Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Odvážte sa mať otvorenú myseľ! BMW Group propaguje rôznorodosť v multikultúrnej spoločnosti.

V rámci podpory Medzinárodného dňa eliminácie rasovej diskriminácie, ktorý je 21. marca 2020, nabáda spoločnosť BMW Group k väčšej miere tolerancie a k lepšiemu spolunažívaniu +++ Nový film BMW Group pre sociálne médiá ukazuje, že rôznorodosť a rozdielne pohľady zohrávajú dôležitú rolu pri hľadaní najlepších riešení — pre firmu, jej zamestnancov aj pre spoločnosť +++

Spoločnosť
·
Ľudské zdroje
·
Udržateľnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~12,4 MB)

Mníchov, 21. marca 2020 — V spoločnosti BMW Group spolu úspešne pracujú zamestnanci z viac ako 120 krajín sveta: ľudia z rôznych kultúr, s rôznymi pohľadmi na svet a s viacerými vierovyznaniami. Pre BMW Group pracujú v tímoch po celom svete a vytvárajú kreatívne myšlienky či inovatívne riešenia pre trvalo udržateľnú mobilitu budúcnosti. Rôznorodosť tvorí základ úspechu spoločnosti BMW Group.

V BMW Group znalosť rôznych jazykov a kultúr nielen, že odráža naše globálne pracovné prostredie, ale je kľúčová aj v konkurenčnom boji o nové trhy, zákazníkov a o vzdelané mladé talenty. „Rôznorodosť tvorí základ nášho úspechu. Pre ňu vytvárajú veľmi dôležité predpoklady pracovné prostredie bez predsudkov spolu so spolužitím plným rešpektu,” povedala Ilka Horstmeierová, členka predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedná za ľudské zdroje.

BMW Group sa zároveň hlási k tolerancii, otvorenosti a rôznorodosti aj mimo sféry svojho pôsobenia. Spoločnosť v roku 2011 nadviazala výnimočnú spoluprácu s Alianciou civilizácií OSN (UNAOC) pri podpore medzinárodného dialógu a medzikultúrneho porozumenia. Partnerstvo oceňuje inovatívne projekty v rámci Intercultural Innovation Award. Zámerom je, aby sa lokálne iniciatívy premenili na medzinárodné platformy a prispeli tak k väčšej prosperite a tolerancii v spoločnosti. Iniciatívy, ktoré podporili BMW Group a UNAOC, už pomohli 3,6 miliónu ľuďom v 112 krajinách sveta.

Ilka Horstmeierová: „Spolu s UNAOC chceme upriamiť pozornosť na medzikultúrne projekty po celom svete a tým aj obohatiť spoločnosť o inovatívne myšlienky. Okrem finančnej podpory ponúkame oceneným aktivitám aj možnosť využiť pri úspešnom rozvoje svojich projektov vplyv a skúsenosti spoločnosti BMW Group.”

V rámci rozvoja rôznorodosti v nemeckej korporátnej kultúre sa spoločnosť BMW Group už v roku 2012 pridala k charte rôznorodosti Diversity Charter & Association. Chartu pod patronátom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej zatiaľ podpísalo viac ako 3 400 spoločností a verejných inštitúcií. Spoločnosť BMW Group je v tomto smere aktívna aj v ostatných krajinách — napríklad vo Veľkej Británii je členom ENEI (www.enei.org.uk), najväčšej britskej siete zamestnávateľov.

Video podčiarkujúce pozíciu BMW Group bolo publikované v súvislosti s Medzinárodným dňom eliminácie rasovej diskriminácie a nachádza sa na nasledovných sociálnych sieťach spoločnosti BMW Group:
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/
Twitter: https://www.twitter.com/bmwgroup
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť