Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

V hlavnej úlohe: BMW. Pozrite si pár filmov, v ktorých si zahrali bavorské vozidlá.

Vozidlá BMW si zahrali v takmer 30 000 filmoch +++ Partner tajných agentov +++ Krátke filmy vlastnej produkcie.

Lifestyle
·
Dedičstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(14x, ~88,19 MB)

To najlepšie, čo môžete zažiť s akýmkoľvek vozidlom značky BMW, je radosť z jazdy. No v čase, keď najlepšie spravíte, ak zostanete doma, treba nájsť alternatívne riešenia. Jedným z nich je nájsť si filmy, ktoré vás prenesú do čarovného sveta príbehov. V mnohých z nich hrajú významnú úlohu aj vozidlá značky BMW. Podľa internetovej databázy filmových vozidiel imcdb.org sa vozidlá značky BMW objavili v takmer 30 000 filmoch, seriáloch či dokumentoch z celého sveta. A to hovoríme o všetkom, čo má na sebe znak BMW — od minivozidielka Isseta, cez všetky druhy motocyklov a automobilov, až po štúdie vozidiel, na ktoré žiarili reflektory počas filmového natáčania skôr než na autosalónoch. Podľa tejto internetovej stránky sa BMW radu 7 objavilo v takmer 2 000 snímkach, približne rovnaký počet filmových účastí má na konte BMW radu 3 všetkých druhov a napríklad BMW X5 si do životopisu môže zapísať viac ako 500 filmových účastí. Nie vždy išlo o dôležité úlohy, že ich napríklad používal hlavný hrdina, no i tak ide o pôsobivé číslo. Stačí si už len vybrať tú správnu službu, sadnúť si a naplno si užívať radosť z pozerania.

Na stope vraždy.
Mníchovské oddelenie vrážd a jeho vrchný inšpektor Stephan Derrick. To je 281 kriminálnych prípadov, v ktorých sa ako služobné vozidlo predstavilo BMW radu 5. Od prvej generácie E12 až po E28. V neskorších sériách presadol Stephan Derrick do BMW radu 7 a priebežne vymenil modely E23, E32 a E38. Ak máte radi inteligentné detektívky, môže byť práve sledovanie seriálu Derrick zaujímavým skrátením nielen veľkonočného obdobia. Nepretržité sledovanie všetkých dielov by vám zabralo takmer dva týždne a určite by ste pozorným okom odhalili aj mnoho ďalších modelov značky BMW a vozidiel, ktoré sa na cestách objavovali v čase vzniku seriálu v rokoch 1974 až 1998.

Zachrániť svet? Žiaden problém!
Značke BMW nie je cudzí ani svet tajných agentov. Minimálne medzi ich filmovými stvárneniami sa teší veľkej obľube. Nedá na ňu dopustiť Tom Cruise ako Ethan Hunt a to rovno v troch filmoch série Mission: Impossible. Vo filme Phantom Protocol jazdí na modeloch BMW Vision EfficientDynamics, čo bola štúdia, z ktorej neskôr vznikol sériový model BMW i8 a na BMW radu 6 Cabriolet. V ďalšom filme Rough Nation (Národ grázlov) sa zaskvelo BMW M3 a v najnovšom filme Mission: Impossible — Fallout jazdí v BMW M5 a po Londýne sa preháňa na motocykli BMW R nineT Scrambler.  Ooficiálny filmový trailer: http://bit.ly/1AxPDmN .

Ethan Hunt je síce špičkou, no ak chcete dosiahnuť na vrchol tajných agentov, musíte sa volať James Bond. A aj ten sa pri plnení úloh spojených so zachraňovaním sveta spoliehal na vozidlá značky BMW. V roku 1997 si svetovú premiéru vo filme Zajtrajšok nikdy nezomiera odkrútilo BMW Z3, za volantom bol Pierce Brosnan. V tomto filme sa objavilo aj BMW 750iL, ktoré dokázal agent 007 ovládať pomocou mobilného telefónu aj na diaľku. A pred zloduchmi unikal na motocykli BMW R 1200 C. Vo filme Jeden svet nestačí ich zase naháňa v BMW Z8. Táto snímka však nie je pre milovníkov značky so slabými nervami. Medzi legendárne scény totiž patrí aj tá, kde obrovská píla rozreže auto na dva kusy.

A ešte jeden výlet medzi špiónov. Do filmu Červená volavka z roku 2017 s herečkou Jennifer Lawrence, ktorý sa nakrúcal aj v Bratislave. Ako sprievodca sa v celom filme objavuje BMW radu 7. BMW je taktiež dlhoročným partnerom Asociácie amerických režisérov, ktorej výročné ceny DGA sa tešia mimoriadnej úcte v Hollywoode a celom filmovom priemysle a predstavujú predzvesť Oskarov.

Za zmienku stojí aj akčný film Na plný plyn (2017). Hlavný hrdina, ktorého stvárňuje Scott Eastwood, plánuje ukradnúť zbierku vzácnych automobilov a prijíma aj jednu veľkú výzvu. Vo filme sa zjaví množstvo automobilov značky BMW ako aj motocykel BMW R nineT. Už v úvodnej, akciou nabitej scéne, naplno predvedie svoju športovú dynamiku a výkon model BMW M3. Úchvatné BMW radu 6 Gran Coupé vo filme Na plný plyn poslúži ako únikové vozidlo hneď pri niekoľkých príležitostiach. Mihnú sa tu aj BMW radu 4 Cabrio, kultové BMW i8 a vzácny veterán BMW 327.

Vo vlastnej réžii.
BMW sa okrem filmov a seriálov objavuje aj v kratších snímkach, ktoré vznikli priamo na objednávku značky. Medzi ich tvorcov patria prvotriedni hollywoodski režiséri a scenáristi, v hlavných úlohách sa objavujú najväčšie hviezdy. Sériu ôsmich filmov zo série The Hire režírovali velikáni ako Tony Scott, Guy Ritchie a Ang Lee. V hlavnej úlohe sa okrem Cliva Owena objavili aj modely BMW 740i, BMW M5 a BMW Z4.

 

Domáce prostredie.

Zo slovenskej tvorby sa môže spomenúť napríklad  "bordové" BMW radu 3 Coupé, ktoré sa objavilo v roku 2011 v seriáli TV Joj s názvom Dr. Ludsky.  Tomáš Maštalír, ako hlavný hrdina, riešil prípady z lekárskeho a kriminalistického prostredia. 

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. predaných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť