Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW partnerom ocenenia EY Podnikateľ roka 2019 Slovenskej republiky.

EY Podnikateľom roka 2019 Slovenskej republiky sa stal Juraj Habovštiak, zakladateľ spoločnosti MTS, spol. s r.o.

Spoločnosť
·
Predaj a marketing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~9,28 MB)

Bratislava. Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2019 Slovenskej republiky sa stal Juraj Habovštiak a spoločnosť MTS, spol. s r.o. Prestížne ocenenie si prevzal na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky. Titul EY Technologický podnikateľ roka 2019 získal Matej Ftáčnik, spoluzakladateľ spoločnosti VacuumLabs Holding j.s.a. Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2019 si prevzali Lenka Cenigová a Juraj Fehervari za spoločnosť Be Lenka s.r.o.

 

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2019 prevzala prezidentka Slovenskej republiky.

 

„Počas finále súťaže EY podnikateľ roka som myslel na svojich spolupracovníkov. Chcel som im urobiť radosť. Vyšlo to. Je to úžasný pocit. Veľká vďaka aj porote a firme EY. Slušne a poctivo podnikať, s láskou a s radosťou v srdci, sa naozaj oplatí,” hovorí Juraj Habovštiak, zakladateľ spoločnosti MTS spol. s r.o.

 

Ako oficiálny partner ocenenia EY Podnikateľ roka 2019 Slovenskej republiky sa veľmi tešíme, že sme sa opätovne mohli zapojiť do podpory vynikajúcich slovenských podnikateľských príbehov a toho najlepšieho čo môže Slovensko v tejto oblasti ponúknuť. Značka BMW bola vždy naklonená inováciám a technologickým riešeniam, ktoré v konečnom dôsledku prinášajú emóciu - radosť z jazdy. Sme pevne presvedčení, že ocenenia EY Podnikateľ roka ponúka jednu z najlepších platforiem na zozbieranie inšpirácie a nadviazanie dialógu s veľmi osobitnou skupinou vodcov myšlienok a názorov, “hovorí Oliver Rademacher, General Manager BMW Slovenská republika.

„Poslaním tejto súťaže je nielen vzdať uznanie úspešným podnikateľom, ale aj informovať verejnosť o inšpiratívnych podnikateľských príbehoch. Činnosť a aktivity slovenských podnikateľov často presahujú hranice našej republiky a mali by sme byť na nich právom hrdí,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner EY v Slovenskej republike a dodáva „Víťazi, držitelia titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, našu krajinu reprezentujú na svetovom finále v Monte Carle od roku 2007. Verím, že podnikateľský príbeh Juraja Habovštiaka, čerstvého držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2019, osloví medzinárodnú porotu tak, ako oslovil nás.“

 

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťosem podnikateľských osobností. Štrnásťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah.

 

„Na Slovensku máme množstvo úspešných príbehov firiem založených ľuďmi, ktorých hlavnou motiváciou je ich vášeň, životné naplnenie, hlad po zlepšovaní sa a pomoci iným. Príbehy, ktoré sú plné “človečiny”, ťažkých rozhodnutí, inovácii, víťazstiev a neposlednom rade úspechov nám v takomto formáte pomáha zviditeľniť súťaž EY Podnikateľ roka. Aj tento rok to bolo extrémne ťažké vybrať z pomedzi viac ako 28 prihlásených podnikateľov. Víťaz okrem skvelých firemných čísiel, exportu “produktu” do zahraničia, miery inovácii reprezentuje aj skromnosť a firemnú kultúru, ktorá je založená na rešpektovaní hodnôt ako spravodlivosť, užitočnosť a poskytnutie priestoru druhým,“ hovorí Šimon Šicko, predseda poroty a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2018, a rozhodnutie poroty komentuje takto:

„Juraj Habovštiak vybudoval vďaka svojej vášni firmu MTS (Modern Technology Systems), ktorá zamestnáva viac ako 350 ľudí a robí Slovensku skvelé meno, vytvorením technológii ktoré pomáhajú vyrábať produkty viacerým zahraničným firmám. Jeho príbeh je príbehom skromnosti, vytrvalosti, ľudskosti a strojárenskej tradícii, ktorú na Slovensku máme. Ukázal, že aj strojárenská firma môže byť skvelým vzorom a pýchou Slovenska. Ešte raz gratulujem!“

 

 

Profil držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2019

Juraj Habovštiak

MTS, spol. s r.o.

Juraj Habovštiak začal budovať spoločnosť MTS v roku 1996 od nuly. Dnes, s viac ako 360 zamestnancami, to je v svojej hlavnej oblasti podnikania najväčšia firma na Slovensku a patrí aj medzi najväčšie v Európe. Od začiatku pomáha firmám automatizovať výrobu pomocou inteligentných technológií a jednoúčelových strojov. Tie zefektívňujú výrobné procesy, šetria ľuďom čas a uľahčujú im život.

Podľa požiadaviek zákazníka vyvinie a vyrobí skoro všetko. Od jednoduchých pracovných staníc až po nekonvenčné technologické celky napr. pre husľové struny. Podieľa sa na výrobe automobilov, najvýznamnejších značiek vrátane BMW ako aj elektrotechniky alebo bielej techniky či v potravinárstve.

 

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2019 sa okrem víťaza stali:

  • Berlin Brands Group a.s. - Dominik Brichta, Peter Both
  • CURADEN Slovakia s.r.o. - Lucia Pašková, Pavol Andel
  • GEVORKYAN, s.r.o. - Artur Gevorkyan
  • Vegum, a.s. - Pavol Jakubec

 

Titul EY Technologický podnikateľ roka 2019 získal Matej Ftáčnik, spoluzakladateľ spoločnosti VacuumLabs Holding j.s.a.

Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2019, určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, si prevzali Lenka Cenigová a Juraj Fehervari za spoločnosť Be Lenka s.r.o.

 

Zloženie poroty súťaže EY Podnikateľ roka 2019

Šimon Šicko, Pixel Federation, predseda poroty, EY Podnikateľ roka 2018

Michal Weis, IBL Software Engineering, EY Podnikateľ roka 2017

Jozef Klein, Asseco Central Europe, EY Podnikateľ roka 2016

Patrick Hessel, c2i, EY Podnikateľ roka 2015

Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014
Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013
Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011
Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010
Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009
Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008
Rudolf Sivák, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave
Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO
Alexander Resch, generálny riaditeľ, VÚB banka
Marián Hlavačka, predseda predstavenstva, Corwin

 

O súťaži EY Podnikateľ roka

EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam.

Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sa posudzujú jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Podrobnejšie informácie nájdete na www.eypodnikatelroka.sk

 

O EY

EY je významným celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Znalosť problematiky a kvalita služieb, ktoré poskytujeme, prispievajú k posilňovaniu dôvery v kapitálové trhy a v ekonomiky celého sveta. Výnimočný ľudský a odborný potenciál nám umožňuje hrať významnú úlohu pri vytváraní lepšieho prostredia pre našich zamestnancov, klientov aj pre širšiu spoločnosť.

Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba. Ernst & Young Global Limited, britská spoločnosť s ručením obmedzeným, neposkytuje služby klientom. Podrobnejšie informácie o našej organizácii nájdete na našej webovej stránke www.ey.com/sk.

 

Profily finalistov a ocenených za jednotlivé kategórie

 

Profil EY Technologický podnikateľ roka 2019

Matej Ftáčnik

VacuumLabs Holding j.s.a.

Vacuumlabs je slovenská vývojárska firma, ktorá pre klientov v oblasti digitálneho bankovníctva a finančných služieb poskytuje komplexný vývoj, dizajn a poradenstvo pre webové a mobilné aplikácie. Od roku 2012 sa spoločnosť z Bratislavy rozrástla na súčasných viac ako 250 talentov v štyroch štátoch a zákazníkov oslovuje úspešne na trase od San Francisca až po Tokyo.

 

Profil EY Začínajúci podnikateľ roka 2019

Lenka Cenigová, Juraj Fehervari

Be Lenka s.r.o.

Be Lenka je slovenský výrobca babywearing produktov a barefoot obuvi. Produkty si spoločnosť sama navrhuje a vyrába. Má vlastné e-shopy a sieť retailových partnerov.

 

Profily finalistov EY Podnikateľ roka 2019

Dominik Brichta, Peter Both

Berlin Brands Group a.s.

Spoločnosť sa venuje dizajnu, vývoju a distribúcii produktov aktuálne 13 vlastných značiek domácich spotrebičov, audia a elektrotechniky, záhradných, pestovateľských potrieb či športových potrieb ako Klarstein, Auna, Numan, Blumfeldt, Klarfit, či Capital Sports. Zároveň prevádzkuje viac ako 45 internetových obchodov v strednej, východnej a západnej Európe a B2B distribúciu. Celkovo pôsobí v 21 krajinách sveta vrátane USA, Číny a Turecka.

 

Lucia Pašková, Pavol Andel

CURADEN Slovakia s.r.o.
CURAPROX má poslanie. Priniesť vám lepšie zdravie.
Slovenský Curaden má kľúčovú pozíciu spomedzi všetkých pobočiek značky CURAPROX na svete. Nápady zo Slovenska sa často implementujú medzinárodne – či už ide o limitované edície kefiek alebo vzdelávací program pre deti - Dentalalarm. Aktuálne je to aj eko projekt, ktorý vznikol na Slovensku.  Švajčiarska centrála v spojení so profesorom Alexym z STU testuje aj slovenský biodegradovateľný materiál.

 

Artur Gevorkyan

GEVORKYAN, s.r.o.

Spoločnosť je celosvetovým lídrom v oblasti práškovej metalurgie. Zakladateľom spoločnosti je bývalý vojenský letecký inžinier, Artur Gevorkyan, ktorý firmu vybudoval „na zelenej“ lúke. Ročne vyvinie viac ako 150 nových výrobkov. Mesačne vyprodukuje viac ako 5 miliónov súčiastok a vo svojom portfóliu ma viac ako 2 tisíc rozličných druhov komponentov, ktoré dodáva do viac ako 30 krajín sveta.

 

Pavol Jakubec

Vegum, a.s.

Slovenská firma s dlhoročnou tradíciou v oblasti gumárenských technológii.

Firma sa sústreďuje na výrobu a spracovanie technickej gumy pre priemysel bielej techniky, automobilový priemysel a pre stavebníctvo, ale z gumy vyrába vo väčšom aj športové potreby, napr. puky pre severoamericky trh a tiež Škandináviu. Dolnovestenická firma predáva na Slovensku zhruba pätinu svojich výrobkov. Ostatok ide na export.

 

Špeciálna cena poroty za podporu slovenských tvorcov a ich originálnych výrobkov

Alexandra Miklášová

SAShE s.r.o.

SAShE je komplexná online platforma, ktorá umožňuje kreatívnym ľuďom na Slovensku predávať svoju tvorbu, komunikovať so zákazníkmi aj medzi sebou navzájom, inšpirovať sa, vzdelávať a rozvíjať svoje značky.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť