Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X2 xDrive25e.

Kompaktné SAC spája všestranné športové vlastnosti s ukážkovou spotrebou a elektrický dojazdom až do vzdialenosti 57 kilometrov* — nové prvky dizajnu a výbavy aj pre konvenčne poháňané verzie modelového radu BMW X2.

F39
·
BMW iPerformance Automobiles
·
X2
·
X2 xDrive25e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~698,47 KB)
  
Photos(55x, ~463,65 MB)

  The new BMW X2 xDrive25e - Highlights (05/2020)..

  • Štartovací signál pre prvé Sports Activity Coupé (SAC) s plug-in hybridným pohonom v kompaktnom prémiovom segmente. Nový model BMW X2 xDrive25e (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 13,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 43 g/km*) ponúka výnimočné spojenie extrovertného dizajnu, všestranných športových vlastností a technológie elektrifikovaného pohonu. Začiatok predaja v júli 2020.
  • Pokračujúci záväzok k elektrifikačnej stratégii spoločnosti BMW Group. V ponuke sú už štyri vozidlá z rodiny BMW X s plug-in hybridným pohonom. Modelový rad BMW X2 predstavuje v kompaktnom prémiovom segmente zosobnenie prístupu Power of Choice (Sila výberu): portfólio pohonných jednotiek siaha od úsporných 3-valcových benzínových motorov a moderných 4-valcových naftových motorov, cez nový plug-in hybridný systém až po model BMW X2 M35i so špičkovým výkonom 225 kW (306 k) (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 6,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 163 — 154 g/km*).
  • Nový model BMW X2 xDrive25e dostal štvrtú a zároveň aj najmodernejšiu generáciu technológie BMW eDrive vyvinutej pre plug-in hybridné modely. Elektrický motor generuje výkon 70 kW (95 k) a vysokonapäťové batérie s kapacitou 10 kWh poskytujú dojazd až do vzdialenosti 57 kilometrov.
  • Spolupráca 3-valcového spaľovacieho motora, ktorého krútiaci moment smeruje na predné kolesá a elektromotora poháňajúceho zadné kolesá, vytvára systémový výkon 162 kW (220 k) a zároveň aj hybridný pohon všetkých kolies. Nový model BMW X2 xDrive25e zvláda šprint z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy.
  • Nový model BMW X2 xDrive25e ponúka atraktívne nové prvky dizajnu a výbavy, ktoré sú dostupné aj pre konvenčne poháňané verzie kompaktného modelu SAC. Nový dizajn prednej časti s napnutými povrchmi a bez hmlových svetiel, nová modrá metalíza Phytonic Blue.
  • Štandardne dodávané LED svetlomety teraz aj so zabudovaným osvetlením pre zlé počasie. Ďalšia novinka: balík Business vrátane online dopravných informácií.
  • Širšia ponuka možností nabíjania BMW Charging zvyšuje pohodlie pri nabíjaní nového modelu BMW X2 xDrive25e. Vďaka tomu môže vodič absolvovať väčšinu svojich každodenných ciest čisto na elektrický pohon a bez vypúšťania lokálnych emisií. Na požiadanie je k dispozícii nástenná nabíjačka BMW i Wallbox, ktorá úplne vybitú batériu nabije za 3,2 hodiny. Karta BMW Charging ponúka pohodlný prístup k najväčšej sieti nabíjacích staníc na svete.
  • Nový model BMW X2 xDrive25e umožňuje tri jazdné režimy elektrického pohonu. Štandardné nastavenie AUTO eDrive znamená, že inteligentný pohon za každých okolností zaisťuje optimálnu spoluprácu medzi oboma pohonnými jednotkami. Režim MAX eDrive naplno využíva elektrický pohon a to až do rýchlosti 135 km/h. Režim SAVE BATTERY zase vodičovi umožňuje, aby si nabité batérie uchoval na neskôr, do momentu, keď ich bude potrebovať na jazdu v čisto elektrickom režime.
  • Nový model BMW X2 xDrive25e dostal špeciálne úpravy karosérie a podvozka. Vysokonapäťová batéria sa nachádza pod zadnými sedadlami, takže nijako nezmenšuje objem batožinového priestoru. Vďaka možnosti sklopenia operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20 : 40 sa nijako nezmenila ani variabilita. Objem batožinového priestoru dokáže narásť zo 410 na 1 290 dm3.
  • Štandardná výbava obsahuje 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, dvojzónovú klimatizáciu, nezávislé vykurovanie a údaje na stredovej obrazovke Control Display, ktoré sa špecificky spájajú s hybridným pohonom. Nový model BMW X2 xDrive25e možno objednať vo verziách výbavy Advantage, Advantage Plus, M Sport a M Sport X a pre plug-in hybridný model sú dostupné v podstate tie isté prvky dodávané na želanie ako pre konvenčne poháňané modely BMW X2.

Všetky údaje týkajúce sa jazdných výkonov, spotreby paliva, emisií a dojazdu sú predbežné.

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Všetky údaje týkajúce sa jazdných výkonov, spotreby paliva, emisií a dojazdu sú predbežné.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť