Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosť BMW Group ocenila aktivity zamestnancov / Slávnosť ocenila štyroch zamestnancov za ich dobrovoľnícku činnosť.

Spoločnosť BMW Group ocenila počas slávnosti v priestoroch BMW Welt štyroch zamestnancov cenou BMW Group Award for Social Commitment za ich výnimočné dobrovoľnícke aktivity. Tento rok sa posudzovalo 168 návrhov zo 14 krajín — viac než kedykoľvek predtým.

Spoločnosť
·
Ľudské zdroje
·
Udržateľnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group ocenila počas slávnosti v BMW Welt štyroch zamestnancov za ich výnimočné dobrovoľnícke aktivity cenou BMW Group Award for Social Commitment (Cena za sociálnu angažovanosť). Tento rok sa posudzovalo 168 návrhov zo 14 krajín — viac než kedykoľvek predtým. Víťazi, ktorých vybrala porota zložená z predstaviteľov spoločnosti, získali pre svoje projekty grant vo výške 5 000 eur. Projekty získali ocenenia v kategóriách Cezhraničné angažovanie, Angažovanie pre integráciu a Angažovanie vo vlastnej krajine. Nadácia Very a Volkera Doppelfeldovcov predstavila aj špeciálnu cenu pre angažovanie sa mladých kolegov.

Ilka Horstmeier, členka predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedná za ľudské zdroje a zároveň aj patrónka ocenenia, bola očarená angažovaním sa zamestnancov: „Som hrdá na kolegov, ktorí naozaj chcú niečo zmeniť svojím osobným prístupom vo voľnom čase. Pre mňa sú vzormi — nielen v našej spoločnosti, ale aj mimo nej. Oceňujeme spoločenskú zodpovednosť ako súčasť toho, čo sme my sami v spoločnosti BMW Group: Máme radi vašu prácu!”

Viacerí zo 134 000 zamestnancov spoločnosti BMW Group po celom svete sa vo svojom voľnom čase venujú charitatívnym a sociálnym projektom a tým preberajú na seba časť zodpovednosti. Spoločnosť BMW Group vzdáva týmto aktivistom v sociálnom živote svojich komunít úctu už od roku 2011 a to v rámci podujatia BMW Award for Social Commitment. Tento rok získali cenu projekty z Južnej Afriky, z Peru a z Nemecka. Zameriavajú sa na trvalo udržateľné výučbové materiály, motokáry pre znevýhodnené deti, na boj proti nezákonnému obchodovaniu s deťmi a na prevádzku nemocnice. Bližšie informácie o ocenených:

Belen Vasquez-Torres (39), ktorá nastúpila so spoločnosti BMW Group v roku 2015, je líderkou vývojových modulov. Vo svojom voľnom čase vytvorila v Peru projekt nemocnice a zároveň ho sama aj vedie. Získala ocenenie v kategórii Cezhraničné angažovanie za svoje aktivity pri pomoci deťom s leukémiou, aby sa v meste Trujillo dostali k lekárskej starostlivosti. Grant použije na financovanie psychológa a nemocničného klauna počas jedného roka.

Kurt Lada (51) bol od roku 1989 dielenský majster a predák v závode spoločnosti BMW Group v Regensburgu a zároveň aj dobrovoľník v motokárovom klube Motorsportclub Hemau e.V., kde pôsobí ako mládežnícky tréner v rámci projektu zameraného na integráciu znevýhodnených detí. Ocenenie BMW Group Award získal v kategórii Angažovanie pre integráciu. Grant využije na postavenie špeciálne upravenej motokáry, aby mladí znevýhodnení ľudia s problémami s chôdzou mohli jazdiť na motokárach spolu s bežnými deťmi.

Shaylen*, ktorý pracuje v spoločnosti BMW Group v Južnej Afrike od roku 2013, získal ocenenie BMW Group Award v kategórii Angažovanie vo vlastnej krajine. Jeho úsilím je chrániť dievčatá v Južnej Afrike pred sexuálnymi útokmi a pred nelegálnym obchodovaním s deťmi. Shaylen sa snaží dostať deti z ulíc a riskujúc pri tom vlastný život, im, okrem inej pomoci, následne zabezpečuje zdravotnú starostlivosť. Grant použije na investovanie do ubytovania, stravy a lekárskej starostlivosti.

Nadácia Very a Volkera Doppelfeldovcov predstavila svoju špeciálnu cenu pre angažovanie sa mladých kolegov, ktorú získala Karin Gresser (26). V spoločnosti BMW Group v Mníchove pracuje od roku 2018 ako IT špecialistka. Bodovala s projektom WeltFAIRsteher. Ide o celonemecký vzdelávací projekt zameraný na trvalo udržateľný rozvoj. Ocenená zamestnankyňa vyvinula interaktívne aktivity pre žiakov vo veku od 10 rokov a zároveň sa venovala tvorbe výukových projektov, zháňaním financovania  a rozvojom organizácie. Grant použije na rozšírenie celonemeckého projektu, ktorého sa od roku 2016 zúčastnilo už takmer 1 000 detí.

 

*) Zmenené meno

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

 

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť