Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Model BMW iNEXT v najhorúcejšej fáze vývoja sériovej verzie.

Počas testovacích jázd v púštnych oblastiach Južnej Afriky musela technologická vlajková loď spoločnosti BMW Group zvládnuť množstvo výziev spojených s extrémnymi horúčavami, so slnečným žiarením a s prašnými podmienkami na špinavých cestách.

i20
·
BMW i Automobiles
·
BMW iNEXT
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~79,57 MB)

Mníchov. Na ceste do sériovej výroby musí vozidlo BMW iNEXT podstúpiť ďalšiu sériu komplexných testov v mimoriadne náročných podmienkach. Po intenzívnom testovaní v mrazivom chlade na severnom polárnom kruhu nasleduje protichodný program v juhoafrickej púšti Kalahari, kde sa k extrémnym horúčavám a k slnečnému žiareniu pridajú aj neustály prach a terény plné piesku, kameňov a štrku, ktoré dostatočne preveria technologickú vlajkovú loď spoločnosti BMW Group. V tejto takpovediac horúcej fáze procesu pred sériovou výrobou, sa testovanie zameria na súčasti pohonu a odpruženia modelu BMW iNEXT, vozidla navrhnutého pre plne elektrickú mobilitu. Kontrolu funkčnosti, bezpečnosti, odolnosti a spoľahlivosti absolvujú aj karoséria, interiér, asistenčné systémy vodiča a technológie digitalizácie.

 

Takzvané testy v horúcom podnebí tvoria nevyhnutnú súčasť rozsiahleho a rôznorodého vývojového a testovacieho programu v rámci prípravy pred začiatkom sériovej výroby. To znamená, že prototypy modelu BMW iNEXT prejdú počas tohto testovania všemožnými skúškami a prostrediami, v ktorých sa počas svojho životného cyklu môžu ocitnúť. Rovnako ako v prípade všetkých nových modelov značky BMW, aj teraz vedie cesta do sériovej výroby cez testovací polygón spoločnosti BMW Group pri meste Miramas na juhu Francúzska, cez Severnú slučku okruhu Nürburgring ako aj na iných okruhoch. Nechýba ani testovanie vo švédskom zimnom testovacom centre v meste Arjeplog či v púštnych oblastiach s extrémne vysokými teplotami a s mimoriadne suchým vzduchom.

 

Ľadové trate, pretekárske okruhy, púštne cesty: Radosť z jazdy zaručuje rôznorodosť testov.
Jazdy vysokou rýchlosťou, v dopravných zápchach, pri extrémnych teplotách pod aj nad nulou, testovanie na ľade a na snehu ako aj v púštnom piesku a na kamenistom podklade. Predsériové vozidlá musia v koncentrovanej forme zvládnuť všetky nároky a požiadavky, ktorým môže automobil čeliť v každodennej premávke ako aj počas viacerých ročných období. Počas tohto procesu sa skúsení technici a výkonné palubné meracie zariadenia zameriavajú na zaznamenávanie reakcií vozidla na rôzne dopravné a poveternostné podmienky ako aj na ďalšie vplyvy. To znamená, že v nových vozidlách značky BMW nebudú mať negatívny vplyv na typickú radosť z jazdy žiadne nepredvídateľné okolnosti. Výroba sériovej verzie modelu BMW iNEXT sa v závode v meste Dingolfing začne v roku 2021. Vozidlo dostane tvary moderného Sports Activity Vehicle. Novinka prinesie ostatné inovácie definované korporátnou stratégiou spoločnosti BMW Group s názvom NUMBER ONE > NEXT zameranou na budúcnosť v oblastiach D-ACES (Design, Autonomous, Connected, Electrified a Services/Shared — Dizajn, Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby/Zdieľanie). Vďaka úplne novej piatej generácii technológie pohonu BMW eDrive dokáže model BMW iNEXT stanoviť nové štandardy športových zážitkov, účinnosti a dojazdu elektrických vozidiel poháňaných batériami. Technológie ovládania podvozka a asistenčných systémov vodiča dláždia cestu ďalším krokom smerujúcim k autonómne jazdiacim vozidlám. Zameranie modelu BMW iNEXT na budúcnosť podčiarkujú aj aktuálne inovácie v oblasti ovládania vozidla a jeho digitalizácie.

 

BMW iNEXT zvláda extrémne namáhanie horúčavou, slnečným svitom a prachom.
Testovacie jazdy cez púštne a savanové oblasti severozápadu Juhoafrickej republiky poskytujú konštruktérom vynikajúce predpoklady pre testovanie a vzájomné zladenie všetkých komponentov pohonu a podvozka v extrémnych podmienkach. Povrch, ktorý sa mení od pieskových dún, cez štrkové cesty až po náročnejší terén, predstavuje výnimočnú výzvu aj pre inteligentný pohon všetkých kolies modelu BMW iNEXT. V teplotách, ktoré by úplne okamžite vybili batériu mobilného telefónu, musia absolvovať testy aj komponenty modelu BMW iNEXT ako zabudované chladenie vysokonapäťovej batérie, elektromotor a výkonová elektronika. Extrémne púštne teplotné podmienky preveria aj to či je na sériovú výrobu pripravená aj klimatizácia interiéru, ktorá používa technológiu tepelného čerpadla, jej riadiaci systém a ďalšie súčasti elektroniky vozidla.

 

Počas rozsiahlych vysokoteplotných testov je vozidlo opakovane niekoľko hodín vystavované slnečnému žiareniu a následne ochladené. Konštruktéri tak testujú funkčnosť elektronických systémov a zároveň teplotnú stálosť materiálov použitých v interiéri. Technici totiž nepripúšťajú žiadne škrípanie ani praskanie a to ani pod vplyvom vysokých teplôt. Kalahari navyše poskytuje ideálne podmienky aj pre testovanie odolnosti kapoty, dverí a veka batožinového priestoru proti vnikaniu prachu. Počas testovacích jázd vedúcich tisícky kilometrov po nespevnených cestách, cez duny a krížom cez pieskové kroviny, je BMW iNEXT vystavené množstvu prachu, ktorý nesmie vniknúť do interiéru.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť