Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Dynamická extravagancia: BMW radu 8 Golden Thunder Edition.

Luxusné športové vozidlá BMW radu 8 získali vďaka exkluzívnemu dizajnu a doplnkom od BMW Individual status zberateľského vozidla — BMW radu 8 Coupé, Cabrio a Gran Coupé dostupné od septembra 2020 ako špeciálne modely.

G15
·
G14
·
G16
·
Coupé
·
Cabrio
·
Radu 8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~589,81 KB)
  
Photos(6x, ~25,33 MB)

Mníchov. Fascinujúci dynamický výkon patrí medzi očarujúce vlastnosti modelov BMW radu 8. Výrobca prémiových športových automobilov teraz pripravil špeciálne verzie všetkých troch karosárskych verzií s dotykom extravagancie. Špecifické zlaté dizajnové doplnky spolu so špičkovými prvkami exteriéru aj interiéru od BMW Individual zaručujú neopakovateľný mix športových schopností a luxusu.

Modely BMW radu 8 Edition Golden Thunder opäť dokazujú schopnosť oddelenia BMW Individual pretvoriť špeciálne vozidlo na výnimočný automobil pre záujemcov s mimoriadne vysokými nárokmi v oblasti štýlu a kvality. Exkluzívne dizajnové prvky interiéru a exteriéru vytvárajú nezameniteľnú náladu a dodávajú týmto špeciálnym modelom charakter na mieru vytvoreného vozidla.

Verzia Edition Golden Thunder je dostupná pre všetky druhy modelov nového BMW radu 8 Coupé, nového BMW radu 8 Cabrio a nového BMW radu 8 Gran Coupé — od BMW 840i a BMW 840d xDrive až po BMW M850i xDrive. Špeciálne modely sa budú od septembra 2020 vyrábať v závode spoločnosti BMW v meste Dingolfing. Štandardnou súčasťou všetkých vozidiel bude balík M Sport.

Čiernu metalízu Sapphire Black a matnú čiernu metalízu Frozen Black dopĺňajú starostlivo vybrané zlaté prvky, ktoré podčiarkujú atletické zameranie luxusných športových vozidiel. Tmavý vzhľad dopĺňajú lišty BMW Individual High Gloss Shadow Line s rozšírenými prvkami a čierne strmene brzdového systému M Sport. Príťažlivý kontrast vytvárajú zlaté linky tiahnúce sa od predného nárazníka, cez bočné prahy dverí až po zadný nárazník. Medzi ďalšie prvky s povrchovou úpravou zlatej farby patria kryty vonkaších spätných zrkadiel, M zadný spojler (exkluzívne dostupný iba pre model BMW radu 8 Coupé) a 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s dvojlúčovým vzorom.

Schopnosti športového automobilu a individuálny luxus sa v interiéri špeciálnych modelov spája tak, aby vytvorili pocit extravagancie. Stará sa o to rozšírené čalúnenie čiernou kožou Merino od BMW Individual s nápisom Edition Golden Thunder vyšitým na predných opierkach hlavy ako aj poťah stropu alkantarou antracitovej farby od BMW Individual v modeloch BMW radu 8 Coupé a BMW radu 8 Gran Coupé či očarujúce hliníkové lišty interiéru so zlatým efektom. Špičkové a jemne štruktúrované lesklé plochy stredovej konzoly dopĺňa logo špeciálnej edície. Modely z tejto edície sa vyznačujú aj vybranými ovládačmi s krištáľovým povrchom CraftedClarity a audiosystémom Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť