Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MILIÓN STEHOV PRE ROLLS-ROYCE PHANTOM.

Štokholmský podnikateľ s výnimočnou láskou ku kvetom si objednal očarujúci nový Rolls-Royce Phantom, v ktorom sa posádka ponorí do očarujúcej kvetinovej scenérie. Výsledkom je svätostánok naozajstného luxusu, kráľovstvo kvetín vytvorené z milióna vyšívacích stehov.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~12,71 MB)
  
Videos(1x, ~45,18 MB)

Štokholmský podnikateľ s výnimočnou láskou ku kvetom si objednal očarujúci nový Rolls-Royce Phantom. Záujemca, jeho manželka a dve zo štyroch detí pomenované po kvetoch, postavili pred dizajnérov a remeselníkov z oddelenia Rolls-Royce Bespoke Collective, ktoré sa zaoberá úpravami vozidiel na mieru, výzvu, aby vytvorili vozidlo, v ktorom sa posádka ponorí do očarujúcej kvetinovej scenérie. Výsledkom je svätostánok naozajstného luxusu, kráľovstvo kvetín vytvorené z milióna vyšívacích stehov.

Torsten Müller Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, poznamenal: „Ružový Phantom je príťažlivé zosobnenie súčasnosti značky Rolls-Royce. Naši výnimoční remeselníci z Home of Rolls-Royce s týmto vozidlom dosiahli niečo, čo môžeme označiť iba ako úžasné. Schopnosti a výsledky nášho oddelenia Bespoke Collective sú najlepšie na svete. Keď sa pozerám na diela ako toto vozidlo, napĺňa ma pocit hrdosti, že takéto schopnosti sa nikde na svete nedajú zopakovať. Toto je nepochybne jeden z najvýznamnejších modelov Rolls-Royce Phantom z tejto generácie.”

Ieuan Hatherall, dizajnér oddelenia Bespoke v značke Rolls-Royce, čerpal prvotnú inšpiráciu v Ružovej záhrade, ktorá sa nachádza v priestoroch domovu značky Rolls-Royce v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex. Ružová záhrada je jediným miestom na svete, kde rastie ruža Phantom Rose. Exkluzívne pre značku Rolls-Royce ju vyšľachtil britský šľachtiteľ ruží Philip Harkness zo spoločnosti Harkness Roses. Ruža Phantom Rose rastie na nádvorí hlavného celosvetového sídla pre výnimočnú ručnú výrobu Global Centre of Luxury Manufacturing Excellence v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex.

Ieuan Hatherall dodal: „Ružová záhrada v plnom kvete predstavuje priam až nadprirodzenú krásu. Záujemca požadoval, aby sme mu vytvorili rovnaký očarujúci a úžasný pocit. Množstvo kvetov, ktoré pozdvihne dušu a v pokojnom interiéri Ružového Phantomu oslávi výnimočnosť prírodnej krásy.”

Páviu modrú farbu exteriéru Peacock Blue modelu Rose Phantom dokonale dopĺňa modrá farba Charles Blue, ktorá sa organicky prepletá ako stonka ruže, pričom pripomína motív ruže, čím napovedá farby aj spracovanie interiéru. Dizajnu sa prispôsobili aj kolesá, ktoré zdobí úzky prúžok modrej farby Charles Blue.

Po otvorení dverí vozidla sa objavia prvé výšivky na vnútornej strane zadných dverí. Celá krása výnimočnej saténovej výšivky sa však naplno rozvinie až po nastúpení do zadnej časti vozidla. Ruža Phantom Rose sa tu predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia od púčika po plný kvet. Využíva pritom asymetrický dizajn, ktorý vytvára pocit, že ruža kvitne na čalúnení strechy smerom od zadných sedadiel dopredu. Celú scénu dotvára a osvetľuje preslávená hviezdna obloha značky na čalúnení strechy, pričom aj samotné ruže dopĺňajú samostatne umiestnené svetelné zdroje zo sklenených vlákien.

Zadné sedadlá typu Serenity Seating čalúnené jemnou teľacou kožou dostali opačný farebný motív ako exteriér. To znamená, že im dominuje honosná modrá farba Charles Blue doplnená linkami pávej modrej farby Peacock Blue. Zadné sedadlá tak predstavujú najlepšie miesto na obdivovanie palubnej dosky modelu Rolls Royce Phantom, ktorá vytvára samostatnú galériu a stala sa tak stredobodom interiéru. Stonky vyšitých ruží prechádzajú cez krycie sklo a vytvárajú tak pre cestujúcich vo vozidle výnimočné predstavenie.

Na požiadanie zákazníka sa vo vozidle nachádzajú aj motýliky modrých farieb Peacock a Adonis Blue, ktoré dodávajú elegantným motívom pocit pohybu. Pri tvorbe vozidla dostala priestor aj kreativita záujemcovej rodiny. Jeho manželka navrhla dáždniky, zatiaľ čo jeho dcéra Magnolia vybrala odtieň farby exteriéru modelu Phantom. Záujemca dodal: „Všade som chcel mať kvety a ruže. A stalo sa z toho ohromujúce umelecké dielo.”

Ďalšie obrázky a filmy sa nachádzajú na tomto linku. Ak si chcete vypočuť rozprávanie záujemcu o jeho inšpiratívnom príbehu, kliknite, prosím, sem.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť