Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Jimmy Broadbent, influencer v oblasti pretekov na simulátoroch, rozpráva o svojom exkluzívnom zážitku z jazdy na simulátore BMW Motorsport.

Jimmy Broadbent dostal exkluzívnu príležitosť vyskúšať si simulátor BMW Motorsport v Mníchove. Jeho videoreportáž o tomto zážitku má už viac ako 900 000 zobrazení.

Automotive
·
BMW Motorsport
·
Sim Racing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~38,92 MB)
  • Jimmy Broadbent, influencer v oblasti pretekov na simulátoroch, nadšene rozpráva o zážitku z jazdy na simulátore BMW Motorsport.
  • Broadbent: „Jednoznačne najlepší simulátor, v akom som kedy sedel.”
  • Videorecenziu Jimmyho Broadbenta si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/PUNERYwlKhQ .

 

Mníchov. Brit Jimmy Broadbent je momentálne asi najvýznamnejší influencer v rýchlo rastúcom segmente pretekov na simulátoroch.

Jeho YouTube kanál sleduje približne 425 000 odberateľov a práve v tomto náročnom období, keď sa nejazdia žiadne automobilové preteky, sa pravidelne zúčastňuje súťaží pretekov na simulátoroch proti profesionálnym pretekárom a ďalším významným jazdcom.

Najbližší víkend sa v tíme spolu s továrenským jazdcom BMW, Kanaďanom Brunom Spenglerom, zúčastní vo virtuálnom BMW Z4 GT3 druhých pretekov vytrvalostnej série Digital Nürburgring Endurance Series.

Broadbent pred pár týždňami získal exkluzívnu možnosť vyskúšať si v nemeckom Mníchove simulátor BMW Motorsport. Jeho videorecenzia z tohto zážitku už zaznamenalo viac ako 900 000 prehratí.

Jimmy, ako by ste popísali zážitok v simulátore BMW Motorsport?

Jimmy Broadbent: „Bol som mimoriadne nadšený a nevedel som sa dočkať. Veľmi som sa tešil a naplno som si to užil. Myslím, že na videu si to všimnete.”

Spomenuli ste video. Je to jedno z najklikanejších videí na vašom YouTube kanáli, však?

Broadbent: „To je pravda! Momentálne sa blíži k miliónu videní, čo je veľa, zvlášť pokiaľ ide o obsah spojený s pretekmi simulátorov. Myslím, že pre bežných ľudí ide o vzácnu možnosť vidieť profesionálny simulátor ako tento. Preto som rád, že BMW Motorsport dalo mne aj mojim divákom takúto netradičnú príležitosť nahliadnuť do zákulisia.”

Znamená to, že vaša komunita sa zaujíma aj o technické témy?

Broadbent: „Áno, samozrejme. Pretekári na simulátoroch ako moja komunita a ja, všetci máme doma zmenšenú verziu tohto simulátora. Takže vidieť profesionálny simulátor s naozajstným podvozkom DTM a projektorom je pre priaznivcov pretekania na simulátoroch úplná fantázia.”

Poďme sa rozprávať o vašom zážitku so simulátorom BMW Motorsport: Podľa vášho videa ste boli naozaj rýchly. Iba o sekundu pomalší ako Sheldon van der Linde, jazdec tímu BMW DTM. Boli ste prekvapený?

Broadbent: „Bol som trochu prekvapený, pretože som už videl veľa iných ľudí, ktorí veľa jazdia na simulátoroch, potom prejdú na profesionálny simulátor a následne s ním majú veľa roboty, takže som rád, že to nebolo z mojej strany také hrozné (smiech). Musím dodať, že som súťaživý človek a vôbec ma neteší, ak je niekto iný rýchlejší ako ja.”

Dal vám Sheldon van der Linde nejaké užitočné rady?

Broadbent: „Dal mi niekoľko naozaj užitočných tipov, zvlášť s brzdením, pretože s tým som mal na začiatku problémy. Veľmi mi s tým pomohol aj inžinier BMW Motorsport, ktorý bol pri simulátore. Ukázal mi graf a povedal: „Pozri, čo robí Sheldon a tu je, čo robíš ty. Skús to robiť ako on.” S týmto odporúčaním som sa dokázal o sekundu zrýchliť, takže takúto spätnú väzbu naozaj považujem za neoceniteľnú. A to aj pre jazdca na simulátoroch. Každý, kto chce jazdiť naozaj rýchlo a má tú možnosť, by mal využívať analýzu dát.”

V čom boli najväčšie rozdiely medzi vaším špičkovým pretekárskym simulátorom a simulátorom BMW Motorsport?

Broadbent: „Predovšetkým v pohybe. Už som jazdil v simulátoroch, ktoré mali aj pohyb, no robili to zle. Pohyby sa veľmi ľahko preženú. Avšak v simulátore BMW Motorsport to bolo nastavené správne. Presne cítite, ako sedíte v BMW M4 DTM a jazdíte po okruhu Hockenheimring. Potom je tam naozajstný kokpit, veľmi dobrý a realistický brzdový pedál, pozícia sedenia a veľká obrazovka, na ktorej vidíte trať aj okolie rovnako ako v reálnom živote. Na mojej domácej obrazovke vidím iba vrchol zákruty vo vlásenke. Tu vidím aj výjazd zo zákruty a celú ideálnu líniu prejazdu. Celkovo musím povedať, že to bol jednoznačne najlepší simulátor, na akom som kedy jazdil.”

Vráťme sa k vám. Koľko času venujete pretekom na simulátoroch?

Broadbent: „Veľa. Je to moja práca aj koníček v jednom, čo je splnený sen a v mojich videách sa zameriavam na široké spektrum pretekov na simulátoroch. Napríklad som pretekal vo virtuálnom BMW M8 GTE, jazdil som v kokpite vozidla Formula 1 a v ten istý deň som sa postavil na štart pretekov v rely. A to je možno moja nevýhoda. Snažím sa spoznať z každého rožka troška, no v ničom nie som úplný majster. Predovšetkým si užívam široké spektrum toho, čo preteky na simulátoroch dokážu ponúknuť  a následne to predstavujem aj v mojich videách.”

Čo si ako expert na preteky na simulátoroch myslíte o aktuálnom náraste popularity?

Broadbent: „Keď som začínal, nikto neuvažoval o tom, že by jazdcom poskytoval finančné odmeny, alebo že by sa pretekov zúčastňovali aj profesionálni továrenskí jazdci. Veci sa však zmenili a teraz je to takmer bežné. Zapojenie automobilky BMW prinieslo veľa čerstvého vzduchu. Momentálne, keď globálna situácia zastavila možnosť reálneho pretekania, som už jazdil viacero pretekov aj proti jazdcom ako Philipp Eng, Bruno Spengler, Nick Catsburg a iní. Je príjemné zistiť, že BMW Motorsport ide do toho naplno a nepovažuje preteky na simulátoroch iba za marketingový nástroj. A inak, tí chlapíci sú naozaj veľmi rýchli.”

Minulý rok ste s Nickom Catsburgom jazdili aj prvé kolá na naozajstnom okruhu Severnej slučky na Nürburgringu a vzniklo z toho aj video. V čom bola naozajstná jazda cez Zelené peklo odlišná od virtuálnej?

Broadbent: „Najväčší rozdiel bol v tom, že ak by som nabúral, tak by sa mi v rukách ocitol naozaj mastný účet (smiech). Inak to bolo naozaj veľmi podobné. Teda, až na pocity zo stúpania, klesania a, prirodzene, aj z odstredivých síl. Veľmi podobná bola aj samotná jazda po známej trati, na ktorej poznáte všetky zákruty ako aj miesta, kde treba brzdiť. Hlavná výzva bola nájsť v naozajstnom aute ten správny rytmus. Myslím, že mi to išlo dobre, aj keď som bol trochu nervózny z toho, že vedľa mňa sedel profesionálny pretekár Nick. Inak by som možno bol ešte aj o čosi rýchlejší.”

Video: Jimmy Broadbent a Nick Catsburg na Severnej slučke okruhu Nürburgring: https://youtu.be/uAT2FfVqkF8.

Máte ambíciu pretekať aj v naozajstných vozidlách?

Broadbent: „Stále intenzívnejšie pracujem na tom, aby som sa do toho dostal. Minulý rok som pretekal najmä v motokárach. Tento rok som mal štartovať na Nürburgringu v seriáli RCN. Musíme však počkať a uvidíme či sa to podarí.”

Chceli by ste si vyskúšať naozajstné pretekárske vozidlo BMW Motorsport?

Broadbent: „Na sto percent. Myslím, že ak by na takúto otázku niekto povedal nie, tak by ste sa s ním už nechceli rozprávať (smiech). Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.”

Poznámka pre redaktorov:
Sme si vedomí aktuálnej náročnej situácie, no rozhodli sme sa, že aj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch vám budeme poskytovať pravidelné tlačové správy. Prinesieme vám napríklad aj takéto aktivity našich továrenských jazdcov BMW v pretekoch na simulátoroch ako aj rozhovory a príbehy zo zákulisia zamerané najmä na technológie v pozadí BMW Group Motorsport.

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť