Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Víkendová Car Media Art Gallery: BMW M8 Competition & Light Painting by Daniel Minárik.

BMW M8 Coupé Competition vo farbe Aventurine Red v umeleckom stvárnení žilinského fotografa Daniela Minárika.

BMW M Automobiles
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(20x, ~148,25 MB)

V rámci predvíkendovej atmosféry budeme prinášať na stránkach slovenského press clubu pravidelno-nepravidelnú rubriku umeleckého pohľadu na automobilový život.

Autor prvého fotosetu je Daniel Minárik, ktorý nám priblížil svoje poňatie automobilu: "Už dlhší čas som si chcel znova vyskúšať túto techniku fotenia, nakoľko sa primárne venujem prirodzenejším foteniam v exteriéri, no veľmi ma fascinuje rozmanitosť, možnosti a ozajstné kreatívne vyžitie, ktoré sa s touto technikou dá dosiahnuť. Ide doslova o "maľovanie svetlom", tak ako názov napovedá, kedy sa zdrojom svetla na niekoľko rôznych expozícií nasvieti vozidlo, prípadne aj jeho okolie. Nasleduje pracná postprodukcia, v ktorej sa jednotlivé expozície spoja, prekryjú a vytvoria takýto nevídaný efekt. BMW M8 Competition nám so svojou Aventurine Red farbou a krivkami slúžilo ako perfektný model na tento experiment."

 

CV:

"Volám sa Daniel Minárik, mám 22 rokov a som fotograf a kameraman zameraný na automotive & lifestyle. O automobily som sa zaujímal už ako malý chlapec, fotografovať som ich však začal späť v roku 2017, kedy sa mi podarilo skombinovať moje dve najväčšie vášne - fotografiu a autá. Od toho momentu môj život nabral nový smer a z prostého hobby sa stala moja práca. Čo ma však na autách baví najviac je nadšenie samotné, ktoré sú vo mne schopné vyvolať. Či už ide len o pozeranie sa na ne alebo ich šoférovanie, ktoré dokáže vyčariť úsmev na tvári snáď každému nadšencovi. Vďaka autám som za posledné roky precestoval kus sveta, pracoval na zaujimavých projektoch a spoznal množstvo fantastických ľudí, čo je zároveň aj úspechom, na ktorý som najviac pyšný."

https://www.instagram.com/minarikd /

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť