Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Účinná pohonná jednotka: Nové modely BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d s naftovým radovým šesťvalcom a technológiou mild hybrid.

Nová pohonná jednotka s výkonom 250 kW (340 k) a krútiacim momentom 700 Nm pre nové modely BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d +++ Dodatočný výkon 8 kW (11 k) poskytuje 48-voltový štartér-generátor.

G05
·
G06
·
X5
·
X6
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~10,18 MB)

Mníchov. Modely BMW X5 a BMW X6 dostali mimoriadne účinnú mild hybridnú technológiu, ktorá zlepšuje nárast výkonu a znižuje spotrebu pohonného systému. Od mája 2020 sa modelový rad rozšíri o nové modely BMW X5 xDrive40d (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 — 5,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 167 — 154 g/km) a BMW X6 xDrive40d (kombinovaná spotreba paliva: 6,2 — 5,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 164 — 153 g/km) vybavené novo vyvinutým radovým 6-valcovým naftovým motorom so 48-voltovým štartér-generátorom. Vďaka výkonu spaľovacieho motora, ktorý vzrástol na 250 kW (340 k) a elektrickej pomoci mild hybridného systému, sa podarilo výrazne zvýšiť svižnosť pohybu luxusných modelov, ktoré zakladali segmenty Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupe (SAC).

Športové a agilné ovládanie na ceste ako aj robustná všestrannosť v teréne patria medzi typické jazdné vlastnosti modelov BMW X5 a BMW X6. S výrazným a elegantným dizajnom a s luxusnou atmosférou v interiéri aktuálnej generácie sú zakladatelia svojich segmentov neustále nesmierne očarujúci. Navyše, vysoko kvalitné prvky komfortu a pokročilé technológie v oblastiach ako ovládanie a digitalizácia prispievajú k zážitku z radosti z jazdy v oboch modeloch BMW X. Ostatné inovácie v oblasti pohonu dopĺňajú portfólio motorov modelov s označením SAV a SAC o naftový motor, ktorý mimoriadne presvedčivo spája výnimočný ťah a nízku spotrebu.

Radový 6-valcový naftový motor s viacstupňovým prepĺňaním a upraveným priamym vstrekovaním paliva.
Nový 3-litrový radový 6-valcový naftový motor využíva technológiu BMW TwinPower Turbo s dvojstupňovým prepĺňaním a priamym vstrekovaním paliva Common Rail. Spontánne reakcie prepĺňaného systému zlepšuje variabilná geometria lopatiek turbodúchadla pre nízko- a vysokotlakové prepĺňanie. Vstrekovače dodávajú do valca až 10 vstrekov v jednom cykle s tlakom až do 2 700 barov. Nový snímač tlaku zabudovaný do vstrekovačov zaručuje výnimočne presné dávkovanie ako aj priaznivú spotrebu a účinné prehorenie paliva.

Nový naftový motor dosahuje krútiaci moment 700 Nm dostupný medzi 1 750 až 2 250 ot./min. Motor poskytuje výkon 250 kW (340 k) pri 4 400 ot./min. Na cestách aj v teréne sa výkon motora prenáša v oboch nových modeloch BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d na vozovku prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic a inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Vďaka jeho nastaveniu, ktoré uprednostňuje zadné kolesá, sa zlepšuje obratnosť oboch vozidiel počas dynamického prejazdu zákrutami.

Dvojstupňové čistenie spalín od oxidov dusíka NOx, ktoré sa prvý raz predstavilo v roku 2012 ako súčasť štandardnej výbavy, prešlo ďalším vývojom. Tento komponent sa nachádza v blízkosti motora a v súčasnosti obsahuje oxidačný katalyzátor a filter pevných častíc s povrchovou úpravou SCR. Pre optimálne odstraňovanie oxidov dusíka sa na výstup systému SCR umiestnil druhý filter. Vďaka tomu nové modely BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d už dnes spĺňajú povinné predpisy normy Euro 6d, ktoré vstúpia do platnosti začiatkom roka 2021.

Mild hybridná technológia: Dodatočný elektrický výkon 8 kW (11 k) zlepšuje zrýchľovanie a zároveň znižuje spotrebu.
Nový naftový motor využíva pomoc 48-voltového štartér-generátora, ktorý tvorí súčasť mild hybridného systému. Dodatočný elektrický výkon 8 kW (11 k) poskytuje spontánny nárast výkonu a zároveň znižuje spotrebu pohonnej jednotky. Elektrická podpora zlepšuje dynamiku pri štarte a zrýchľovaní. Vďaka tomu dokážu modely BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 5,5 sekundy. Vďaka dodatočnej elektrickej podpore môže spaľovací motor častejšie pracovať pri konštantných otáčkach, v lepšom zaťažení a tým redukovať výkyvy špičiek spotreby.

Štartér-generátor čerpá potrebnú energiu zo 48-voltovej batérie, ktorá zároveň dodáva energiu do všetkých elektrických spotrebičov spojených s jazdou prostredníctvom 12-voltovej elektrickej siete vozidla. Batéria sa nabíja rekuperáciou počas zrýchľovania a brzdenia vozidla a taktiež presne načasovaným zvýšením záťaže spaľovacieho motora. Z mild hybridnej technológie výrazne ťaží aj komfort jazdy oboch nových modelov BMW X5 xDrive40d a BMW X6 xDrive40d. Podporný efekt 48-voltového štartér-generátora uľahčuje extrémne rýchle a komfortné reakcie na zmeny zaťaženia. Navyše výkonný generátor prispieva aj k rýchlemu štartovaniu spaľovacieho motora s minimom vibrácií a to najmä pri používaní systému štart-stop a počas využívania funkcie plachtenia. Výsledkom je, že počas fázy plachtenia sa motor môže nielen odpojiť a vyradiť do neutrálu, ale aj celkom vypnúť. Pre maximálne zvýšenie efektu úspory je upravená funkcia plachtenia dostupná nielen v režime ECO-PRO ale už aj v režime COMFORT. Medzi týmito režimami sa dá prepínať pomocou Ovládača jazdného zážitku.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW X5 xDrive40d (combined fuel consumption: 6.4 – 5.9 l/100 km; combined CO2 emissions: 167 – 154 g/km).

BMW X6 xDrive40d (combined fuel consumption: 6.2 – 5.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 164 – 153 g/km).

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť