Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Desať jazdcov BMW bude v nasadení počas podujatia celosvetových virtuálnych pretekov Super Sim Saturday.

Automobilové preteky sú po celom svete zrušené, alebo odložené, no to neznamená, že nie sú žiadne preteky: v sobotu bude celkom desať jazdcov BMW bojovať v rámci rozsiahleho virtuálneho programu BMW Motorsport SIM Racing.

Automotive
·
BMW Motorsport
·
Sim Racing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~23,47 MB)

Mníchov. Automobilové preteky sú po celom svete zrušené, alebo odložené, no to neznamená, že nie sú žiadne preteky: v sobotu bude celkom desať jazdcov BMW bojovať  v rámci rozsiahleho programu BMW Motorsport SIM Racing.

Úplne prvé virtuálne kolo vytrvalostných pretekov Nürburgring Endurance Series sa odštartuje o 13.00 štvorhodinovými pretekmi v Zelenom pekle. Na štart sa postaví viac ako 50 vozidiel rozdelených do štyroch tried. Medzi nimi sa budú nachádzať aj dve vozidlá BMW Z4 GT3 riadené pilotmi BMW. Za volantmi sa vystriedajú Jens Klingmann a Martin Tomczyk (obaja z Nemecka) ako aj dvaja členovia nového tímu BMW Junior Team, Dan Harper (GBR) a Neil Verhagen (USA). Preteky naživo odvysiela www.vln.de.

Po pretekoch si treba pustiť YouTube kanál THE RACE a sledovať druhý diel programu All-Star Esports Battle. Až do 60 profesionálnych jazdcov prijme výzvu v rámci pretekov na simulátoroch (sim race) a o celkové víťazstvo zabojujú v Grand Final so štartom o 20.00 (SEČ). V pretekoch opäť odštartuje Nemec Maximilian Günther z tímu BMW i Andretti Motorsport, ktorý v prvých pretekoch Pro Race, konaných minulý víkend, skončil druhý za Holanďanom Maxom Versappenom. Doplní do rakúsky jazdec BMW DTM Philipp Eng. V jeho prípade to bude debut vo virtuálnych pretekoch na simulátoroch THE RACE All-Star Esports Battle.

Vyjadrenia k Super Sim Saturday.
Maximilian Günther: „Už sa naozaj teším na ďalšie sobotné preteky all-star. Minulý víkend som prvý raz ochutnal preteky eSports a bezpochyby môžem povedať, že už mám hlad po ďalších.”


Philipp Eng: „Veľmi sa teším, že sa s mojimi kamarátmi spomedzi profesionálnych jazdcov a jazdcov na simulátoroch postavím na virtuálnu pretekársku trať. Simulátor je momentálne jediná možnosť, ako pretekať. Pripravím sa čo najlepšie a verím, že budem na čele poradia.


Martin Tomczyk (#112 BMW Z4 GT3): „Samozrejme, že je škoda, keď sme my, pretekári, momentálne doma a nie na pretekárskej trati. Za seba som však viac ako veľmi rád, že preteky na simulátoroch nám stále dávajú možnosť súťažiť. Osobne momentálne trávim veľa času na simulátore. Myslím si, že otvorenie sezóny na Severnej slučke aspoň vo virtuálnom prostredí a podľa pôvodných pravidiel je vynikajúci nápad. Som presvedčený, že na štartovacom rošte bude veľa známych mien.”

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť