Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Digitálna svetová premiéra úplne nového BMW radu 4 Coupé.

Video: Online prezentácia skúma históriu, dizajn a dynamiku jazdy športového dvojdverového vozidla. Záznam celej premiérovej udalosti, ktorú usporiadali členovia predstavenstva spoločnosti BMW AG Pieter Nota a Klaus Fröhlich a vedúci BMW Design Domagoj Dukec.

G22
·
Coupé
·
Radu 4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(24x, ~77,37 MB)

Nové BMW radu 4 Coupé, ktoré oslávilo svoju premiéru v digitálnom svete, je skutočne výnimočné vozidlo. Coupé tu predefinuje podstatu radosti z jazdy v prémiovom segmente strednej triedy. Online prezentácia športového dvojdverového modelu poskytla široký pohľad na koncept vozidla a jeho fascinujúcu históriu, ako aj výrazný dizajn a čerstvo vyladenú dynamiku. Záznam celej premiérovej udalosti, ktorú usporiadali členovia predstavenstva spoločnosti BMW AG Pieter Nota a Klaus Fröhlich  a vedúci BMW Design Domagoj Dukec je teraz k dispozícii na stiahnutie spolu s fotografiami prezentácie.

 

Dizajnové štúdio BMW Group v Mníchove, historické haly BMW Group Classic a testovacie centrum BMW Group v Aschheime usporiadali svetovú premiéru nového BMW radu 4 Coupé. Vývoj estetiky dvojdverového automobilu v súlade s novým štýlovým jazykom BMW je zrejmý predovšetkým v centre pozornosti dizajnérskych štúdií. Tu Domagoj Dukec vysvetlil proces dizajnu, ktorý sa premietol do vytvorenia športovej, elegantnej a exkluzívnej aury nového BMW radu 4 Coupé. Fokus je na samostatné konštrukčné prvky, najmä na obličky BMW, ktoré dávajú rozlišovaciu líniu medzi tento nový automobil a model BMW radu 3 Sedan a zároveň mu dodávajú výrazne ostrejší charakter ako má jeho predchodca. „Nové BMW radu 4 zobrazuje proporcie BMW v najmodernejšej podobe,“ uviedol Dukec. „Predná časť komunikuje na ceste veľmi jasné vyhlásenie. Pozoruhodné vertikálne mriežky na obličkách a kultové dvojité svetlomety vytvárajú odvážnu a sebavedomú identitu.“

 

Pohľad Pietera Notu do minulosti v BMW Group Classic ilustruje, ako je hlboko prepletené nové BMW radu 4 Coupé s tradíciou značky legendárnych športových automobilov. Klasika ako BMW 328 Coupé z 30. rokov a BMW 3.0 CS zo 70. rokov sú hlavnými aktérmi v očarujúcej histórii BMW Coupé. A teraz je k tomuto príbehu prestíže, radosti z jazdy a pretekárskych úspechov pridaná nová kapitola. „Nové BMW radu 4 Coupé zachytáva samotnú podstatu BMW,“ uviedol Nota. „Je to interpretácia trvalej DNA značky zameranej na budúcnosť.“

 

Nové BMW radu 4 Coupé sa vydá na cesty v októbri 2020 - spočiatku s výberom z piatich variantov s mimoriadne účinným BMW M440i xDrive Coupé (spotreba paliva: 7,1 - 6,8 l / 100 km) ; kombinované emisie CO2: 163 - 155 g / km), ktorý bude vrcholom ponuky. Ten sa môže pochváliť šesťvalcovým radovým motorom s výkonom 275 kW / 374 k, inteligentným pohonom všetkých kolies a diferenciálom M Sport. Podľa slov Klausa Fröhlicha počas skúšobnej jazdy v testovacom centre BMW Group v Aschheime: „Agilita, presnosť riadenia a dynamika jazdy v zákrute sú umocnené mimoriadne tuhou konštrukciou karosérie s dodatočným vystužením, ako aj geometriou na mieru a nastavením podvozku. Príjemná harmónia je medzi podvozkom a hnacou jednotkou. A robustné telo umožňuje veľmi ostrú reakciu podvozku.“ Ďalej hovorí: „Vývojoví inžinieri dokázali vštepiť novému BMW radu 4 Coupé ešte väčšiu presnosť a dynamiku ako má BMW radu 3 Sedan, ktoré je už samo o sebe vynikajúcim príkladom športovej zdatnosti. Myslím si, že náš tím odviedol dobrú prácu - veľmi dobrú prácu."

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW 420i Coupé (fuel consumption combined: 5.8 – 5.3 l/100 km [48.7 – 53.3 mpg imp]; CO2 emissions combined: 132 – 122 g/km)

BMW 430i Coupé (fuel consumption combined: 6.1 – 5.7 l/100 km [46.3 – 49.6 mpg imp]; CO2 emissions combined: 141 – 131 g/km)

BMW M440i xDrive Coupé (fuel consumption combined: 7.1 – 6.8 l/100 km [39.8 – 41.5 mpg imp]; CO2 emissions combined: 163 – 155 g/km)

BMW 420d Coupé (fuel consumption combined: 4.2 – 3.9 l/100 km [67.3 – 72.4 mpg imp]; CO2 emissions combined: 112 – 103 g/km)

BMW 420d xDrive Coupé (fuel consumption combined: 4.6 – 4.3 l/100 km [61.4 – 65.7 mpg imp]; CO2 emissions combined: 121 – 112 g/km)

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť