Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Účinný pohon pre čisto elektrický model BMW iX3.

Vstup do novej éry elektrickej mobility: účinná pohonná jednotka čisto elektrického BMW iX3. Priekopník piatej generácie technológie BMW eDrive — Inovácie elektrického motora a vysokonapäťovej batérie — Zvýšenie dojazdu vďaka vyššej účinnosti, nie väčšej batérii.

G08
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Efficient Dynamics
·
Electrification
·
BMW i Automobiles
·
BMW iX3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(10x, ~42,67 MB)
  
Videos(2x, ~1,67 GB)

Mníchov. Model BMW iX3, ktorého výroba sa začne v roku 2020, prinesie úplne nový a mimoriadne účinný druh každodenne využiteľného jazdenia bez lokálnych emisií. Batéria s využiteľnou kapacitou 74 kWh* poskytne podľa testovacieho cyklu WLTP dojazd do vzdialenosti 440 km*. Prvé čisto elektrické vozidlo kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) bude priekopníkom a prvým užívateľom piatej generácie technológie pohonu BMW eDrive, ktorý sa v roku 2021 následne dostane aj do modelov BMW i4 a BMW iNEXT. Pre tieto účely prešiel pohonný systém aj vysokonapäťové batérie s prevratnou technológiou článkov kompletnou revíziou spojenou s uplatnením najnovších technických výdobytkov. V novom modeli BMW iX3 sa spojili všetky najnovšie technológie, aby spolu s novým pomerom medzi hmotnosťou a dojazdom ako aj s výnimočnou účinnosťou pohonu priniesli doteraz nevídanú radosť z jazdy.

Model BMW iX3 už teraz predstavuje ďalší míľnik v rámci dôsledného napĺňania elektrifikačnej stratégie spoločnosti BMW Group. Nový model BMW X3 bude prvé vozidlo značky dostupné s konvenčnými benzínovými aj naftovými motormi ako aj s nabíjateľným plug-in hybridným a s čisto elektrickým pohonom. S takouto mimoriadnou možnosťou voľby sa celosvetovo pôsobiaca spoločnosť zameriava na to, aby splnila najrôznejšie požiadavky a potreby zákazníkov vo všetkých kútoch sveta a zároveň čo najintenzívnejšie prispela k znižovaniu množstva emisií CO2. Model BMW iX3 sa pre celosvetový trh bude vyrábať v spoločnom závode BMW Brilliance Automotive v čínskom meste Šenjang.

Piata generácia pohonu BMW eDrive predstavuje kľúčový prvok budúcej trvalej udržateľnosti vozidiel s elektrickým pohonom. Ide o výsledok neustáleho vývoja v rámci aktivít so spoločným označením BMW EfficientDynamics a s využitím skúseností, ktoré spoločnosť BMW Group nadobudla v oblasti elektrickej mobility za ostatných desať rokov. Všetky súčasti pohonu použité v technológii BMW eDrive pochádzajú z vlastného vývoja BMW Group. Navyše, elektrický motor a vysokonapäťové batérie sa vyrábajú vo výrobných závodoch, ktoré patria pod spoločnú korporátnu strechu. Spoločnosť BMW Group si tak zabezpečuje rozhodujúci vplyv na výrobné kapacity a na kvalitu každého komponentu. Okrem toho treba dodať, že pohonná jednotka a vysokonapäťové batérie sa dajú v oblasti výkonu a energetickej hustoty flexibilne upravovať podľa aktuálnych potrieb a tak sa dajú použiť vo viacerých triedach a druhoch vozidiel.

To najlepšie z EfficientDynamics: Nové komponenty pohonu s vysokou účinnosťou a s výkonovými vlastnosťami typickými pre značku.
Prvky obsiahnuté pod označenie EfficientDynamics dosiahli v modeli BMW iX3 novú úroveň. Piata generácia technológie BMW eDrive zahŕňa pohonnú jednotku, v ktorej sa nachádzajú elektrický motor, výkonová elektronika a prevodovka. A to všetko tvorí súčasť jednej spoločnej jednotky. Výsledkom je, že priestor potrebný na zástavbu jednotky ako aj jej hmotnosť sa výrazne znížili. Pomer medzi výkonom motora a hmotnosťou pohonnej jednotky sa medzigeneračne zlepšil približne o 30 percent.
Elektrický motor v novom modeli BMW iX3 dodáva maximálny výkon 210 kW (286 k). Krútiaci moment 400 Nm umožňuje okamžité zrýchľovanie a vďaka špeciálnym konštrukčným postupom značky BMW si udržiava jeho vysokú úroveň aj vo vysokých otáčkach.

Ďalším špeciálnym prvkom konštrukcie elektrického motora, ktorý sa prvý raz dostal aj do modelu BMW iX3, je konštrukcia, ktorá nevyžaduje použitie materiálov pochádzajúcich so vzácnych zemín.

Elektrický motor použitý v modeli BMW iX3 posiela výkon na zadné kolesá. To prispieva k zvýšeniu účinnosti pohonného systému. Dojazd nového modelu BMW iX3 tak ťaží z konštrukcie pohonu, ktorý prináša zážitok z jazdy s pohonom zadných kolies, čo je typický znak vozidiel automobilky BMW.

Vysokonapäťové batérie s výrazne vyššou energetickou hustotou a so zodpovedným využívaním surovín a zdrojov.
Vysokonapäťové batérie v novom modeli BMW iX3 tvoria neoddeliteľnú súčasť piatej generácie pohonu BMW eDrive a vychádzajú z najnovších výskumných a vývojových poznatkov technológie NMC-811 s typickou hranolovou konštrukciou. Spoločnosť BMW Group disponuje v tejto oblasti výnimočnými vývojovými kapacitami. Tieto skúsenosti a vedomosti sa premietajú do presných požiadaviek a špecifikácií s ohľadom na použitie materiálov a konštrukciu batérií, podľa ktorých sa vyrábajú jednotlivé články batérií. Sústavný výskum a vývoj prinášajú nárast hustoty a zároveň zlepšujú všetky vlastnosti článkov batérie, najmä pokiaľ ide o výdrž a bezpečnosť. Z celkového hľadiska možno povedať, že vysokonapäťové batérie spoločnosti BMW ukazujú optimum toho, čo je momentálne možné.
Konštruktérom značky BMW sa zároveň podarilo o ďalšie dve tretiny znížiť podiel kobaltu v batériách. V porovnaní s predchádzajúcou technológiou, ktorú používala spoločnosť BMW Group, sa merateľná energetická hustota na úrovni článkov nového modelu BMW iX3 zvýšila približne o 20 percent.

V prípade modelu BMW iX3 sa prvý raz stalo, že suroviny ako kobalt a lítium si značka BMW nakupovala priamo a následne ich aj dodávala priamo výrobcovi článkov batérií. Okrem toho sa zlepšili aj prispôsobiteľnosť a kompaktná konštrukcia vysokonapäťových batérií. Články batérií sa v špecializovanom výrobnom závode BMW zostavujú do modulov a následne sa z nich tvoria vysokonapäťové batérie určené pre každý konkrétny model. Vysokonapäťové batérie sa v novom modeli BMW iX3 nachádzajú umiestnené v mimoriadne plochej polohe v podlahe vozidla. Vďaka tomu nenastáva v porovnaní s konvenčne poháňanými modelmi BMW X3 žiaden úbytok miesta pre pasažierov v interiéri ani v batožinovom priestore.

Zvýšenie dojazdu vďaka vyššej účinnosti, nie väčšej batérii.
Batéria s využiteľnou kapacitou 74 kWh* poskytne novému modelu BMW iX3 podľa testovacieho cyklu WLTP dojazd do vzdialenosti 440 km*. V rámci segmentu sa BMW iX3 vyznačuje nielen výnimočne nízkou spotrebou, menej ako 20 kWh/100 km* podľa testovacieho cyklu WLTP, ale zároveň stanovuje aj nový pomer medzi veľkosťou batérie a dojazdom.
Vďaka vynikajúcej účinnosti pohonnej jednotky a vysokej energetickej hustote vysokonapäťových batérií dokáže BMW iX3 dosahovať dojazd porovnateľný s elektrickými vozidlami, ktoré majú väčšie a tým pádom aj ťažšie batérie.

Zaistenie pozitívnej ekologickej stopy.
Reálna ekologická stopa elektrických vozidiel je niekedy otázna a to najmä na trhoch s nízkym podielom zelenej elektrickej energie v rozvodnej sieti. V rámci spoločnosti BMW Group musí každé vozidlo dokázať, že počas celého životného cyklu, vrátane ťažby vzácnych zemín, dodávateľskej siete, výroby a fázy užívania ako aj recyklácie je jeho záťaž na životné prostredie v podobe emisií CO2 trvalo udržateľne nižšia ako jeho konvenčne poháňaná verzia. Pri porovnaní podľa priemerných dodávok európskej energetickej siete dosahuje BMW iX3 približne o 30 percent lepšie výsledky počas fázy užívania vozidla ako porovnateľný model BMW X3 sDrive 20d. Pokiaľ by sa vozidlo nabíjalo iba čisto zelenou energiou, zvýšila by sa jeho ekologická výhodnosť približne na 60 percent.
Okrem toho, na základe technológie BMW i3 Plug&Play, majú vysokonapäťové batérie použité v BMW iX3 po skončení životnosti vo vozidle naplánované ďalšie využitie ako stacionárne batérie. Vďaka tomu sa naďalej zlepšuje pozitívny dopad vozidla BMW iX3 na celkové emisie CO2.

* - predbežné údaje

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť