Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Projekt IONITY - Shell prichádza so svojou prvou vysokovýkonnou nabíjacou stanicou elektromobilov v strednej a východnej Európe.

Spoločnosť Shell v spolupráci s IONITY predstavila prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu v strednej a východnej Európe. Cieľom spoločnosti Shell je vybudovať do konca roku 2021 na 100 čerpacích staniciach v strednej a východnej Európe nabíjaciu infraštruktúru pre elektromobily.

Spoločnosť
·
Technológia
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~4,71 MB)

(zdroj: Shell Slovakia) 

Spoločnosť Shell vstupuje na trh nabíjania elektrických vozidiel v strednej a východnej Európe. Prvá vysokovýkonná nabíjacia stanica, ktorú Shell priniesol v spolupráci so združením IONITY, sa nachádza v Maďarsku. Zároveň tu predstavil aj prvú vlastnú nabíjaciu stanicu Shell Recharge. Obe nabíjacie stanice sa nachádzajú na čerpacích staniciach Shell.

Druhá vysokovýkonná nabíjacia stanica IONITY sa na čerpacej stanici Shell práve buduje a jej otvorenie je plánované na koniec februára 2020.

 

„Som rád, že dnes začíname ďalšiu kapitolu spoločnosti Shell v strednej a východnej Európe. Aj v minulosti bol tento región miestom inovácií. Uviedli sme tu na trh naše prémiové palivá Shell V-Power a teraz nastupujeme na cestu k ponuke nízko emisných palív,” vysvetľuje István Kapitány, výkonný viceprezident spoločnosti Shell pre maloobchod.

 

Prvá vysokovýkonná nabíjacia stanica na diaľnici M7 v Maďarsku uľahčí vodičom elektromobilov cestovanie na väčšie vzdialenosti. Štyri nabíjacie miesta ponúkajú možnosť nabíjania až do 350 kW. Nabíjanie elektromobilov novej generácie trvá vysokovýkonnej nabíjačke 10 až 15 minút, a teda sú trikrát rýchlejšie ako súčasné systémy.

 

Cieľom združenia IONITY je do konca roku 2021 prevádzkovať na čerpacích staniciach Shell na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Poľsku a v Slovinsku spolu 21 nabíjacích staníc.

Maďarsko sa zároveň stalo piatou európskou krajinou (a deviatou na svete), kde Shell predstavil vlastnú službu nabíjania elektrických vozidiel s názvom Shell Recharge. Táto služba ponúka nabíjaciu kapacitu 50 kW a zvyčajne poskytuje nabíjanie od 0 % do 80 % za približne 30 minút. Nabíjacia stanica Shell Recharge sa nachádza na dvoch miestach. Prvým je diaľnica M7 a teda ponúka dobíjanie vodičom na trase Budapešť – Slovinsko/Chorvátsko a druhým miestom je diaľnica M3. Obe dobíjacie

miesta sú pilotnými projektami pre testovanie služby v tomto regióne. Uvádzacia cena bude po úvodnom testovacom období 1 925 HUF za nabíjanie - so Shell Recharge nie sú spojené žiadne poplatky za registráciu alebo pripojenie.

 

Ambíciou spoločnosti Shell je pomôcť svojim zákazníkom uľahčiť nabíjanie elektromobilov – či už doma alebo na cestách, pretože stále viac ľudí presadá do elektromobilov. „Maďarsko je v súčasnosti najrozvinutejším trhom s elektrickými vozidlami v strednej a východnej Európe, a preto sme tu začali vyvíjať a testovať naše riešenia. Našou ambíciou je do konca roku 2021 v tomto regióne ponúkať prostredníctvom vlastných zariadení alebo prostredníctvom partnerov možnosť nabíjať elektromobily na 100 čerpacích staniciach Shell,“ komentuje Sasha Koliakin, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v strednej a východnej Európe. Riešenia nabíjania elektrických vozidiel sú jedným zo spôsobov, ktorými sa spoločnosť Shell globálne snaží dodávať viac čistejšej energie. Shell okrem toho pracuje na neustálom zvyšovaní účinnosti tradičných palív a podporuje rozvoj palív s nízkymi emisiami, ako sú vodík, biopalivá a zemný plyn a to v súlade s možnosťami danej krajiny.

 

O IONITY

IONITY je joint venture skupiny BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a skupinou Volkswagen spolu s Audi a Porsche. Cieľom projektu je vytvoriť v Európe rozsiahlu a spoľahlivú sieť rýchlonabíjacích staníc výkonom 350 kW pre elektromobily a tým im zabezpečiť pohodlnú cestu na dlhé vzdialenosti. IONITY bolo založené v roku 2017 a má sídlo v Mníchove. Vďaka silným partnerstvám je prítomné v ďalších národných a medzinárodných projektoch. IONITY má medzinárodne registrovanú ochrannú známku. Viac informácií nájdete na www.ionity.eu

 

O vysokovýkonnej nabíjacej sieti IONITY

Technológia nabíjania IONITY pomocou stabilnej elektroniky schopná priamo prevádza striedavý prúd na jednosmerný prúd a potom ho priamo prevádzajú do batérie vozidla. Každá nabíjacia stanica ponúka možnosť nabíjania až 350 kW. Inteligentné systémy vo vnútri nabíjačky zabezpečujú, že všetky elektromobily vybavené systémom CCS sa automaticky nabíjajú tou najväčšou rýchlosťou, akú ich batérie dokážu bezpečne zvládnuť. Vozidlo schopné nabiť plný výkon 350 kW je možné sa nabiť približne za 10 - 15 minút, čo je podstatne rýchlejšie ako bežné nabíjacie stanice s výkonom 50 kW,

a trikrát rýchlejšie ako súčasné rýchlo nabíjačky. Všetky vozidlá využívajúce kombinovaný systém nabíjania (CCS), ktorý je najbežnejší štandard nabíjania v Európe sú so sieťou kompatibilné.

 

O Shell Recharge

Shell Recharge je názov služby nabíjania elektrických vozidiel spoločnosti Shell na vlastných čerpacích staniciach. Nabíjačky Shell Recharge 50kW s rýchlym jednosmerným prúdom zvyčajne poskytujú približne 0 až 80% nabitia za 30 minút a sú kompatibilné s väčšinou elektrických vozidiel. Platbu za nabíjanie je možné uskutočniť v obchode pri pokladni. Viac informácií nájdete na https://www.shell.com/energy-and-innovation/new-energies/electric-vehicle-charging.html

 

Kontakty pre média:

SHELL Slovakia s.r.o.

Petr Šindler

Manažér komunikácie

Email: petr.sindler@shell.com

Tel.: (+420) 244 025 965

 

BMW Slovenská republika,

Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97,

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť