Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na 90. ročníku Medzinárodného autosalónu Ženeva 2020.

Dôsledné pokračovanie v stratégii elektrifikácie — Tri nové plug-in hybridné modely v modelovom rade BMW radu 3 — Nové modely BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring so 48-voltovou mild hybrid technológiou.

G20
·
G21
·
G01
·
Radu 3
·
Sedan
·
Touring
·
BMW i Automobiles
·
BMW iPerformance Automobiles
·
X3 xDrive30e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~64,48 MB)

Mníchov. Prémiový automobilový výrobca BMW pokračuje v neustálom elektrifikovaní svojho modelového radu dôsledným rozširovaním ponuky plug-in hybridných modelov. Automobilka BMW predstaví na Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2020 štyri nové plug-in hybridné modely z prémiovej strednej triedy. Dodatočné verzie BMW radu 3 ponúknu už od leta 2020 mimoriadne účinnú a úspornú radosť z jazdy.

Elektrifikácia pohonných jednotiek patrí medzi najdôležitejšie oblasti mobility budúcnosti, ktoré spoločnosť BMW Group definovala vo svojej korporátnej stratégii NUMBER ONE > NEXT. Inovácie v oblastiach D-ACES (Design, Autonomous, Connected, Electrified a Services/Shared — Dizajn, Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby/Zdieľanie) vytvárajú podmienky pre trvalo udržateľný rast na globálnom automobilovom trhu. Spoločnosť BMW Group, ako priekopník v oblasti elektrickej mobility, dodala po celom svete už pol milióna elektricky poháňaných vozidiel. Značky BMW a MINI predali v roku 2019 dovedna 145 815 elektrických a plug-in hybridných vozidiel. Spoločnosť s celosvetovým trhovým podielom viac ako 7 percent a v Európe viac ako 14 percent zastáva vedúcu pozíciu medzi zavedenými prémiovými automobilovými výrobcami, ktorí poskytujú modely s elektrickým alebo plug-in hybridným pohonom. V Nemecku je BMW s podielom 24 percent jasný trhový líder v segmente elektricky poháňaných automobilov (zdroj: správa o registrácií nových vozidiel IHS Markit New Registrations 2019 Report 17. 1. 2020).

Spoločnosť BMW Group plánuje do konca roka 2021 dodať na cesty viac ako milión vozidiel s elektrifikovaným pohonom. Do roku 2021 bude štvrtina vozidiel predaných v Európe s elektrickým pohonom: tento podiel sa do roku 2025 zvýši na tretinu a do roku 2030 na polovicu. Spoločnosť BMW Group plánuje rozšíriť svoju modelovú ponuku do roku 2023 na 25 elektrifikovaných modelov, pričom viac ako polovicu bude poháňať iba čisto elektrická energia. Výroba čisto elektrického modelu BMW iX3 sa začne pred koncom roka 2020, v ďalšom roku budú nasledovať modely BMW i4 a BMW iNEXT.

 

Power of Choice: rôznorodá ponuka pohonov pre potreby mobility po celom svete.
Po uvedení modelu BMW iX3 na trh sa úspešné vozidlo z kategórie Sports Activity Vehicle stane prvým modelovým radom značky dostupným s úspornými benzínovými a naftovými motormi ako aj s plug-in a čisto elektrickým pohonom. Strategický prístup Power of Choice (Sila výberu) dáva spoločnosti BMW Group schopnosť splniť požiadavky na individuálnu mobilitu zákazníkov z celého sveta. Široké spektrum technológií pohonu ponúka možnosť výberu modelu prispôsobeného širokej palete legislatívnych podmienok a zároveň aj individuálnych požiadaviek.

Rozširuje sa aj ponuka pohonných jednotiek modelového radu BMW radu 3. Nové prírastky do ponuky plug-in hybridných modelov prvý raz predstavené na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2020 poskytujú záujemcom možnosť ešte presnejšie uspokojiť túžbu po trvalo udržateľnej mobilite presne podľa ich osobných potrieb a preferencií. V blízkej budúcnosti sa na trh prvý raz dostanú modely Touring aj s elektrickým pohonom. Ženevský autosalón zažije debut nových modelov BMW 330e Touring (kombinovaná spotreba paliva: od 1,7 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: od 15,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: od 39 g/km, predbežné hodnoty*) a BMW 330e xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: od 2,0 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: od 17,8 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: od 46 g/km, predbežné hodnoty*). Zážitok zo súhry plug-in hybridnej technológie ponúkne aj nový model BMW 330e xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: od 1,8 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: od 16,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: od 42 g/km, predbežné hodnoty*).

Na ženevskom autosalóne 2020 absolvujú svetovú premiéru aj ďalšie dve novinky z modelového radu BMW radu 3. Nové BMW M340d xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 5,7 — 5,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 149 — 139 g/km*) a nové BMW M340d xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 5,8 — 5,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 153 — 143 g/km, predbežné hodnoty*). Oba modely poháňa radový 6-valcový naftový motor s výkonom 250 kW (340 k) a mild hybridný systém so 48-voltovým štartér-generátorom. Začiatok predaja nových modelov BMW M a troch ďalších plug-in hybridných vozidiel bude znamenať, že počet motorizácií dostupných pre BMW radu 3 vzrastie na štyri benzínové motory, štyri naftové motory a jeden plug-in hybridný pohon.

 

Účinnosť bude rôznorodejšia: svetová premiéra troch nových plug-in hybridných modelov BMW radu 3.
Po úspešnom príchode nového modelu BMW 330e Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 1,7 — 1,6 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,0 — 14,8 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 38 — 36 g/km*) na trh sa od leta 2020 citeľne rozšíri ponuka plug-in hybridných modelov. V štyroch nových modeloch s elektrifikovaným pohonom sa ostatná generácia technológie eDrive postará o zlepšenie účinnosti a zároveň aj o zvýšenie typickej radosti z jazdy. Plug-in hybridné modely vozidiel BMW radu 3 prejdú čisto na elektrinu do vzdialenosti 55 a 68 kilometrov.

Inteligentne ovládaná spolupráca 2-litrového 4-valcového benzínového motora a elektromotora zabudovaného priamo do 8-stupňovej prevodovky Steptronic dodáva v modeloch BMW 330e Touring, BMW 330e xDrive Sedan a BMW 330e xDrive Touring systémový výkon 185 kW (252 k). V prípade mimoriadne vysokého zaťaženia môže vďaka štandardne dodávanému systému XtraBoost na 10 sekúnd krátkodobo narásť o ďalších extra 30 kW (40 k) na 215 kW (292 k). Maximálny krútiaci moment je 420 Nm. Obratnosť a športový nádych radosti z jazdy podčiarkujú špeciálne naladený zvuk vozidla, priama a zároveň precízna krivka reakcií na stláčanie akcelerátora a špeciálny program radenia, ktorý tvorí súčasť 8-stupňovej prevodovky Steptronic a obsahuje aj brzdenie pomocou podraďovania.

Športové jazdné vlastnosti a mimoriadne vysoká účinnosť plug-in hybridného pohonu sa v modeloch BMW 330e xDrive Sedan a BMW 330e xDrive Touring spájajú s výnimočnou všestrannosťou a s inteligentným pohonom všetkých kolies. Ten neustále a podľa aktuálnych potrieb rozdeľuje výkon spaľovacieho aj elektrického motora medzi predné a zadné kolesá pomocou elektronicky ovládanej viackotúčovej spojky. Systém BMW xDrive potom za každých jazdných a poveternostných podmienok zaručuje maximálnu trakciu a jazdnú stabilitu. Plne variabilné rozdeľovanie výkonu tak podporuje aj obratnosť a športovú jazdu. Spojenie systémov BMW eDrive a BMW xDrive sa zameriava najmä na potreby jazdy v snehu, v horských oblastiach a v teréne.

Predstavenie dvoch modelov Touring s plug-in hybridným pohonom spĺňa požiadavky zákazníkov, ktorí vyžadujú nielen pre značku typickú radosť z jazdy a maximálnu účinnosť pohonu, ale aj čo najlepšie praktické vlastnosti. Všestranný interiér elektrifikovaných modelov Touring ponúka na piatich sedadlách rovnaký vnútorný komfort ako konvenčne poháňané verzie. Vďaka priestorovo úspornému umiestneniu vysokonapäťových batérií pod zadné sedadlá sa objem batožinového priestoru zmenšil iba veľmi mierne. Po sklopení operadiel zadných sedadiel štandardne rozdelených v pomere 40 : 20 : 40 narastie objem batožinového priestoru zo základných 410 dm3 až na 1 420 dm3.

Svetová premiéra modelov BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring: Automobily BMW M s mild hybridnou technológiou.
Inšpirujúca dynamika jazdy a očarujúca účinnosť pohonnej jednotky. To sú hlavné vlastnosti ďalších dvoch nových prírastkov do modelového radu BMW radu 3. Oba modely zažijú svoju svetovú premiéru na ženevskom autosalóne 2020. Nezameniteľné vlastnosti nových modelov BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring pramenia predovšetkým z 3,0-litrového radového 6-valcového naftového motora a mild hybridnej technológie so 48-voltovým štartér-generátorom. Novo vyvinutý naftový pohon s technológiou M TwinPower Turbo dodáva maximálny výkon 250 kW (340 k) a najvyšší krútiaci moment 700 Nm. Očarujúci ťah dopĺňa mimoriadne spontánny nárast výkonu. O to sa stará extra dávka energie, ktorá pochádza zo 48-voltového štartér-generátora. Výsledný extra výkon s hodnotou 8 kW (11 k) zvyšuje dynamiku pri rozbiehaní ako aj počas športového zrýchľovania z pokoja. Štartér-generátor podporuje spaľovací motor aj počas bežnej jazdy. Vďaka tomu môže naftový motor pracovať čo najdlhšie v optimálnom zaťažení a tým sa znižujú špičky nárastu spotreby.

Výkonný pohon nových modelov BMW M okrem toho dopĺňajú 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport, špeciálne pre tieto modely upravené odpruženie ako aj inteligentný pohon všetkých kolies. Súčasť štandardnej výbavy tvoria odpruženie M sport vrátane variabilného športového riadenia a brzdový systém M sport, rovnako tak aj diferenciál M sport. K výnimočnej dynamike a jazdným vlastnostiam prispievajú aj M špecifické prvky exteriéru s upravenou aerodynamikou. BMW M340d xDrive Sedan potrebuje na zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba 4,6 sekundy zatiaľ čo BMW M340d xDrive Touring zvládne šprint z pokoja na 100 km/h za 4,8 sekundy. Temperamentné jazdné vlastnosti a dizajn interiéru zameraný na intenzívnu radosť z jazdy zaručujú vzrušujúci zážitok z výkonu.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.  

 

BMW 330e Touring (combined fuel consumption: from 1.7 l/100 km; combined power consumption: from 15.7 kWh/100 km; combined CO2 emissions: from 39 g/km, provisional figures).

BMW 330e xDrive Touring (combined fuel consumption: from 2.0 l/100 km; combined power consumption: from 17.8 kWh/100 km; combined CO2 emissions: from 46 g/km, provisional figures).

BMW 330e xDrive Sedan (combined fuel consumption: from 1.8 l/100 km; combined power consumption: from 16.7 kWh/100 km; combined CO2 emissions: from 42 g/km, provisional figure).

BMW M340d xDrive Sedan (combined fuel consumption: 5.7 – 5.3 l/100 km; combined CO2 emissions: 149 – 139 g/km).

BMW M340d xDrive Touring (combined fuel consumption: 5.8 – 5.4 l/100 km; combined CO2 emissions: 153 – 143 g/km).

BMW 330e Sedan (fuel consumption combined: 1.7 – 1.6 l/100 km; combined power consumption: 15.0 – 14.8 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 38 – 36 g/km).

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť