Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Splnený sľub: Spoločnosť BMW Group už dodala na cesty pol milióna elektrifikovaných vozidiel.

Ďalší míľnik: zdvojnásobenie počtu elektrifikovaných vozidiel +++ do konca roka 2021 +++ BMW 330e* odovzdané v BMW Welt +++ BMW iX3*: nový pomer medzi dojazdom a veľkosťou batérie +++ Komplexná modelová ofenzíva — aj pre elektrifikované vozidlá.

Spoločnosť
·
Predaj a marketing
·
BMW i Automobiles
·
BMW iPerformance Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(8x, ~33,31 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group, priekopník v oblasti elektrickej mobility, dosiahla ďalší významný míľnik a zákazníkom po celom svete dodala už pol milióna elektrifikovaných vozidiel. Sebastian Mackensen, senior viceprezident spoločnosti BMW Group pre nemecký trh, v priestoroch BMW Welt odovzdal novému majiteľovi kľúče od veľmi špeciálneho vozidla BMW 330e*.
„Pol milióna vozidiel je najlepším dôkazom, že naša široká paleta elektrifikovaných vozidiel dokáže presne spĺňať požiadavky zákazníkov. Teraz výrazne pridáme do kroku: v priebehu ďalších dvoch rokov by sme radi dostali na cesty milión elektrifikovaných vozidiel. Je to náš príspevok k účinnej ochrane klímy,” povedal Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG.

Komplexná produktová ofenzíva elektrifikovaných vozidiel
Model BMW X3 sa budúci rok stane prvým vozidlom spoločnosti BMW Group dostupným so štyrmi druhmi pohonu: s úspornými naftovými, benzínovými, plug-in hybridnými ako aj s čisto elektrickými motormi. Najväčším trhom pre čisto elektrický model BMW iX3* je Čína, kde sa bude toto vozidlo pre celý svet aj vyrábať. Automobil BMW iX3* bude zároveň prvým vozidlom využívajúcim prelomovú piatu generáciu nášho mimoriadne účinného elektrického pohonu BMW, ktorý poskytuje úplne nový pomer medzi dojazdom a veľkosťou batérie. Kľúčovým momentom bolo vytvorenie trvalo udržateľne účinnejšieho pohonu. Naša technologická vlajková loď, model BMW iNEXT, ktorá príde na trh v roku 2021, doplní elektrický pohon o vysoko automatizovanú jazdu. Plne elektrický model BMW iNEXT sa bude vyrábať v závode v meste Dingolfing na tej istej výrobnej linke ako vozidlá so spaľovacími či s plug-in hybridnými pohonmi. V roku 2021 ho doplní model BMW i4, čisto elektrické a mimoriadne emotívne príťažlivé stredne veľké prémiové čisto elektrické Gran Coupé. BMW i4 sa bude vyrábať v hlavnom závode v Mníchove.
Vďaka úlohe vizionárskej a technologickej vlajkovej lode a vzhľadom na pokračujúce predajné úspechy od začiatku predaja v roku 2013 si model BMW i3 vydobyl postavenie ikony. Spoločnosť BMW Group bude pokračovať vo vývoji tohto vozidla a momentálne už plánuje rozšírenie výroby. K tomu by malo prísť do roku 2024. Koncom tohto roka sa ponuka elektrifikovaných vozidiel spoločnosti BMW Group rozšírila o ďalšie čisto elektrické vozidlo, ktorým je MINI Electric*. Viac ako 90 000 zaregistrovaných záujemcov naznačuje vysoký záujem zákazníkov o prvé čisto elektrické vozidlo značky MINI.

Ambiciózne predajné ciele pre elektrifikované vozidlá
S 12 elektrifikovanými vozidlami patrí spoločnosť BMW Group medzi celosvetovo najvýznamnejších poskytovateľov elektrickej mobility. Spoločnosť je už od roku 2016 lídrom medzi elektrifikovanými vozidlami v Nemecku a zároveň sa drží na vedúcich pozíciách aj v európskom a celosvetovom meradle. Na nadchádzajúce roky si tak pre elektrifikované vozidlá stanovila jasné predajné ciele: do roku 2021 by mala byť štvrtina vozidiel predaných v Európe elektrifikovaných. V roku 2025 by sa mal tento pomer posunúť na tretinu a v roku 2030 na polovicu.

„Už teraz ponúkame verzie s elektrifikovaným pohonom pre väčšinu našej modelovej ponuky — od MINI po BMW radu 7. Naši zákazníci si môžu vybrať svoj obľúbený model a k nemu aj pohon, ktorý najviac vyhovuje ich potrebám,” vysvetlil Pieter Nota, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za zákazníkov, značky a predaj. „Presne to je tá rôznorodosť, ktorú naši zákazníci požadujú, aby sa splnili ich požiadavky na individuálnu mobilitu.”

Sila výberu
Modelová ponuka spoločnosti BMW Group obsahuje mimoriadne účinné spaľovacie motory ako aj moderné plug-in hybridné a čisto elektrické pohonné jednotky. Táto sila výberu umožňuje, aby automobilka dokázala spĺňať najrozmanitejšie požiadavky zákazníkov z rôznych regiónov celého sveta. V závislosti od zvoleného pohonu poskytnú všetky súčasné aj budúce modely radosť z jazdy špecifickú pre túto značku. Bez ohľadu na to, pre ktorý druh pohonu sa záujemca rozhodne, od vozidiel spoločnosti BMW Group vždy môže očakávať vysokú mieru účinnosti a nízku úroveň emisií CO2.

Exkluzívne prevzatie v BMW Welt
Zákazník z Mníchova zažil pre preberaní svojho nového vozidla zaujímavé prekvapenie. V rámci špeciálneho a exkluzívneho preberania mu kľúče od jeho nového modelu BMW 330e* odovzdal Sebastian Mackensen, senior viceprezident spoločnosti BMW Group pre nemecký trh. Išlo totiž o 500 000. elektrifikované vozidlo spoločnosti BMW Group. „Model BMW 330e, plug-in hybridná verzia z ponuky BMW radu 3, pre mňa spája to najlepšie z oboch svetov: väčšinu času, a to najmä v mestách, môžem jazdiť bez emisií. No na dlhšie výlety mám vďaka spaľovaciemu motoru stále dostatočne flexibilný dojazd,” povedal nový majiteľ vozidla Florian Merk.
Sebastian Mackesen dodal: „Som veľmi rád, že práve tu, v priestoroch BMW Welt, môžeme osláviť odovzdanie nášho 500 000. elektrifikovaného vozidla. Nikto v Nemecku nepredáva toľko elektrifikovaných vozidiel ako my. Dnes jazdí po nemeckých cestách už približne 60 000 elektrifikovaných vozidiel značiek BMW a MINI. A v roku 2020 budeme pokračovať predstavením ďalších modelov.”

Spoločnosť BMW Group získala rozsiahle vedomosti o elektromobilite
Vďaka rokom skúseností z elektrickej mobility nadobudla spoločnosť BMW Group v tejto oblasti rozsiahle vedomosti. Tie poskytujú základ, aby spoločnosť mohla vlastnými silami vyvíjať technológiu pohonu eDrive vrátane motora, výkonovej elektroniky ako aj batérií a ich článkov. Vďaka tomu dokážu elektrifikované vozidlá značiek BMW a MINI stále poskytovať svoje typické jazdné vlastnosti.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW 330e Sedan: fuel consumption combined: 1.9-1.6 l/100 km; power consumption combined: 15.4-14.8 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 43-37 g/km

MINI Cooper SE: fuel consumption combined: 0.0 l/100 km, power consumption combined 16.8-14.8 kWh/100 km, CO2 emissions combined: 0 g/km

BMW iX3 (preliminary data): fuel consumption combined: 0.0 l/100 km; power consumption combined: less than 20 kWh/100 km; CO2 emissions combined 0 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť