Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group vývojové centrum: podpis zmluvy o procese prevodu pozemkov.

BMW Group má pozemky budúceho vývojového centra od súčasného majiteľa prenajaté. Odkúpi ich po dokončení výstavby a sprevádzkovaní centra. Centrum zaistí v regióne stovky nových pracovných miest.

Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~5,09 MB)

Sokolov / Mníchov. Medzi BMW Group Mobility Development Center s.r.o. a spoločnosťou Sokolovská uhelná, právny nástupca, a.s., bola podpísaná zmluva o procese vedúcom k odkúpenie pozemkov pre BMW Group vývojové centrum a ďalších aspektoch vzájomnej spolupráce. Zmluvu za BMW Group MDC podpísali konatelia Roland Krause a Dr. Ing. Helwig Lehmann a za Sokolovská uhoľnú, a.s., Ing. Zbyšek Klapka, predseda predstavenstva, a Ing. Jiří Pöpperle, člen predstavenstva. Od podpísania zmluvy až do sprevádzkovania nového vývojového centra plánovaného na rok 2022 ich bude mať BMW Group Mobility Development Center s.r.o. od spoločnosti Sokolovská uhelná, a.s., dlhodobo prenajaté.

 

"BMW Group vývojové centrum hrá dôležitú úlohu pri transformácii BMW Group na technologickú spoločnosť. Podpis je ďalším krokom k budúcej mobilite, ktorá bude vyvinutá a odskúšaná v novej lokalite blízko Sokolova. Ďakujeme spoločnosti Sokolovská uhelná za veľmi konštruktívnu a efektívnu spoluprácu, "povedal Helwig Lehmann, zodpovedný za výstavbu projektu.

 

Jedná sa o posledný nevyhnutný prípravný krok pred chystaným začatím stavby, ktorý nadväzuje na už vykonané prípravné práce. Obe strany sa dohodli aj na spolupráci v iných oblastiach. Ide tiež o ďalší významný krok nielen pre revitalizáciu rozsiahle oblasti medzi obcami Dolní Nivy, Lomnice a Vintířov, kde nové vývojové centrum vznikne, ale aj pre celý Karlovarský kraj. BMW Group má za cieľ byť v regióne dobrým susedom a byť aktívny v oblastiach športu, kultúrnych a spoločenských akcií, rovnako tak ako v oblasti vzdelávania.

 

"Podpísanie zmluvy s BMW Group, na základe ktorej sa začne budovať centrum pre vývoj a testovanie budúcich technológií, je dôležitým krokom pre našu spoločnosť a súčasne aj pre budúcnosť nášho regiónu," povedal predseda predstavenstva spoločnosti Sokolovská uhelná, Zbyšek Klapka. "V BMW Group sme získali dôležitého partnera pre náš región."

 

Nové vývojové centrum má pre daný región značný význam. Poskytne prácu niekoľkým stovkám zamestnancov a prispeje tiež k podstatnému zvýšeniu prestíže daného regiónu. Nové vývojové miesto bude pozostávať z komplexu testovacích okruhov, ktoré budú použité pre vývoj a testovanie budúcich technológií.

 

Hlavnými časťami budú rôzne dráhy, vidiecke cesty a simulácie mesta. Celkovo bude k dispozícii 16 rôznych skúšobných dráh o celkovej dĺžke cez 100 kilometrov. Na území s rozlohou približne 650 hektárov vzniknú tiež administratívne a prevádzkové budovy, dielne, sklady a ďalšia infraštruktúra potrebná pre prevádzku centra a vykonávanie testov a skúšok.

 

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť