Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 5.

Zvýšený pocit vyžarovanej autority, interiér pretkaný rafinovanými detailmi, elektrifikácia zvyšujúca účinnosť pohonných jednotiek a prelomové inovácie v oblastiach ako asistenčné systémy vodiča, kontrola a ovládanie či podpora konektivity. To všetko pomáha novému BMW radu 5 upevniť si čelnú pozíciu v prémiovom segmente manažérskych vozidiel.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~1,25 MB)
  
Photos(167x, ~1,3 GB)

 

 • Premiéra nového BMW radu 5: rozsiahla modernizácia dizajnu exteriéru s intenzívnejším vyžarovaním a športovým nádychom, výraznejší prémiový pocit v interiéri, účinnejšie a dynamickejšie pohonné jednotky vďaka elektrifikácii, prelomové inovácie v oblastiach ako asistenčné systémy vodiča, kontrola a ovládanie či podpora konektivity.
 • Nová kapitola v úspešnej histórii BMW radu 5 (prvý raz sa tento model predstavil v roku 1972); celosvetový predaj aktuálnej generácie prevýšil 600 000 vozidiel. Nové BMW radu 5 Sedan a nové BMW radu 5 Touring sa začnú predávať od júla 2020.
 • Nové príťažlivé dizajnové prvky, jasne štruktúrované povrchy vpredu aj vzadu, novo tvarované širšie a vyššie obličky BMW, nové užšie LED svetlomety, na požiadanie dodávané Adaptívne LED svetlomety, nové laserové svetlomety BMW Laserlight dostupné na požiadanie pre všetky modely, nové priestorovo stvárnené zadné svetlomety, všetky verzie s lichobežníkovými koncovkami výfukového potrubia.
 • Nové laky exteriéru a dodatočné laky od BMW Individual, balík M Sport s novými a svalnatejšími dizajnovými prvkami, ďalšie špeciálne prvky pre vlajkovú loď BMW M550i xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 — 9,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 229 — 221 g/km) s motorom V8 a výkonom 390 kW (530 k). Na požiadanie dodávané brzdy M Sport s brzdovými strmeňmi lakovanými modrou alebo červenou farbou.
 • Nové disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom 18 až 20 palcov, prvý raz sa do ponuky dostali 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin BMW Individual Air Performance Wheels. Inovatívna konštrukcia znižuje hmotnosť a odpor vzduchu kolies.
 • Interiér s rafinovanými dizajnovými doplnkami, na požiadanie dodávaná 12,3-palcová stredová obrazovka Control Display (štandardne dodávaný 10,25-palcový Control Display), automatická klimatizácia s rozšírenými funkciami a športový kožený volant s novo rozmiestnenými multifunkčnými ovládačmi. Ovládače na stredovej konzole s vysoko lesklou povrchovou úpravou High-gloss Black. Nový poťah sedadiel z perforovaného materiálu Sensatec; komfortné sedadlá a nové M multifunkčné sedadlá s vylepšeným komfortom sedenia, nové obkladové lišty interiéru.
 • BMW radu 5 M Sport Edition: špeciálna edícia modelov BMW radu 5 Sedan a BMW radu 5 Touring dostupná na začiatku predaja v počte 1 000 kusov; obsahuje balík M Sport, sivú metalízu Donington Grey doteraz dostupnú iba pre modely BMW M a exkluzívne dvojfarebné 20-palcové disky kolies BMW Individual Air Performance Wheels.
 • Ponuka plug-in hybridných vozidiel sa rozširuje na päť modelov: najnovšia technológia BMW eDrive je teraz dostupná aj pre BMW radu 5 Touring. Modely BMW 530e Touring (kombinovaná spotreba paliva: 2,1 – 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,9 – 14,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 47 – 43 g/km), BMW 530e xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 2,3 – 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,9 – 15,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 52 – 49 g/km) a BMW 545e xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 2,4 – 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,3 — 15,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 54 – 49 g/km) so 6-valcovými radovými spaľovacími motormi budú dostupné od jesene 2020. Nová funkcia BMW eDrive Zone – štandardne dodávaná pre všetky plug-in hybridné modely – po vjazde do zelenej zóny v meste automaticky aktivuje elektrický režim vozidla.
 • Predstavenie novej 48-voltovej mild hybridnej technológie pre všetky 4- a 6-valcové motory (dostupná v závislosti od krajiny); rýchlejšie reakcie a vyššia účinnosť vďaka 48 V štartér-generátoru; podpora elektromotorom s výkonom 8 kW (11 k) pre zníženie zaťaženia spaľovacieho motora a zvýšenie jeho výkonu.
 • Vylepšená technológia BMW TwinPower Turbo: 4- a 6-valcové benzínové motory s upraveným vstrekovaním paliva; všetky naftové motory s dvojstupňovým prepĺňaním. Všetky 4- a 6-valcové motory štandardne spĺňajú predpisy emisnej normy Euro 6d.
 • Na požiadanie dodávané Integrálne aktívne riadenie ponúka väčšiu pomoc pri manévrovaní v nízkych rýchlostiach; pre plug-in hybridné modely je k dispozícii nová verzia podvozka.
 • Nové asistenčné systémy vodiča a rozšírené funkcie dláždia cestu automatizovanému riadeniu: Varovný systém opustenia jazdného pruhu — súčasť na požiadanie dodávaného asistenčného systému Driving Assistant — sa teraz dodáva aj s funkciou udržiavania v jazdnom pruhu; nový asistenčný systém Driving Assistant Professional teraz obsahuje funkcie ako Aktívnu navigáciu s pomocou Asistenta zmeny jazdného pruhu, automatické vytváranie záchrannej uličky a výstrahu pri prejazde križovatkou (teraz aj s Kolíznym varovaním s funkciou brzdenia). Jednotlivé asistenčné systémy vodiča zobrazujú svoje aktivity ako vizualizáciu 3D prostredia v reálnom čase na združenom prístroji.
 • Na požiadanie dodávaný Parkovací asistent s rozšírenými asistenčnými funkciami.
 • Nový systém BMW Drive Recorder dokáže v BMW radu 5 (súčasť na požiadanie dodávaného Rozšíreného asistenta parkovania) z viacerých miest na vozidle zaznamenávať video s dĺžkou až do 40 sekúnd.
 • Štandardne dodávaný operačný systém BMW Operating System 7 otvára široký potenciál nových aplikácií a možností konektivity ako aj ďalších možností individuálnych úprav.
 • Digitálny spoločník BMW Intelligent Personal Assistant s rozšírenými funkciami; upravená spolupráca s grafikou na stredovej obrazovke Control Display.
 • Premiéra pre BMW Maps: nová cloud navigácia ponúka mimoriadne rýchle a precízne vypočítavanie trasy a času príchodu. Aktuálne informácie sa aktualizujú v krátkych intervaloch a vodič môže pri výbere destinácie použiť akékoľvek slovo.
 • Štandardne dodávaná integrácia mobilných telefónov už obsahuje aj Android Auto (ako doplnok k Apple CarPlay); bezdrôtová WiFi konektivita; informácie sa zobrazujú na stredovej obrazovke Control Display, na prístrojovej doske a na head-up displeji dodávanom na požiadanie.
 • BMW radu 5 dostane aktualizáciu softvéru na diaľku Remote Software Upgrade: Špeciálny obsah určený pre vozidlo a aktualizácie či rozšírenie funkcií asistenčných systémov vodiča sa môžu do vozidla dostať bezdrôtovo vzduchom. Vďaka tomu má softvér vozidla stále nainštalované najnovšie aktualizácie a digitálne služby sa dajú aktivovať aj neskôr.

   

   

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Predbežné parametre: 

 

BMW 530e Sedan (BMW 530e xDrive Sedan):
Fuel consumption, combined: 1.8 – 1.7 l/100 km (2.1 – 2.0 l/100 km),
electric power consumption, combined: 14.8 – 13.7 kWh/100 km
(16.4 – 15.9 kWh/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 42 – 39 g/km (49 – 46 g/km).

 

BMW 530e Touring (BMW 530e xDrive Touring) (from 11/20):
Fuel consumption, combined: 2.1 – 1.9 l/100 km (2.3 – 2.1 l/100 km),
electric power consumption, combined: 15.9 – 14.9 kWh/100 km
(16.9 – 15.9 kWh/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 47 – 43 g/km (52 – 49 g/km).

 

BMW 545e xDrive Sedan (from 11/2020):
Fuel consumption, combined: 2.4 – 2.1 l/100 km,
electric power consumption, combined: 16.3 – 15.3 kWh/100 km,
CO2 emissions from fuel, combined: 54 – 49 g/km.

 

BMW 520i Sedan:
Fuel consumption, combined: 5.5 – 5.3 l/100 km,
CO2 emissions from fuel, combined: 125 – 120 g/km.

 

BMW 520i Touring:
Fuel consumption, combined: 5.7 – 5.5 l/100 km (49.6 – 51.4 mpg imp),
CO2 emissions from fuel, combined: 131 – 126 g/km.

 

BMW 530i Sedan (BMW 530i xDrive Sedan):
Fuel consumption, combined: 5.5 – 5.3 l/100 km (6.1 – 5.9 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 126 – 121 g/km (140 – 135 g/km).

BMW 530i Touring (BMW 530i xDrive Touring):
Fuel consumption, combined: 5.8 – 5.6 l/100 km (6.4 – 6.2 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 133 – 127 g/km (147 – 142 g/km).

 

BMW 540i Sedan (BMW 540i xDrive Sedan):
Fuel consumption, combined: 6.5 – 6.3 l/100 km (6.8 – 6.6 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 149 – 144 g/km (156 – 152 g/km),

BMW 540i xDrive Touring:
Fuel consumption, combined: 7.1 – 7.0 l/100 km,
CO2 emissions from fuel, combined: 164 – 159 g/km.

 

BMW M550i xDrive Sedan:
Fuel consumption, combined: 10.0 – 9.7 l/100 km, CO2 emissions from fuel, combined: 229 – 221 g/km.

 

BMW 520d Sedan (BMW 520d xDrive Sedan):
Fuel consumption, combined: 4.3 – 4.1 l/100 km (4.5 – 4.3 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 112 – 108 g/km (118 – 114 g/km).

 

BMW 520d Touring (BMW 520d xDrive Touring):
Fuel consumption, combined: 4.5 – 4.3 l/100 km (4.7 – 4.6 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 119 – 113 g/km (124 – 120 g/km).

 

BMW 530d Sedan (BMW 530d xDrive Sedan):
Fuel consumption, combined: 4.6 – 4.5 l/100 km (5.0 – 4.8 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 122 – 118 g/km (131 – 125 g/km).

 

BMW 530d Touring (BMW 530d xDrive Touring):
Fuel consumption, combined: 4.9 – 4.7 l/100 km (5.2 – 5.1 l/100 km),
CO2 emissions from fuel, combined: 128 – 123 g/km (137 – 133 g/km).

 

BMW 540d xDrive Sedan:
Fuel consumption, combined: 5.1 – 5.0 l/100 km,
CO2 emissions from fuel, combined: 135 – 131 g/km.

 

BMW 540d xDrive Touring:
Fuel consumption, combined: 5.4 – 5.3 l/100 km,
CO2 emissions from fuel, combined: 142 – 138 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť