Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nová ikona pre súkromných pretekárov od BMW M: BMW M4 GT3 príde na trať v roku 2022.

Ponuka vozidiel pre súkromných pretekárov z programu BMW M Motorsport dostane nový špičkový model. Od sezóny 2022 môžu súkromníci a súkromné tímy z celého sveta bojovať o víťazstvá a tituly v modeli GT3 založenom na ďalšej generácii vozidla BMW M4. Vozidlo BMW M4 bude novým špičkovým modelom v ponuke pre súkromných pretekárov.

Automotive
·
BMW Motorsport
·
Customer Racing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~3,7 MB)

Mníchov. Ponuka vozidiel pre súkromných pretekárov z programu BMW M Motorsport dostane nový špičkový model. Od sezóny 2022 môžu súkromníci a súkromné tímy z celého sveta bojovať o víťazstvá a tituly v modeli GT3 založenom na ďalšej generácii vozidla BMW M4. Vozidlo BMW M4 bude novým špičkovým modelom v ponuke pre súkromných pretekárov.

Pretekárske vozidlo sa vyvíja už niekoľko mesiacov a budúci rok má pred sebou intenzívne testovanie. Model BMW M4 GT3 bude nástupcom modelu BMW M6 GT3, ktorý preteká už od roku 2016 a priniesol domov víťazstvá z pretekov 24 hodín Spa-Francorchamps (BEL), Svetový pohár FIA GT v Macao (CHN) a v mnohých medzinárodných pretekárskych seriáloch.

Sériový model BMW M4, ktorý tvorí konštrukčný základ pre model BMW M4 GT3, poháňa 6-valcový motor s technológiou BMW M TwinPower Turbo a dosahuje výkon viac ako 368 kW (500 k). Pohon a podvozok sériovej verzie predstavujú vynikajúci základ pre vývoj pretekárskej verzie podľa špecifikácie GT3. S týmto zámerom vyvíjali konštruktéri oddelenia BMW M motor s označením S58, ktorý dodáva očarujúci výkon a stará sa aj o jeho explozívny nárast. Jeho motoršportové gény si tak možno kedykoľvek naplno užiť aj mimo pretekárskych okruhov.

„S novým projektom GT3 podčiarkujeme dôležitosť súkromných pretekárov pre oddelenie BMW M. Ide o ústredný pilier nášho programu v motoršporte,” povedal Jens Marquardt, riaditeľ oddelenia BMW Group Motorsport. „Uvedenie nových pravidiel platných od roku 2022 znamená, že BMW M4 bude ideálnym základom. Hlavná produkcia našich kolegov z BMW M je už teraz opäť výnimočná. Bez toho, aby som prezrádzal priveľa, môžem povedať, že BMW M4 GT3 bude optickým aj technologickým klenotom. Označenie za ikonu je v tomto prípade viac ako namieste. S modelom BMW M4 GT3 chceme hrať významnú rolu v medzinárodných pretekoch GT. Veď predchodca nám priniesol víťazstvá z mnohých pretekov ako 24 hodín Spa-Francorchamps (BEL), Svetový pohár FIA GT v Macao (CHN) či v mnohých medzinárodných pretekárskych seriáloch po celom svete. Vývoj už beží na plné otáčky. Predstavenie je naplánované na druhú polovicu roka 2020.”

Markus Flasch, výkonný riaditeľ BMW M GmbH, povedal: „Je úplne logický krok, že budúci špičkový model pre súkromných pretekárov bude vychádzať z ďalšej generácie modelu BMW M4. Chceme stanoviť nové štandardy v oblasti športového výkonu vo výrobe. To je dôvod, prečo predstavujeme nové športové vozidlo kategórie GT3 práve na tejto platforme.”

Keďže sezóna 2020 bude zameraná na vývoj a testovanie, tak plnohodnotné testy v ostrých podmienkach motoristického športu sú naplánované na rok 2021.

Záujemcovia o model BMW M4 GT3 môžu kontaktovať BMW Motorsport e-mailom na adrese: M4GT3@BMW-Motorsport.com.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť