Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Inšpirované motoršportom: Balík John Cooper Works GP Pack.

Nové špeciálne doplnky pre model MINI John Cooper Works. Exkluzívne dizajnové prvky prenášajú fascinujúcu auru modelu MINI John Cooper Works GP vyrobeného v limitovanej edícii na cesty a do každodenného života.

F56
·
R53
·
MINI
·
John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~64 MB)
  
Videos(1x, ~1,39 GB)

Mníchov. Model MINI John Cooper Works (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 6,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 — 157 g/km) predstavuje v segmente malých prémiových automobilov vrchol extrémnej zábavy z jazdy. Jeho inšpirujúce športové jazdné vlastnosti dokáže prekonať iba výnimočný drahokam: nové MINI John Cooper Works GP (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 167 g/km). Plný potenciál jeho motora sa rozvinie najmä na pretekárskom okruhu. Fascinujúci charakter vozidla vyrobeného iba v malej 3 000-kusovej sérii sa teraz môže preniesť aj do každodenného života a to pomocou modelu MINI John Cooper Works. Od júla 2020 sa do ponuky dostane balík prvkov John Cooper Works GP Pack dostupný špeciálne iba pre toto vozidlo. Balík s rozšíreným počtom dizajnových prvkov a doplnkov výbavy prinesie na cesty autentického pretekárskeho ducha.

Balík John Cooper Works GP Pack ponúka niekoľko ideálnych prvkov pre mimoriadne intenzívne vyjadrenie vášne pre motoristický šport. Celý balík je dokonale zladený s dizajnom a charakterom modelu MINI John Cooper Works. Všetky jeho prvky vznikali na základe skúseností získaných na pretekárskych tratiach počas vývoja doterajších vozidiel John Cooper Works, keď dosahovali inšpirujúci výkon a pochádzajú priamo z vývoja pre model MINI John Cooper Works GP. Vďaka tomu dokáže model MINI John Cooper Works nesmierne autenticky vycibriť svoje športové vlastnosti.

Sivá metalíza Racing Grey použitá na karosériu a kontrastná strieborná metalíza Melting Silver na streche, zadnom spojleri John Cooper Works a na krytoch vonkajších spätných zrkadiel boli doteraz vyhradené iba pre nový model MINI John Cooper Works GP. Spolu s čiernou kapotou motora, čiernymi kľučkami dverí a s čiernym vekom palivovej nádrže teraz podčiarkujú blízke spojenie medzi týmito dvoma extrémnymi športovcami. V strede 18-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin so vzorom John Cooper Works Cup Spoke sa nachádza znak GP. Pozadie a okolie predných svetlometov čiernej klavírnej farby ako aj zadných svetiel, čierne logo MINI na kapote aj veku batožinového priestoru ako aj lišty na prahoch dverí nesú logo GP a tým umocňujú očarujúcu príťažlivosť vozidiel vybavených novým balíkom prvkov John Cooper Works GP Pack.

Napriek tomu, že inšpirácia pochádza z motoristického športu, MINI John Cooper Works presvedčí aj svojimi mimoriadnymi schopnosťami na každodenných bežných cestách. Nenapodobiteľný pretekársky pocit si možno vychutnať aj na štyroch sedadlách v interiéri, zatiaľ čo model MINI John Cooper Works GP vznikol ako dvojsedadlové vozidlo, čím dokonale zosobňoval elitný športový výkon. Súčasťou balíka John Cooper Works GP Pack sú aj športové sedadlá John Cooper Works čalúnené koženým poťahom Dinamica a ozdobené logom GP. Logo sa nachádza aj na koberčekoch vodiča a predného spolujazdca, predné aj zadné koberčeky dostali navyše červené prešívanie. Kožou čalúnený volant John Cooper Works, ktorý je taktiež súčasťou nového balíka GP Pack, dostal nové príťažlivé spracovanie. Pokrýva ho koža Walknappa ozdobená červeným prešívaním a kovová značka na pozícii 12 hodín vyrobená technológiou 3D tlače. V spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport dodávanou na požiadanie sa na volante nachádzajú aj radiace páčky s logom GP vyrobené taktiež metódou 3D tlače.

Ponuka doplnkov MINI Original obsahuje široký výber príťažlivých produktov, ktoré dotvoria individuálnu identitu navrhnutú presne v duchu motoršportu a inšpirujú sa balíkom prvkov John Cooper Works GP Pack. Dynamickú charizmu modelu MINI John Cooper Works môžu umocniť aj otvor na kapote, bočné prahy a kľučka veka batožinového priestoru, všetky vyrobené z karbónu doplnené o čiernu linku na karosérii. Interiéru dodáva športovú atmosféru aj viacero ďalších prvkov vrátane voliča prevodovky John Cooper Works a páka ručnej brzdy John Cooper Works s rukoväťou z karbónu a s ochrannou manžetou z alkantary.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI John Cooper Works (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 6,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 — 157 g/km). 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť