Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Extrovertná zábava s otvorenou strechou: Nové MINI Cabrio Sidewalk.

Špeciálny model otvoreného štvorsedadlového vozidla prináša exkluzívne prvky dizajnu a výbavy a individuálny štýl obohacuje o svieže novinky ako aj o spontánnu radosť zo života v mestskom prostredí — k dispozícii budú tri motorizácie — príchod na trh v marci 2020.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(35x, ~280,53 MB)
  
Videos(1x, ~385,67 MB)

Mníchov.  Všetci žijú v nedočkavom očakávaní blížiacej sa jari. MINI sa k tomu naplno pridáva a predstavuje mimoriadne exkluzívnu možnosť, ako si užiť zábavu z jazdy bez pevnej strechy nad hlavou. S individuálnym dizajnom a špeciálnymi prvkami výbavy má nové MINI Cabrio Sidewalk ideálne predpoklady na to, aby v mestskom prostredí pritiahlo všetky extrovertné pohľady. Inovatívne ako aj precízne zladené farby a materiály nového špeciálneho modelu vytvárajú sviežu príťažlivosť individuálneho štýlu a spontánnej radosti zo života. Nové MINI Cabrio Sidewalk príde na svetové trhy v marci 2020. Špeciálna verzia prémiového malého otvoreného vozidla dostane na výber z trojice motorov.

Verzie farieb exteriéru, dizajn skladacej strechy, spracovanie obkladov a doplnkov interiéru vytvorených iba pre tento špeciálny model ako aj viaceré špeciálne dizajnové doplnky dodávajú modelu MINI Cabrio Sidewalk neodolateľnú charizmu. Výrazný exteriér a štýlová atmosféra v interiéri vytvárajú mimoriadne emotívny a pre značku MINI typický zážitok z jazdy s otvorenou strechou. S modelom MINI Cabrio Sidewalk sa tradičnému britskému výrobcovi prémiových automobilov opäť podarilo vytvoriť atraktívne spojenie charakteristických motokárových jazdných vlastností a exkluzívnej atmosféry, ktorá prirodzene dotvára výnimočný zážitok z jazdy s otvorenou strechou. Už rovnomenný špeciálny model prvej generácie otvoreného MINI intenzívne umocňoval zábavu z jazdy s otvorenou strechou. Aj priamy predchodca aktuálneho otvoreného štvorsedadlového vozidla, ktorým bol model MINI Cabrio Highgate, sa radí medzi špičkové lákadlá britskej prémiovej značky.

Exkluzívny lak, unikátny dizajn skladacej strechy, špeciálne disky kolies z ľahkých zliatin.
Aj v aktuálnej generácii je MINI Cabrio jediným modelom s otváracou strechou v segmente malých prémiových vozidiel. Okrem svojej výnimočnej pozície na automobilovom trhu dodáva MINI Cabrio Sidewalk aj ďalšie extra prvky exkluzivity. Okamžitú rozpoznateľnosť zaručuje použitie modrej metalízy Deep Laguna, ktorá sa prvý raz dostala na špeciálny model značky MINI. Nápadné modré lakovanie intenzívne zvýrazňuje mohutné plochy karosérie. Športový charakter otvoreného štvorsedadlového vozidla podčiarkujú špeciálne pásy na kapote s okrajmi v kontrastnej farbe. Na požiadanie sa nové MINI Cabrio Sidewalk dodáva nalakované jednou z metalických farieb ako čierna Midnight Black, biela White Silver, čierna Enigmatic Black, sivá Moonwalk Grey či sivá Thunder Grey. Kryty vonkajších spätných zrkadiel majú vždy farbu vozidla.

Textilná strecha MINI Yours Sidewalk ponúka ochranu pred dažďom či v momentoch, keď slnko páli jednoducho prisilno. Táto verzia mäkkej textilnej strechy, špeciálne navrhnutej pre tento model, sa elektricky otvorí alebo zatvorí za 18 sekúnd a nachádza sa na nej umelecky vtkaná grafika šípok. Samozrejme, v mimoriadne kvalitnom vyhotovení od MINI Yours. Medzi dizajnové prvky vyvinuté špeciálne pre model MINI Cabrio Sidewalk patria aj 17-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkých zliatin Scissor Spoke. Nezameniteľnú príťažlivosť modelu dotvárajú plakety pod bočnými smerovkami s označením modelu Sidewalk.

Charakteristická nálada v interiéri: exkluzívne kožené čalúnenie MINI Yours, špeciálne povrchy v interiéri.
Špeciálny model dostal aj prahy dverí z brúseného hliníka s nápisom Sidewalk. Posádka sedí na sedadlách s koženým čalúnením vo verzii MINI Yours Leather Lounge Sidewalk. Antracitový kožený poťah dopĺňa kontrastné prešívanie v kombinácii modrej farby Petrol a žltej Energetic Yellow. Individuálny štýl dotvárajú lemy v modrej farbe Petrol a logo Sidewalk. Držadlá a lakťové opierky na dverách dostali tmavé lemy modrej farby Petrol a žlté prešívanie Energic Yellow.

Špeciálny vzhľad dostali v modeli MINI Cabrio Sidewalk aj povrchy interiéru. Podsvietenú ozdobnú lištu na strane spolujazdca čiernej farby Piano Black dopĺňajú modré a strieborné prvky. Modrú farbu Petrol dostal aj eliptický prvok na výplni dverí. Výnimočný nádych interiéru špeciálneho modelu dotvára aj športový kožený volant s kontrastným prešívaním a s decentným logom Sidewalk v spodnej časti.

V spojení s úrovňou výbavy Sidewalk Chili sa v špeciálnom modeli nachádzajú aj prvky ako LED svetlomety, LED hmlovky, balík interiérového osvetlenia ako aj jazdné režimy MINI Driving Modes, automatická klimatizácia, výškovo nastaviteľné sedadlo spolujazdca a balík odkladacích priestorov.

Zábava z jazdy na mieru: Na výber je jeden z troch motorov.
Ponuku pohonov pre nové MINI Cabrio Sidewalk tvoria tri benzínové motory s technológiou MINI TwinPower Turbo. Nové MINI One Cabrio Sidewalk (kombinovaná spotreba paliva: 5,8 – 5,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 131 – 125 g/km) dodáva z 1,5-litrového 3-valcového motora výkon 75 kW (102 k). Nové MINI Cooper Cabrio Sidewalk (kombinovaná spotreba paliva: 5,6 – 5,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 128 – 118 g/km) tiež poháňa 1,5-litrový 3-valcový motor, no už s vyšším výkonom 100 kW (136 k). Športovejší zážitok z čerstvého vzduchu poskytuje v modeli MINI Cooper S Cabrio Sidewalk 4-valcový 2-litrový motor s výkonom 141 kW (192 k) (kombinovaná spotreba paliva: 6,7 – 5,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 152 – 125 g/km).


Všetky motory sa štandardne dodávajú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Do nových modelov MINI Cooper Convertible Sidewalk a MINI Cooper S Convertible Sidewalk sa na požiadanie montuje aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic. Nový model MINI Cooper S Convertible Sidewalk môže na požiadane alternatívne dostať aj 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku Steptronic Sport, ktorá poskytuje ešte rýchlejšiu zmenu prevodových stupňov a umožňuje aj radenie páčkami pod volantom. Na zvýšenie komfortu, zábavy z jazdy a spontánneho potešenia z otvorenej strechy je pre všetky verzie okrem štandardnej výbavy ešte k dispozícii aj široká ponuka na želanie dodávaných doplnkov.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť