Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW R 18.

S novým modelom R 18 vstupuje BMW Motorrad do segmentu motocyklov cruiser. Tento model bol, ako žiadny iný motocykel BMW pred ním, postavený úplne v duchu tradície historických motocyklov BMW. Technikou aj dizajnovým štýlom odkazuje na slávne modely minulosti, ako je napríklad BMW R 5, a sústredí pozornosť späť na základnú podstatu motocyklu: puristickú techniku bez zbytočných "kudrliniek" a motor boxer.

R 18
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(128x, ~1,13 GB)
  
Videos(5x, ~-1416408064 B)

(text v českom jazyku)

S novým modelem R 18 vstupuje BMW Motorrad do segmentu motocyklů cruiser. Tento model byl jako žádný jiný motocykl BMW před .ním postaven zcela v duchu tradice historických motocyklů BMW. Technikou i designovým stylem odkazuje na slavné modely minulosti, jako je například BMW R 5, a soustředí pozornost zpět na základní podstatu motocyklu: puristickou techniku bez zbytečných „kudrlinek“ a motor boxer jakožto základ potěšení z jízdy a zdroj „příjemných vibrací“. Klasický design je u modelu R 18 navíc kombinován s jasně propracovanou, avšak moderní technikou, a vytváří tak fascinující celkový koncept, nabízející kultivovaný a současně emotivní zážitek z jízdy.

Nejvýkonnější BMW boxer všech dob s velkým točivým momentem.
Hlavním prvkem nového motocyklu BMW R 18 je nově vyvinutý dvouválcový motor boxer – „Big Boxer“. Jeho působivý vzhled i technologie jsou odrazem pokračování tradičních vzduchem chlazených motorů boxer, jež nabízejí inspirativní zážitek z jízdy od chvíle, kdy BMW Motorrad v roce 1923 zahájilo jejich výrobu. Nejvýkonnější dvouválcový motor typu boxer, který kdy byl použit v sériově vyráběném motocyklu, má zdvihový objem 1802 cm3. Maximální výkon činí 67 kW (91 k) při 4750 1/min. Mezi 2000 až 4000 1/min je vždy k dispozici točivý moment přesahující 150 Nm. Tato živelná tažná síla je kombinována s hutným rezonujícím zvukem.

Odkrytý dvojitý ocelový trubkový rám a zadní kyvná vidlice s uzavřeným úhlovým převodem se vzhledem pevného zadního zavěšení. 
Hlavním prvkem podvozku nového BMW R 18 je ocelový trubkový rám s dvojicí hlavních podélných částí. Jeho design ctí dlouholetou tradici BMW Motorrad a je navržen tak, že vypadá jako rám s pevnou zadní stavbou bez odpružení zadního kola. Mimořádná kvalita výroby a pečlivá pozornost ke všem detailům jsou patrné například u zakrytých prvků, jako jsou svařované spoje mezi ocelovými trubkami, odlitky či kovanými díly. Stejně jako v případě legendárního modelu BMW R 5, je podobně sportovně navržená zadní kyvná vidlice spojena s koncovým úhlovým převodem viditelně ponechanými šrouby. 

Teleskopická vidlice s pouzdry, zadní odpružení s centrální jednotkou, drátěná kola a kotoučové brzdy.
Prvky podvozku nového BMW R 18 nejsou záměrně elektronicky řízené. Místo toho teleskopická vidlice a zadní centrální pružicí jednotka s progresivní charakteristikou a nastavitelným předpětím zajišťují vynikající ovládání a příjemně komfortní odpružení. Stejně jako u legendárního BMW R 5 jsou písty teleskopické vidlice chráněné pouzdry. Průměr pístů vidlice je 49 mm, zatímco zdvih předního kola činí 120 mm, vzadu zdvih dosahuje 90 mm. Nový brzdový systém BMW R 18 se skládá z dvoukotoučové přední brzdy a jednokotoučové brzdy vzadu ve spojení se čtyřpístkovými pevnými třmeny. Mimořádně stylový vzhled zajišťují drátěná kola.

Harmonická ergonomie pro optimální ovládání motocyklu.
V souladu s filozofií BMW Motorrad má nové BMW R 18 stupačky posunuté vzad, přibližně do poloviny motocyklu. Toto umístění hned za válci není pouze typickým rysem motocyklů BMW, ale také umožňuje uvolněnou a aktivní pozici za řídítky pro optimální ovládání motocyklu. 

Standardem jsou tři jízdní režimy společně s ASC a MSR pro vysoký stupeň radosti z jízdy a úrove ň  bezpečnosti. Asistent couvání a asistent rozjezdu do kopce jako doplňková výbava.
Také nový model R 18 nabízí v tomto segmentu neobvyklou výbavu v podobě tří standardních jízdních režimů „Rain“, „Roll“ a „Rock“, které dovolí motocykl přizpůsobit individuálním preferencím jezdce. Součástí standardní výbavy je také vypínatelný stabilizační systém ASC (Automatic Stability Control), který je záruku vysoké úrovně bezpečnosti jízdy. Kromě toho je nový model R 18 standardně vybaven systémem regulace točivého momentu (MSR) při podřazení. Kromě jiných prvků výbavy je k dispozici asistent couvání, který pomáhá při manévrování, zatímco asistent rozjezdu do kopce Hill Start Control usnadňuje rozjezd ve stoupáních. 

Nové BMW R 18: nově pojatý ikonický styl s tuhým rámem, moderní technikou a autentickými materiály. 
BMW R 18 mistrovským způsobem přenáší kultovní styl let dávno minulých do současnosti a v mnoha detailech zachovává puristický design, který je ovlivněn především klasickými motocykly, jako je BMW R 5. Není náhodou, že funkční a stylistické prvky, jako je dvojitý trubkový rám, palivová nádrž svým tvarem připomínající kapku, viditelný spojovací hřídel a lakování s malovanými linkami (výbava na přání), připomínají legendární boxer z roku 1936. Klasické prvky kapotáže modelu R 18 jsou také vyrobeny z kovu – jak se na skutečný klasicky pojatý motocykl sluší a patří. Také podvozek podobným způsobem připomíná legendární model R 5. Spolu s oboustrannou kyvnou vidlicí a centrálně umístěnou pružicí jednotkou je koncept pevného rámu modelu R 5 vizuálně dokonale přenesen do moderního věku. 

R 18 First Edition: exkluzivní barevné provedení a chromy.
Nové BMW R 18 bude hned od uvedení na trh nabízeno po celém světě v exkluzivním provedení R 18 First Edition, standardní model je dále vyhrazen pro určité trhy. Zaváděcí edice kombinuje vzhled R 18 s exkluzivními prvky výbavy v klasickém černém barevném provedení s bílými linkami. Mezi další speciality patří četné chromované plochy, logo na sedadle a chromová plaketa „First Edition“ na bočních krytech.

Technické řešené navržené pro různé modifikace je předpokladem pro jednoduše proveditelné úpravy a maximální individualizaci.
Nové BMW R 18 nabízí více možností individualizace než jakýkoli jiný motocykl, což bylo trendem už v dobách motocyklů s jednoduchými konstrukcemi. Proto je model R 18 vybaven jednoduše odnímatelnou zadní částí rámu a snadno demontovatelnou lakovanou kapotáží. Pečlivě koncipované upevňovací body hydraulického vedení brzd, spojky a kabeláže rovněž umožňují snadnou instalaci vyšších nebo nižších řídítek s odpovídajícími vedeními. Kromě toho jsou víka ventilů (kryty hlav válců) a kryt řemenu (blok motoru) navrženy tak, že jsou umístěny mimo olejovou vanu, což znamená, že je lze jednoduše vyměnit.

Díly pro individualizaci a designové kolekce Roland Sands  Machined “  2-Tone Black  pro nové BMW R 18.
Nabídka doplňků BMW Motorrad nabízí maximální výběr možností individualizace, díky nimž lze model R 18 přizpůsobit osobnímu vkusu a preferencím. Široká škála různých dílů nabízených v programu BMW Motorrad Originálního příslušenství umožňuje individuální úpravy, jež významně mění charakter modelu R 18. V době uvedení nového modelu R 18 na trh budou k dispozici dvě různé designové kolekce frézovaných hliníkových dílů, vytvořené ve spolupráci s firmou Roland Sands Design: „Machined“ 
a „2-Tone-Black“.

Spolupráce se slavnými značkami: sedla Mustang Seats a výfukové systémy Vance & Hines  Made in USA .
V rámci nabídky doplňků a příslušenství pro nové R 18 spolupracuje BMW Motorrad se společností Roland Sands Design a několika známými dodavateli, včetně amerického výrobce sedel Mustang Seats, který nabízí hned několik provedení vysoce kvalitních ručně vyráběných sedel. Neméně kreativní jsou možnosti individualizace výfukového systému díky spolupráci se společností Vance & Hines.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.  

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť