Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Prípravy na začiatok výroby BMW iX3 postupujú podľa plánu.

+++ Homologačné testy úspešne ukončené +++ Prvé plne elektrické vozidlo hlavnej značky BMW (core brand) sa koncom leta začne podľa plánu vyrábať pre celý svet v Číne +++

G08
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Technológia
·
Efficient Dynamics
·
Electrification
·
BMW i Automobiles
·
BMW iX3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~16,65 MB)

Mníchov/Šen-Jang. Spoločnosť BMW Group systematicky napĺňa svoju stratégiu elektrifikácie modelového portfólia a do konca roka 2020 začne s predajom nového modelu BMW iX3. Sériová výroba prvého plne elektrického vozidla hlavnej značky BMW sa podľa plánov spustí koncom leta v čínskom spoločnom závode BMW Brilliance Automotive joint venture (BBA): závod BBA Dadong bude prvé Sports Activity Vehicle (SAV) s plne elektrickým pohonom vyrábať pre celosvetový trh. Prvé z týchto elektrických vozidiel sa dostanú k zákazníkom do konca tohto roka.

Homologačné testy nového modelu BMW iX3 sa úspešne zavŕšili a ich výsledky splnili požiadavky regulačných úradov na kľúčových automobilových trhoch. „Ide po prvý prípad, keď sme homologačný proces vozidla absolvovali v Číne aj v Európe súbežne. Celý testovací tím dokázal túto náročnú úlohu splniť mimoriadne rýchlo, spoľahlivo a efektívne,” povedal Arno Keller, vedúci vývoja modelu BMW iX3. Počas štyroch týždňov absolvovali vozidlá vyše 340 hodín testovania, ktoré zahŕňali aj viac ako       7700 kilometrov testovacích jázd.

„S našimi predsériovými vozidlami BMW iX3 presne dodržiavame stanovený plán a koncom leta spustíme sériovú výrobu. Využijeme pri tom špičkové technológie ako napríklad na mieru vytvorenú montáž vysokonapäťovej batérie či monitorovanie dielcov pomocou umelej inteligencie,” vysvetľuje Robert Küssel, riaditeľ závodu BBA Dadong. „Plne elektrický model BMW iX3 vyrábame na tej istej linke ako modely BMW X3 so spaľovacími motormi. Vďaka tomu je výroba mimoriadne flexibilná a účinná,” pokračuje Küssel.

V podobe nového modelu BMW iX3 prináša spoločnosť BMW Group do svojho portfólia ďalšie plne elektrické vozidlo. To už nebude slúžiť iba na pritiahnutie nových zákazníkov, ale prichádza v čase, keď celkovo a výrazne rastie záujem o elektrické vozidlá. Elektrické vozidlo vychádza z celosvetovo úspešného modelu BMW X3 a spája všestrannosť a robustnú odolnosť prémiového vozidla z kategórie Sports Acitvity Vehicle so špičkovou technológiou pohonu, ktorá zaručuje radosť z jazdy a zároveň nevypúšťa žiadne lokálne emisie. Model BMW X3 je prvým automobilom značky dostupným s konvenčnými benzínovými a naftovými motormi ako aj s plug-in hybridným nabíjateľným pohonom a taktiež aj s čisto elektrickým motorom. Tento prístup s označením Power of Choice (Sila výberu) umožňuje spoločnosti BMW Group splniť požiadavky a potreby širokého okruhu zákazníkov z celého sveta a zároveň spraviť maximum pre zníženie globálnych emisií CO2.

BMW iX3 príde s piatou generáciou technológie pohonu BMW eDrive, ktorá sa vyznačuje napríklad aj tým, že pohon spolu s elektrickým motorom, výkonovou elektronikou a s prevodovkou tvoria jednu spoločnú konštrukčnú skupinu. Tým sa výrazne zmenšujú priestorové nároky na zabudovanie ako aj hmotnosť pohonnej jednotky vzhľadom na výkon. Vďaka tomu sa zvyšuje flexibilita možností inštalácie komponentov nového elektrického pohonu do rôznych druhov vozidiel. Medzi významné inovácie patrí aj elektrický motor, ktorý už nepotrebuje vzácne zeminy a spoločnosť BMW Group tak už nie je závislá od ich dostupnosti.

Piata generácia elektrického pohonu využíva aj nové a výkonnejšie vysokonapäťové batérie. Vďaka ich modulárnej konštrukcii s možnosťou upravovania počtu článkov sa dokážu veľmi dobre prispôsobiť konštrukčným možnostiam konkrétneho vozidla či miestu výroby.

Nové BMW iX3 s dojazdom približne 440 km podľa testovacieho cyklu WLTP (predbežný údaj) dláždi technológii BMW eDrive novú cestu, po ktorej od roku 2021 pôjdu aj nové modely BMW i4 a BMW iNEXT.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť