Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zvuk štúdie BMW Concept i4.

+++ BMW IconicSounds Electric rozširuje svoje pôsobenie o zvuk pre BMW Concept i4, ktorý pomáhal skladať aj Hans Zimmer +++ Spoločne vyvinutý zvuk pre štart/stop vo všetkých elektrifikovaných modeloch BMW od júla 2020 +++

Technológia
·
Akustika a aerodynamika
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~15,59 MB)
  
Audios(2x, ~1,15 MB)
  More below article text

Mníchov. Charakter štúdie BMW Concept i4 utvára okrem dizajnu aj jej vizionársky zvukový prejav. Hans Zimmer zložil zvuk pre štúdiu BMW Concept i4 spolu so zvukovým inžinierom Renzom Vitalem pod značkou s menom BMW IconicSounds Electric. BMW IconicSounds Electric ozvučí elektrické modely značky BMW extra emotívnou hĺbkou špeciálne vytvorených zvukov a tónov, čím vytvorí úplne nový druh spojenia vodiča s vozidlom.

„Spolu s Renzom nás inšpiroval záujem spojiť v štúdii BMW Concept i4 minulosť a budúcnosť značky BMW,” vysvetľuje Zimmer. „Sme presvedčení, že sme vytvorili zvuk, ktorý je klasický a zároveň prekvapivý a poskytne pocit ľahkosti, čím dotvára značku BMW.” Repertoár zvukov štúdie BMW Concept i4 siaha od zvuku jazdy v režime Core po intenzívnejšie tóny v režime Sport. Súčasťou ozvučenia sú aj zvuky otvárania dverí a štartovania vozidla.

Zvuk od Hansa Zimmera je štartovací signál elektrickej radosti z jazdy.
Hans Zimmer a Renzo Vitale predstavili nový zvuk pre štart/stop v Zimmerovom štúdiu v Santa Monica už v novembri 2019. Zvuk toho, že vozidlo je pripravené na jazdu, bude od júla 2020 súčasťou štandardnej výbavy všetkých elektrických a plug-in hybridných vozidiel značky BMW. „Schopnosť vytvoriť zvuk pre naše vozidlá nám umožňuje vyvolať pozitívne emócie,” vraví Vitale. „Nový zvuk pre štart/stop bol zamýšľaný tak, aby vo vodičovi pri vstupe do vozidla vzbudil pocit vzrušenia z elektrickej jazdy ešte pred samotnou cestou.”

BMW IconicSounds Electric.
Ticho elektrického pohonu sa často vníma ako najväčšia výhoda elektrickej mobility. Spolu s nárastom záujmu o elektrickú mobilitu však niektorí vodiči spomínajú, že im chýba emotívna príťažlivosť zvuku. Jens Thiemer, senior viceprezident Customer and Brand BMW: „Zvuk zohrával v našich vozidlách vždy významnú a emotívnu rolu. Teraz posúvame radosť z jazdy na novú úroveň a sme mimoriadne radi, že sme spolupracovali s Hansom Zimmerom na vytváraní nového zvukového prejavu elektrickej mobility značky BMW. Táto spolupráca vyústi do zvukov budúcnosti, ktoré sa dostanú do elektrifikovaných vozidiel: BMW IconicSounds Electric.”

Zvuk štúdie BMW Concept i4 je druhým, ktorý vznikol v spolupráci s Hansom Zimmerom. Nasledoval po predstavení elektrického zvuku pre vozidlo BMW Vision M NEXT počas podujatia #NEXTGen, ktoré sa konalo v júni 2019 v Mníchove. „Pomocou veľkolepých zvukov máme výnimočnú možnosť premeniť jazdu v elektromobile BMW na neobyčajný zážitok,” povedal Zimmer v roku 2019. „Užívam si výzvu spojenú so spoluvytváraním zvukov pre budúce elektrické modely značky BMW.”

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť