Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Za polárnou žiarou na palube MINI Countryman Cooper SE.

Podmanivá a trvalo udržateľná cesta nad severný polárny kruh počas objavovania súostrovia Lofoty.

F60
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~66,38 MB)
  
Videos(1x, ~153,23 MB)

Miláno. MINI Countryman Cooper SE, plug-in hybridné vozidlo britskej prémiovej značky, sa vydalo na podmanivú a trvalo udržateľnú cestu nad severný polárny kruh. Počas nej objavilo krásy súostrovia Lofoty, kde cesty vedú pozdĺž rozbúrených vôd Nórskeho mora. Lofoty sa preslávili výnimočnou prírodou a malými rybárskymi osadami s červenými domčekmi Rorbu, ktoré stoja na koloch a bývajú v nich rybári.

Výnimočnú hru svetiel vidno aj počas dňa, no ešte magickejšie vyzerá, keď polárna žiara osvetlí tmavú noc.

Lofoty získali certifikát Trvalo udržateľná destinácia. Ide o značku kvality, ktorú získavajú destinácie snažiace sa o systematické znižovanie negatívnych dopadov cestovného ruchu.

MINI sa tak vybralo podniknúť toto nezabudnuteľné dobrodružstvo s rešpektom k prírode a k miestnemu prostrediu. Za polárnou žiarou sa vybralo MINI Countryman Cooper SE, prvý model britskej prémiovej značky vybavený plug-in hybridným pohonom, ktorý umožňuje zažiť jazdu čisto na elektrinu a tým pádom nevypúšťa žiadne lokálne emisie. Samozrejme, nechýbajú športové jazdné vlastnosti a výnimočná variabilita.

Svižnú dynamiku zabezpečuje spolupráca trojvalcového benzínového motora a synchrónneho elektromotora. Oba motory dodávajú systémový výkon 165 kW (224 k). Vozidlo dôjde na čisto elektrický pohon do vzdialenosti 57 kilometrov a to nielen v mestskej doprave, ale aj za hranicami aglomerácií a to až do maximálnej rýchlosti 125 km/h. Rovnako pôsobivé sú aj hodnoty spotreby paliva a elektrickej energie — 1,9 — 2,0 l benzínu/100 km a 13,5 — 13,7 kWh elektriny/100 km. S tým sa viaže aj 43 — 45 g emisií CO2/km.

Nabíjateľná plug-in hybridná pohonná jednotka vytvára v modeli MINI Countryman inteligentný pohon všetkých kolies. V mestách dokáže jazdiť iba na elektrinu a na dlhšie vzdialenosti poskytuje pokoj nielen svojim takmer neobmedzeným dojazdom, ale aj zábavu z jazdy na akýchkoľvek vozovkách či za všetkých poveternostných podmienok.

Od mysu k mysu to bolo 540 kilometrov po úzkych a kľukatých neustále zasnežených a zamrznutých cestách. Trasa viedla z mesta Svolvaer a križovala celé Lofoty cez Henningsvaer, Hamnøy a Reine až do Å a potom naspäť.

Vozidlo sa muselo vyrovnať s nízkymi vonkajšími teplotami, ktoré sa v tomto období pohybovali medzi mínus 10 až mínus 20 stupňami Celzia. V týchto podmienkach sa naplno prejavili schopnosti automatickej klimatizácie udržiavať teplotu interiéru na úrovni 22 °C, ale aj vyhrievané sedadlá ako aj vyhrievané čelné sklo.

Obyvatelia súostrovia Lofoty nazývajú zimu temným obdobím, pretože cez deň sú tu iba tri hodiny svetla. Zvyšok mesiaca je na severe Nórska mrazivá arktická noc, ktorá všetko pohltí.

O viditeľnosť sa na kľukatých a úplne neosvetlených cestách vďaka MINI starajú adaptívne LED svetlomety s funkciou Adaptive Light Control. Tie automaticky upravujú lúč svetla podľa aktuálnej rýchlosti a tvaru zákruty.

Slnko sa ráno rýchlo vyhupne na oblohu a vyzerá odhodlané už nikdy nezostúpiť. Realita je však iná. Ak má človek šťastie, uprostred hviezdnej noci zažije na oblohe niečo neuveriteľné.

A tak treba zastaviť v nádeji, že sa ukážu zelenkavé svetielka, ktoré sa začnú nesmelo objavovať na horizonte. Potom sa ich intenzita začne každou chvíľkou zvyšovať, až vytvoria minúty trvajúce svetelné tance.

Polárna žiara je nefalšovaný zázrak, neuveriteľná hra neustále sa meniacich svetiel, ktorá dokáže rozihrať netušené emócie. Farby sa plynulo menia od zelenej, cez ružovkastú až po červenkastú. Tieto rýchle tance dokážu pozorovateľov uchvátiť na dlhé minúty.

Po skončení predstavenia na oblohe sa svetelné predstavenie presunie na palubu vozidla MINI Countryman Cooper SE, kde pokojne pokračuje. Po celom interiéri sa totiž nachádza náladové LED osvetlenie: jedna z dvanástich farieb môže osvetľovať priestor na nohy vpredu aj vzadu, odkladacie priestory v predných dverách, na stredovej konzole a pod držadlami predných dverí.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť