Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové aerodynamické disky kolies pre čisto elektrický model BMW iX3.

Celkové zníženie spotreby — Väčšia dizajnérska sloboda — Prvky aj pre modely BMW iNext a BMW i4.

G08
·
Technológia
·
Efficient Dynamics
·
BMW i Automobiles
·
BMW iX3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~21,05 MB)

Mníchov. V dnešných automobiloch má aerodynamické prúdenie okolo kolies až 30-percentný vplyv na celkovú aerodynamiku vozidla. Preto sa na novom modeli BMW iX3, ktorý sa dostane do predaja v priebehu roka 2020, prvý raz predstavia špeciálne aerodynamicky upravené disky kolies s názvom Aerodynamic Wheel. Nová kombinácia hliníkových diskov kolies a individuálne navrhnutých vložených prvkov dotvára celkovú vysokú účinnosť prvého čisto elektrického vozidla z kategórie Sport Activity Vehicle (SAV).

Okrem zníženia odporu vzduchu približne o 5 percent v porovnaní s konvenčne poháňanými modelmi BMW X3 sa nové disky kolies Aerodynamic Wheel vyznačujú aj vyššou účinnosťou a nižšou hmotnosťou ako doteraz dodávaný model diskov kolies. Vďaka upraveniu prúdenia vzduchu okolo blatníkov sú disky kolies o 15 percent ľahšie ako aerodynamické disky kolies doteraz dodávané na modely BMW.

Výhody v oblasti aerodynamiky a nízkej hmotnosti majú podľa meracieho cyklu WLTP vplyv aj na zníženie spotreby modelu BMW iX3 o ďalšie dve percentá — to znamená úsporu 0,4 kWh/100 km. S tým sa spája aj následné predĺženie dojazdu vozidla o ďalších 10 km. Vzhľad diskov kolies sa dá rôzne upraviť, čo do budúcnosti otvára mnoho možností pre dizajn kolies ďalších modelov. Nové disky kolies Aerodynamic Wheel budú tvoriť aj súčasť ponuky modelov BMW iNext a BMW i4, ktoré sa predstavia v roku 2021.

Disky kolies Aerodynamic Wheel spájajú v prípade modelu BMW iX3 nízku hmotnosť, zníženie odporu vzduchu a zároveň novým spôsobom umocňujú športovú eleganciu hliníkových diskov kolies V-spoke. Rozmery základných diskov kolies zaručujú, že disk kolesa zvládne všetky nároky spojené s prenosom všetkých dynamických síl. Vložené prvky s prvotriednou povrchovou úpravou prinášajú potrebný dodatočný vplyv na zníženie spotreby. Nové rozdelenie úloh prináša ďalšie zníženie hmotnosti oproti predchádzajúcim aerodynamickým diskom kolies, ktoré doteraz používala automobilka BMW. Navyše na výrobu nových diskov kolies sa oproti predchodcovi používa menej materiálu, čo spolu s ľahkými vloženými prvkami prispieva k zníženiu neodpružených hmôt. Vďaka tomu sa zlepšuje dynamika jazdy aj spotreba elektrickej energie. Mix materiálov okrem toho prispieva aj k zníženiu nárokov výroby na zdroje, pretože odpadá potreba ďalších nástrojov na výrobu špeciálnych, na požiadanie dodávaných aerodynamicky upravených diskov kolies.

Špeciálne precízne tvarované aerodynamické prvky sa vkladajú z vonkajšej strany medzi ramená diskov. Vďaka tomu dokážu mimoriadne účinne znižovať turbulencie okolo blatníkov a tým aj celkový aerodynamický odpor. Vo výsledku aerodynamické disky kolies Aerodynamic Wheel prispievajú k celkovému zníženiu spotreby modelu BMW iX3.

Dizajnové verzie prinášajú maximálne možnosti individualizácie.
Spoločnosť BMW Group sa stáva prvým výrobcom automobilov na svete, ktorý spája hliníkové disky kolies s vloženými prvkami pozostávajúcimi z plastového držiaka a hliníkového viditeľného povrchu.

Prémiový charakter diskov kolies umocňuje vysoká kvalita materiálov použitých na vložené prvky ako aj ich precízne zapracovanie do dizajnu kolies bez viditeľných medzier. Patentovaný proces na zlepšenie aerodynamických vlastností a s tým spojené zníženie hmotnosti otvára nové a doteraz netušené možnosti individuálnych úprav vozidla.

Disky kolies Aerodynamic Wheel môžu dostať viaceré farebné varianty, pričom zákazníci si môžu vybrať medzi matnou alebo lesklou povrchovou úpravou. Presne tak ako v prípade bežne používaných diskov kolies. Všetky verzie základných diskov kolies môžu dopĺňať vložené prvky, ktorých vzhľad môže mať nekonečne veľa možností a povrchových úprav. To znamená, že vložené prvky môžu mať napríklad aj farbu karosérie vozidla.

Navyše, na povrchu vložených prvkov v každom jednom disku kolesa sa môžu striedať rôzne dizajnové vzory. Výsledkom je široké spektrum možností aerodynamicky upravených diskov kolies, pričom každé môže odrážať charakteristický dizajn vozidla, zvolenú líniu výbavy a individuálny vkus vodiča

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť