi a pred nelegálnym obchodovaním s deťmi. Shaylen sa snaží dostať deti z ulíc a riskujúc pri tom vlastný život, im, okrem inej pomoci, následne zabezpečuje zdravotnú starostlivosť. Grant použije na investovanie do ubytovania, stravy a lekárskej starostlivosti.

Nadácia Very a Volkera Doppelfeldovcov predstavila svoju špeciálnu cenu pre angažovanie sa mladých kolegov, ktorú získala Karin Gresser (26). V spoločnosti BMW Group v Mníchove pracuje od roku 2018 ako IT špecialistka. Bodovala s projektom WeltFAIRsteher. Ide o celonemecký vzdelávací projekt zameraný na trvalo udržateľný rozvoj. Ocenená zamestnankyňa vyvinula interaktívne aktivity pre žiakov vo veku od 10 rokov a zároveň sa venovala tvorbe výukových projektov, zháňaním financovania  a rozvojom organizácie. Grant použije na rozšírenie celonemeckého projektu, ktorého sa od roku 2016 zúčastnilo už takmer 1 000 detí.

 

*) Zmenené meno

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

 

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť