Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE SA VRACIA DO VYSOKÝCH TATIER, ABY OSLÁVIL SLOVENSKÝ DEBUT MODELU CULLINAN BLACK BADGE.

• Rolls-Royce Motor Cars Praha oslavuje slovenský debut modelu Cullinan Black Badge, ktorý sa uskutočnil v slovenskom lyžiarskom rezorte • Model Black Badge Cullinan perfektne zdedil črty rodu Cullinan a v duchu Black Badge je určený pre tých, ktorí odmietajú byť definovaní tradičnými znakmi luxusu • Rolls-Royce Motor Cars Praha potvrdzuje rekordný rok na slovenskom a českom trhu, ktorý predstavuje približne polovicu celkového predaja.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(26x, ~25,79 MB)

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars verí v odovzdávanie skúseností na regionálnych miestach. Tu vie zaistiť a pomôcť zažiť existujúcim majiteľom a ich priateľom značku Rolls-Royces na rôznych úrovniach.  V tomto duchu sa Rolls-Royce vracia do jedného z najznámejších lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách, na Štrbské pleso. Tu môžu súčasní i budúci patróni značky vyskúšať na vlastnej koži pozoruhodné schopnosti Rolls-Royce v zimných podmienkach.

Pri tejto príležitosti spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Praha oficiálne predstavila po prvýkrát na Slovensku dynamické jazdy s Cullinan Black Badge - s doteraz najtemnejším a najodvážnejším modelom Black Badge. 

Black Badge je úplne odlišná a bezprecedentná séria Rolls-Royce, symbol nekonečnej energie a sily, rovnako ako úžasného zrýchlenia. Black Badge reflektuje túžby osobitej skupiny klientov Rolls-Royce – tých, ktorí odmietli definovať luxus tradičnými symbolmi. Uvedením alter ega Wraith and Ghost v roku 2016, ktoré nasledoval v roku 2017 Dawn, Black Badge priťahuje mladšiu a viac dobrodružnejšiu klientelu, čo mu vytvára vedúcu pozíciu v superluxusnom prostredí.

Karel Kadlec, predstaviteľ Rolls-Royce Motor Cars Praha, povedal: “Náš prístup tu podčiarkuje jedinečné priblíženie k publiku – na mieste, ktoré pre našich zákazníkov z Česka a Slovenska prebúdza krásne zimné zážitky z detstva. Navyše nás teší, že po prvý raz na Slovensku predstavíme Cullinan Black Badge práve v kontraste s krásnym a dych berúcim pozadím Vysokých Tatier.”

Na čelnej maske automobilu dominuje výrazný symbol Black Badge-u. „Ducha extázy“, ktorý prevzal v priebehu histórie značky mnoho podôb, je tentokrát znázornený vo vysokom lesku čierneho chrómu.

Znak dvojitého R na prednej časti, boky a zadná časť sa zmenili na striebornú na čiernej. Chrómované povrchy, akými sú napríklad predný rám mriežky, prvky bočného rámu, rukoväť a obloženie batožinového priestoru, spodný finišer prívodu vzduchu a výfuky sú tmavé. Mohlo by sa zdať, že sú čierne, ale vertikálne mriežky sú lakované a len odrážajú začiernené povrchy, ktoré ich obklopujú, aby pridali na pocite pohybu, ktorý naznačuje dynamický zámer motorového vozidla. Lesklá čierna lakovaná konštrukcia tiež vytvára ideálne prostredie pre prvý brzdový strmeň tejto značky.

Black Badge je navyše oveľa viac ako estetické spracovanie. Pri tvorbe tejto triedy motorového vozidla bolo pre Rolls-Royce dôležité pochopiť starostlivo ponímanú dynamickú personalitu, ktorá perfektne harmonizuje s nezameniteľnou vizuálnou identitou motorového vozidla.

Kľúčom k hlbšiemu vzrušeniu z jazdy v Black Badge Cullinan je Architektúra Luxusu, patentovaná celohliníková konštrukcia, s ktorou debutovali pri modeli Phantom. Subštruktúra ponúka nielen mimoriadnu pevnosť konštrukcie, ale i flexibilitu a škálovateľnosť, ktoré pomohli Cullinanu, aby bol vybavený pohonom všetkých kolies a riadením všetkých štyroch kolies, a to v striebornom prevedení. Tieto vlastnosti boli prepracované pre Black Badge a vyjadrujú jedinečnú kvalitu jazdy, ktorá viedla k úspechu Rolls-Royce.

Špecialisti značky na farbu a vzhľad jemne zdôraznili konštrukčnú substanciu Black Badge, kombinujúc neskutočný komfort, odvážnu estetiku, pokrokové materiály a precíznu a dôkladnú remeselnú zručnosť. Toto je dokonale stelesnené dyhou Black Badge Cullinan z technického uhlíka. Inšpirovaná umeleckými dielami mestskej architektúry bola vyvinutá povrchová úprava z uhlíkových vlákien s jednoduchou väzbou, ktorá vytvára vysoko presné opakujúce sa geometrické tvary, ktoré zobrazujú silný trojrozmerný efekt. Každý list technického uhlíka je zakončený šiestimi vrstvami laku. Potom prebieha proces vysušenia v dĺžke 72 hodín a následne ručné leštenie, aby mal punc zrkadlového finišu značky Rolls-Royce. Tento proces trvá 21 dní a považuje sa za ukončený, len ak je každý kus skontrolovaný remeselníkom, aby sa zabezpečila úplná uniformita medzi všetkými dielmi vo vozidle.

Black Badge je kodifikovaný matematickým symbolom, ktorý reprezentuje potenciálne nekonečno, a ktorý je diskrétne umiestnený v interiéri automobilu. Tento symbol, známy tiež ako ležatá osmička, bol v 30.-tych rokoch 20. storočia aplikovaný na rekordy lámajúcom hydropláne Sira Malcolma Campbella Rolls-Royce Blue Bird K3, dokazujúc, že patrí do triedy rezervovanej pre lode s neobmedzenou a teda nekonečnou motorovou silou.

 

Len nedávno potvrdila spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Praha nový výročný predajný rekord v 116-ročnej histórii značky za rok 2019. Vlastný predaj taktiež dosiahol rekordnú úroveň. Od svojho otvorenia v roku 2016 odovzdalo obchodné zastúpenie zákazníkom od Čiech po Vysoké Tatry viac ako 100 motorových vozidiel, pričom Slovensko i Česko predstavovali niečo okolo polovice z celkového predaja.

 

#CullinanBlackBadgeHighTatras
@RollsRoycePrague

 

Poznámky pre redaktorov:

Cullinan Black Badge v skratke:

  • Rodina Black Badge predstavuje to, čo hľadá nová generácia zákazníkov, ktorí si potrpia na vyšší štandard luxusu
  • Po prvý raz podstúpila Architektúra Luxusu tejto značky premenu
  • 6.75 litrový V12 motor teraz prináša zvýšený výkon 600 PS a krútiaci moment 900 NM
  • Pohonná jednotka a podvozok sú prepracované pre vylepšený dynamický výkon
  • Symbol nekonečnosti v značke vozidiel naďalej vystihuje čiernu radu Black Badge

 

 

Rolls-Royce Motor Cars Praha môžete kontaktovať na:

www.rolls-roycemotorcars-prague.cz

www.rolls-roycemotorcars-praha.cz

Instagram: @rollsroyceprague

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť