Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ochranné opatrenia proti COVID-19. Spoločnosť BMW Group zahájila vlastnú výrobu ústnych a nosových masiek.

Dve výrobné linky s dennou kapacitou 100 000 masiek, výroba v trojzmennej prevádzke s 15 zamestnancami +++ Výrobné systémy a materiály dodávané bavorskými partnerskými spoločnosťami +++ Pokrytie vlastných zdravotných potrieb zamestnancov BMW Group - zároveň odľahčenie externého trhu +++

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~23,12 MB)

Video: Plne automatická výrobná linka na tvárové masky: zváranie vrstiev rúna, integrácia nosného popruhu a ušnej pásky.

 

Mníchov / Wackersdorf.  Spoločnosť BMW Group dnes vo Wackersdorfe spustila dve plne automatizované výrobné linky na výrobu ochranných rúšok na ústa a nos. Denná výrobná kapacita je okolo 100 000 masiek na výrobnú linku. Na systémoch bude pracovať 15 zamestnancov v troch smenách. „BMW Group využíva svoje kompetencie v boji proti vírusu Covid-19 cieleným spôsobom a chráni zdravie svojich zamestnancov vo výrobných, obchodných a iných podnikových priestoroch. Zároveň tým odbremeňujeme trh s maskami, “hovorí Ralf Hattler, z divízie nákupu v spoločnosti BMW AG. Vzhľadom na to, že zásobovanie lekárskeho prostredia má prednosť, je trh s voľnými ochrannými  pomôckami v súčasnosti na celom svete výrazne obmedzený.

 

„S naším kombinovaným prístupom dokážeme uspokojiť naše vnútorné potreby a vyhnúť sa prípadným prekážkam. V priebehu niekoľkých týždňov sme vytvorili kompletný procesný reťazec pre vlastnú výrobu - od nákupu surovín, cez plánovanie a uvedenie systémov do prevádzky až po distribúciu masiek,“ vysvetľuje Daniel Schäfer, oblastný manažér pre integráciu výroby BMW Group. „Zároveň boli naši kvalifikovaní zamestnanci zaškolení do prevádzky a údržby nových strojov.“

 

Systémy vo Wackersdorfe zvárajú tri vrstvy rúna a pripevňujú nosný pás a ušné popruhy. Odtiaľ sú masky distribuované do medzinárodných pobočiek BMW Group na ďalšie použitie.

  

„Potrebujeme zabezpečiť bezpečnosť a zdravie zamestnancov a zákazníkov v súlade s požadovanými obchodnými operáciami,“ dodáva Dr. Herbert Grebenc, ktorý od začiatku pandémie viedol tím BMW Group Kompetenz-Team Corona. Spoločnosť prijala množstvo opatrení na zaistenie bezpečnosti svojich zamestnancov. Tieto sa pravidelne kontrolujú a v prípade potreby sa v úzkej výmene s odborníkmi z internej zdravotnej starostlivosti a príslušnými externými orgánmi upravujú. Bezpečnostné opatrenia v Nemecku sa riadia odporúčaniami inštitútu Roberta Kocha (RKI).

 

„Spektrum našich ochranných opatrení siaha od dodržiavania hygienických a dištančných predpisov až po cielené používanie masiek a reorganizáciu popisov práce a plánov zmien v určitých oblastiach. Zaviedli sme veľké množstvo opatrení na dodržanie predpisov týkajúcich sa pravidiel odstupu,“ hovorí Grebenc. Napríklad, usporiadanie sedadiel vrátane zasadacieho poriadku, nástupu a výstupu vo fabrických autobusoch. Okrem toho sa od zamestnancov závodu vyžaduje, aby už pri príchode do práce boli oblečení v pracovnom oblečení na minimalizovanie procesov prezliekania a odľahčenia šatní. Ďalší príklad: „Predpisy pre jednosmerný pohyb“ sa zavádzajú pre zamestnancov na úzkych prechodoch tokov osôb, najmä pri výmene pracovnej zmeny vo výrobných priestoroch. Okrem toho sa podľa potreby rozširujú oblasti pre oddych, tam kde je to nutné.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť