Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zvuk štúdie BMW Concept i4.

+++ BMW IconicSounds Electric rozširuje svoje pôsobenie o zvuk pre BMW Concept i4, ktorý pomáhal skladať aj Hans Zimmer +++ Spoločne vyvinutý zvuk pre štart/stop vo všetkých elektrifikovaných modeloch BMW od júla 2020 +++

Technológia
·
Akustika a aerodynamika
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~15,59 MB)
  
Videos(1x, ~650,96 MB)
  
Audios(2x, ~1,15 MB)

Mníchov. Charakter štúdie BMW Concept i4 utvára okrem dizajnu aj jej vizionársky zvukový prejav. Hans Zimmer zložil zvuk pre štúdiu BMW Concept i4 spolu so zvukovým inžinierom Renzom Vitalem pod značkou s menom BMW IconicSounds Electric. BMW IconicSounds Electric ozvučí elektrické modely značky BMW extra emotívnou hĺbkou špeciálne vytvorených zvukov a tónov, čím vytvorí úplne nový druh spojenia vodiča s vozidlom.

„Spolu s Renzom nás inšpiroval záujem spojiť v štúdii BMW Concept i4 minulosť a budúcnosť značky BMW,” vysvetľuje Zimmer. „Sme presvedčení, že sme vytvorili zvuk, ktorý je klasický a zároveň prekvapivý a poskytne pocit ľahkosti, čím dotvára značku BMW.” Repertoár zvukov štúdie BMW Concept i4 siaha od zvuku jazdy v režime Core po intenzívnejšie tóny v režime Sport. Súčasťou ozvučenia sú aj zvuky otvárania dverí a štartovania vozidla.

Zvuk od Hansa Zimmera je štartovací signál elektrickej radosti z jazdy.
Hans Zimmer a Renzo Vitale predstavili nový zvuk pre štart/stop v Zimmerovom štúdiu v Santa Monica už v novembri 2019. Zvuk toho, že vozidlo je pripravené na jazdu, bude od júla 2020 súčasťou štandardnej výbavy všetkých elektrických a plug-in hybridných vozidiel značky BMW. „Schopnosť vytvoriť zvuk pre naše vozidlá nám umožňuje vyvolať pozitívne emócie,” vraví Vitale. „Nový zvuk pre štart/stop bol zamýšľaný tak, aby vo vodičovi pri vstupe do vozidla vzbudil pocit vzrušenia z elektrickej jazdy ešte pred samotnou cestou.”

BMW IconicSounds Electric.
Ticho elektrického pohonu sa často vníma ako najväčšia výhoda elektrickej mobility. Spolu s nárastom záujmu o elektrickú mobilitu však niektorí vodiči spomínajú, že im chýba emotívna príťažlivosť zvuku. Jens Thiemer, senior viceprezident Customer and Brand BMW: „Zvuk zohrával v našich vozidlách vždy významnú a emotívnu rolu. Teraz posúvame radosť z jazdy na novú úroveň a sme mimoriadne radi, že sme spolupracovali s Hansom Zimmerom na vytváraní nového zvukového prejavu elektrickej mobility značky BMW. Táto spolupráca vyústi do zvukov budúcnosti, ktoré sa dostanú do elektrifikovaných vozidiel: BMW IconicSounds Electric.”

Zvuk štúdie BMW Concept i4 je druhým, ktorý vznikol v spolupráci s Hansom Zimmerom. Nasledoval po predstavení elektrického zvuku pre vozidlo BMW Vision M NEXT počas podujatia #NEXTGen, ktoré sa konalo v júni 2019 v Mníchove. „Pomocou veľkolepých zvukov máme výnimočnú možnosť premeniť jazdu v elektromobile BMW na neobyčajný zážitok,” povedal Zimmer v roku 2019. „Užívam si výzvu spojenú so spoluvytváraním zvukov pre budúce elektrické modely značky BMW.”

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť