Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE PRICHÁDZA S NOVINKOU: VYRÁBA ZBERATEĽSKÉ MINIATÚRY VOZIDIEL CULLINAN.

• Rolls-Royce Motor Cars predstavuje miniatúru vozidla Cullinan v pomere 1:8. • Model verne replikuje každý detail originálu. • Klienti si môžu miniatúru prispôsobiť tak, aby zodpovedala ich vlastnému vozidlu Cullinan, alebo si vytvoriť úplne jedinečný originál.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~25,37 MB)
  
Videos(1x, ~26,17 MB)

Sir Henry Royce raz povedal: „Maličkosti robia dokonalosť, ale dokonalosť nie je maličkosť.“ Práve v tomto duchu predstavuje Rolls-Royce svojim klientom dokonalé modely SUV vozidla Cullinan.


Pretože sa mnoho krajín po celom svete stále stretáva s pandémiou koronavírusu a majitelia vozidiel Cullinan si tak nemôžu užívať zážitok z jazdy, do popredia záujmu sa tým pádom dostali iné luxusné maličkosti. Autentickú repliku vozidla Cullinan v pomere 1:8, ktorá je zhotovená do najmenších detailov podľa originálnej predlohy, si teraz môžu klienti užívať v pohodlí domova.

Každá miniatúra je starostlivo ručne vytváraná z viac ako 1 000 jednotlivých dielikov, a to individuálne, podľa objednávky klienta. Tento proces môže trvať až 450 hodín, čo je viac než polovica času potrebná k výrobe vozidla Cullinan v plnej veľkosti v závode v Goodwoode.


Zmenšený model vozidla je ručne maľovaný farbou Rolls-Royce a potom precízne leštený, presne podľa náročných požiadaviek značky. Rovnako ako pri predlohe sú horizontálne línie na boku auta nanášané jemným štetcom. Klienti si môžu vybrať z palety približne 40 000 štandardných farieb, alebo si zvoliť ľubovoľný odtieň v rámci objednávkového programu Bespoke. Plne funkčné vonkajšie svetlá sa dajú diaľkovo ovládať ovládačom Cullinan. Pod kapotou sa potom ukrýva replika kultového motora V12 s obsahom 6,12 litra a s dvojitým preplňovaním twin turbo.


Pri otváraní dvier vozidla narazíte na podsvietené podlahové lišty. Prevedenie interiéru, použité materiály a spracovanie detailov, s ktorými sa stretnete pri vozidle Cullinan v plnej veľkosti, sú samozrejmosťou i pri jeho zmenšenej kópii. Od precízne vyšívanej opierky hlavy, použitie dreveného vzoru v interiéri až po poťahy sedadiel – všetky tieto detaily si v rámci zákazkového programu môžete zvoliť podľa svojich predstáv. Znova si tak môžete vytvoriť úžasne presnú verziu svojho Rolls-Royce, alebo si dokonca navrhnúť ďalšie Cullinany, ktoré pribudnú do vašej zbierky.


Replika je umiestnená v sklenenej, takmer meter dlhej vitríne na lesklom čiernom podstavci, vďaka čomu krásne vyniknú detaily automobilu zo všetkých uhlov. Sklenený kryt je možné zložiť, aby ste si mohli model prehliadnuť do najmenších detailov – od dvier, batožinového priestoru až po motor vozidla.


Výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös o miniatúre povedal: „Táto zmenšená replika prináša do filozofie  Cullinan-a, ktorá je tiež známa pod sloganom „Effortless, everywehere“, nový rozmer. Naše superluxusné SUV môžu mať majitelia umiestnené ako u seba doma, tak i v najnáročnejšom nehostinnom prostredí,“ a dopĺňa: „Nielen nám, ale i celej spoločnosti to ukazuje, že výnimočnosť a dokonalosť platí v každom merítku. Nejde len o veľké veci: Výnimočnosť hľadáme a dosahujeme vo všetkom, čo robíme, a to vrátane tých najmenších detailov.“

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť