Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Rely Dakar 2020 — Carlos Sainz vyhral tretí raz Dakar a pre MINI priniesol piate celkové víťazstvo.

Carlos Sainz (ESP) a jeho spolujazdec Lucas Cruz (ESP) tretí raz zvíťazili v Rely Dakar, keď predtým vyhrali v rokoch 2010 a 2018. Vďaka tomu priniesli značke MINI piaty celkový triumf z ikonickej vytrvalostnej rely.

Automotive
·
MINI Motorsport
·
Dakar Rally
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(24x, ~39,51 MB)

Mníchov. Španiel Carlos Sainz a jeho spolujazdec, krajan Lucas Cruz, tretí raz zvíťazili v Rely Dakar, keď predtým vyhrali v rokoch 2010 a 2018. Vďaka tomu priniesli značke MINI piaty celkový triumf z ikonickej vytrvalostnej rely. Pre MINI a MINI Motorsport spolu s partnerom X-raid to bol prvý úspech od ich spoločných víťazstiev, ktoré si pripísali v rokoch 2012 až 2015. Španielska posádka vo vozidle MINI John Cooper Works Buggy zvíťazila o 6 minút a 21 sekúnd pred minuloročným víťazom, Katarčanom Nasserom Al-Attiyahom. Preteky s náročnou dĺžkou 7 500 km sa prvý raz konali v Saudskej Arábii.

Držiteľ rekordného počtu dakarských triumfov, Francúz Stéphane Peterhansel a jeho portugalský spolujazdec Paulo Fiuza, skončili na treťom mieste so stratou 9 minút a 58 sekúnd, čím podčiarkli výnimočný výsledok dvoch vozidiel MINI JCW Buggy. Obe posádky v MINI JCW Buggy si pripísali po štyri etapové víťazstvá a vozidlá značky MINI boli najrýchlejšie počas deviatich z dvanástich dní. Litovská posádka Vaidotas Zala a Saulius Jurgelenas vo vozidle MINI JCW Rally vyhrali počas otváracieho dňa úplne prvú etapu Dakaru na arabskej pôde.

Sedem z deviatich posádok, ktoré odštartovali v rely na vozidlách MINI, došlo až do cieľa v saudskoarabskom meste Al-Quiddia, pričom štyri sa umiestnili v prvej desiatke. Argentínska posádka Orlando Terranova (ARG) a Bernardo Ronnie Graue si v troch etapách pripísala umiestnenie v top trojke a vo vozidle MINI JCW Rally s pohonom všetkých kolies obsadili celkové šieste miesto. Miestny favorit Jásir Seaidan a jeho ruský spolujazdec Alexej Kuzmič boli celkovo na deviatom mieste, pričom počas záverečnej etapy skončili druhí. Poliak Jakub Kuba Przygonski a jeho nemecký spolujazdec Timo Gottschalk pochovali svoje vysoké nádeje na výborné výsledky už počas prvého dňa, keď pre technické problémy stratili šesť hodín. Následne tak skončili na 19. mieste so stratou 8 hodín, 35 minút a 18 sekúnd na víťaza.

Vozidlá značky MINI boli na čele po každej jednej z dvanástich etáp 40. ročníka Rely Dakar. Zala a Jurgelenas si pripísali víťazstvo počas otváracieho dňa, po druhom dni ich na prvej priečke vymenila posádka Terranova a Graue. Tretia etapa už patrila posádke Sainz a Cruz, čo bolo ich prvé etapové víťazstvo. Vďaka tomu sa dostali na čelo celkového poradia a túto pozíciu si následne udržali až do konca pretekov.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť