Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, ako dizajnérsky partner siete nabíjacích staníc IONITY.

IONITY otvorilo spolu so Shell prvú nabíjaciu stanicu na Slovensku. Štúdio Designworks – dcérska spoločnosť BMW Group - navrhla architektúru nabíjacích staníc, nabíjacích stojanov a koncept digitálnej interakcie.

Spoločnosť
·
BMW Group Design
·
Technológia
·
Designworks
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(8x, ~16,68 MB)
  
Videos(1x, ~1,27 GB)

BMW Group Designworks už takmer 50 rokov formuje tvár mobility budúcnosti. Jedným z projektov tejto dizajnérskej agentúry je spoločnosť IONITY pri navrhovaní európskej siete vysokovýkonných nabíjacích staníc (HPC) pre elektrické vozidlá. IONITY je spoločné združenie (joint venture) automobilových značiek BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a skupinou Volkswagen spolu s Audi a Porsche.

 

Návrh rozptýli obavy týkajúce sa dojazdu

Spoločnosť IONITY požiadala štúdio Designworks o navrhnutie architektúry nabíjacích staníc, nabíjacích stojanov a konceptu digitálnej interakcie. Dizajnéri mali za úlohu predložiť osobitú, ústretovú a dokonale modernú vizuálnu identitu pre Európu, ktorá mala zároveň výrazne zlepšiť celkové fungovanie elektrického nabíjania. Cieľom bolo rozptýliť obavy týkajúce sa dojazdu elektrických automobilov a zatraktívniť ich použitie v diaľkovej doprave. Pri výbere partnera v oblasti dizajnu bolo hlavnými kritériami, aby podrobne rozumel budúcnosti elektronickej mobility a zároveň disponoval skúsenosťami mimo automobilového priemyslu, poradil si s analógovými aj digitálnymi rozhraniami, skvele zvládal medzikultúrnu komunikáciu a zároveň dokázal vyvinúť koncepty zohľadňujúce kontexty budúcnosti. Dizajn, ktorý by mal nesmierny potenciál osloviť ľudí a pozitívne ich ovplyvniť bol tiež kľúčovým faktorom.

 

Tvár rýchleho elektrického nabíjania v Európe

Dizajnérsky tím vychádzajúci z podnikovej identity spoločnosti IONITY a kľúčových charakteristík elektronickej mobility vypracoval nezávislý estetický prejav, ktorý má za cieľ spraviť z rýchlonabíjacích staníc IONITY majáky svietiace pozdĺž hlavných dopravných ciest Európy. Architektúra nabíjacích staníc presne v duchu elektronickej mobility vyžaruje istú priestrannosť spojenú s pocitom otvoreného priestoru, ľahkosti, čistoty a ústretovosti voči používateľom. Pre dizajnérsky tím bolo dôležité, aby bol dizajn mimoriadne príťažlivý. Kreatívny koncept staníc IONITY preto do architektonického prostredia vnáša prvky pohostinnosti, ktorá bude vábiť počas dňa i noci.

Estetický dizajn nabíjacej stanice sa prejavil aj v samotných nabíjacích stojanoch: obnaženie všetkých prvkov až po ich geometrické základy, jasne vymedzené, veľké, oblé plochy a strohé povrchy spoločne s vyváženými proporciami prispievajú k celkovému atraktívnemu dojmu a dodávajú nabíjaciemu stojanu lákavý vzhľad. Ich čistý dizajn intuitívne vyžaruje ústretovosť k používateľom a rýchlosť nabíjania, ktorá sa v porovnaní s dnešnými normami značne zvýšila. Prirodzená integrácia dotykovej obrazovky používateľského rozhrania, stojanu a nabíjacieho konektora k tejto strohosti len prispievajú, čím ešte zdôrazňujú posolstvo o nekomplikovanom používaní.

V noci nabíjacie stojany nasvecujú vizuálne vznášajúce sa svetelné prstence, ktoré sú usadené navrchu štíhleho tela nabíjačky a pomocou rôznych svetiel a farieb informujú používateľov o stave nabitia. V záujme vytvorenia komplexného zážitku je dôležité venovať rovnakú pozornosť dizajnu samotného výrobku aj jeho používaniu a zabezpečiť integrovaný proces. Dizajn nabíjacích stojanov IONITY dôležitosť tohto prístupu jasne vyjadruje: do procesu tvorby dizajnu boli zahrnutí samotný zákazníci a bol premyslený každý analógový aj digitálny detail, kým Štúdio DesignWorks nedosiahol riešenie, ktoré naozaj ponúkne nový zážitok z nabíjania.

 

Dizajn pre mobilitu zajtrajška

Štúdio Designworks sa už podpísalo pod celé spektrum rôznych projektov v oblasti mobility v automobilovom, leteckom aj železničnom prostredí, ako aj v oblasti infraštruktúry, stavebníctva a poľnohospodárstva. Vďaka návrhu stanice IONITY si spoločnosť Designworks do svojho portfólia zapíše ďalší dôležitý míľnik na ceste k mobilite budúcnosti a formovaniu tváre jedného z najvzrušujúcejších projektov infraštruktúry v Európe.

 

Designworks

Designworks je dizajnérske inovačné štúdio BMW Group.
Už 25 rokov stimulujeme našu materskú spoločnosť, ako aj vybranú skupinu spoločností s ambicióznymi víziami do budúcnosti.
Inšpirujeme a vyzývame spoločnosti, s ktorými spolupracujeme, aby boli v popredí svojich odvetví - v dizajne, technológiách a inováciách.
Sme architektmi budúcnosti - navrhujeme systémy, ktoré ovplyvňujú a zlepšujú svet, v ktorom žijeme.

www.bmwgroupdesignworks.com 

 

O IONITY
IONITY je spoločné združenie (joint venture) značiek BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a skupiny Volkswagen spolu s Audi a Porsche. Cieľom projektu je vytvoriť v Európe rozsiahlu a spoľahlivú sieť rýchlonabíjacích staníc s výkonom až 350 kW
pre elektromobily a tým im zabezpečiť pohodlnú cestu na dlhé vzdialenosti. IONITY bolo založené v roku 2017 a má sídlo v Mníchove. Vďaka silným partnerstvám je prítomné v ďalších národných a medzinárodných projektoch. IONITY má medzinárodne registrovanú ochrannú známku.  Viac informácií nájdete na www.ionity.eu

 

O vysokovýkonnej nabíjacej sieti IONITY

Technológia nabíjania IONITY pomocou stabilnej elektroniky je schopná priamo prevádzať striedavý prúd na jednosmerný prúd a potom ho priamo prevádza do batérie vozidla. Každá nabíjacia stanica ponúka možnosť nabíjania až 350 kW. Inteligentné systémy vo vnútri nabíjačky zabezpečujú, že všetky elektromobily vybavené systémom CCS sa automaticky nabíjajú tou najväčšou rýchlosťou, akú ich batérie dokážu bezpečne zvládnuť. Vozidlo schopné nabiť plný výkon 350 kW je možné sa nabiť približne za 10 – 15 minút, čo je podstatne rýchlejšie ako bežné nabíjacie stanice s výkonom 50 kW a trikrát rýchlejšie ako súčasné rýchlonabíjačky. Všetky vozidlá využívajúce kombinovaný systém nabíjania (CCS), ktorý je najbežnejší štandard nabíjania v Európe, sú so sieťou kompatibilné.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť