Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Fascinujúci poslovia jari: Nové MINI Cabrio Sidewalk a nádherné farby kvitnúcich čerešní.

Na stromoch kvitnú kvety a strecha modelu MINI Cabrio sa otvára cestám. Sú to dva jasné signály, ktoré značia, že vytúžená jar už vypukla. Čerešňový kvet je jedným z najkrajších každoročných zázrakov prírody a Japonsko nie je jediným miestom na svete, kde tieto signály štartujú obdobie voňavých dní. V týchto dňoch životných limitov si o to viac uvedomujeme krásy prírodných vecí...

F57
·
MINI Convertible
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, ~100,71 MB)

Mníchov/Bonn. Príroda si s uzatvorením nerozumie. Aj tento rok patrí obdobie kvitnutia čerešní k jasným znakom, že jar sa blíži. A viac ako kedykoľvek predtým je symbolom očakávania nadchádzajúceho obdobia, keď sa celý zázrak dá oslavovať v spoločnosti a pod holým nebom. Nové MINI Cabrio Sidewalk je tak veľmi špeciálnym poslom jari. Tento limitovaný model otvoreného štvorsedadlového vozidla predstavuje jasnú pozvánku na stiahnutie mäkkej strechy a privítanie prvých lúčov teplého slnka, na otočenie zraku smerom k oblohe a na obdivovanie farebnej krásy čerešňových kvetov.

Bonn tiež predstavuje miesto, na ktorom možno sledovať tento zázrak prírody. Obyvatelia mesta veria, že Breite Straße, alebo aj Široká ulica, v bývalom hlavnom meste Nemecka, poskytne nádhernú možnosť obdivovať bielo-ružové predstavenie. MINI Cabrio Sidewalk poskytuje očarujúci kontrast v modrom k jemným farbám bonnského starého mesta. Modrá metalická farba Deep Laguna vyvinutá špeciálne pre potreby tejto limitovanej edície sa spája s pásmi na kapote a so 17-palcovými dvojfarebnými diskami kolies z ľahkej zliatiny Scissor Spoke, ktoré taktiež patria medzi dizajnové prvky vyhradené iba pre toto vozidlo.

Za bližší pohľad stojí aj exkluzívna sklápacia strecha špeciálneho modelu. MINI Yours Softtop Sidewalk obsahuje umelecky votkanú grafiku šípov. Prirodzene, že počas jazdy po Bonne sa strecha otvorila jarným živlom. Elektricky ovládaná strecha sa za 18 sekúnd otvorí takmer nehlučne. Prvé kvety dopadali na antracitové sedadlá koženého čalúnenia vo verzii MINI Yours Leather Lounge Sidewalk a vytvárali jasné sfarbené exponáty v kontrastnej farbe k prešívaniu vo farbách Petrol a žltá Energetic Yellow. Olejový efekt farieb sa nachádza aj na dverách a na podsvietenej lište pred spolujazdcom v interiéri nového modelu MINI Cabrio Sidewalk.

Fascinácia jemnými poslami jari pochádza z Japonska. Kvet čerešne sa tam uctieval po stáročia. Predstavuje krásu a pominuteľnosť. Najmä preto, lebo toto predstavenie nesmiernej prírodnej krásy trvá iba pár prchavých týždňov medzi koncom marca a začiatkom mája. Pôvodne bol Festival kvitnutia čerešní vyhradený iba pre cisársky dvor, no od 17. storočia môžu sviatok Hanami, prekladaný aj ako sledovanie kvetov, oslavovať v Japonsku všetci.

Tradícia festivalov kvitnutia čerešne sa rozšírila aj ďaleko mimo Ázie cez oceán do Severnej Ameriky a do Európy. Vo Washingtone D.C. pripomína každoročný Festival kvitnúcich čerešní priateľstvo medzi Japonskom a USA. V regióne Extremadura na západe Španielska vytvoria viac ako dva milióny čerešňových stromov z údolia Valle del Jerte doslova more bielej a ružovej farby. A v Hamburgu patrí Festival kvitnutia čerešní k oslave viac ako 50 rokov partnerstva s japonským mestom Osaka.

V Bonne je fenomén sledovania úchvatného kvitnutia k relatívne novým momentom. Avšak správa na Facebooku o Miestach, ktoré musíte pred smrťou navštíviť, s fotkou kvitnúceho mora nad bonnskými ulicami Breite Straße a Heerstraße z roku 2012, vyvolala obrovský ohlas a priniesla týmto dvom uliciam nepredstaviteľnú slávu. Tento rok nie je výnimkou a chodci spolu s amatérskymi fotografmi pokračujú vo vychutnávaní si výnimočnej krásy bulvárov z čerešňových stromov. A prečo by aj nie? Prírodné divadlo si môžu ľudia šťastne užívať osamote aj vo dvojici a pritom dodržiavať povinné odstupy. Alebo si sadnú a premiestnia sa v novom MINI Cabrio Sidewalk.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť