Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Závod BMW v Lipsku dnes opustilo posledných 18 kusov modelu BMW i8.

Závod BMW v Lipsku dnes spolu so zákazníkmi uzatvoril jednu éru – Každý z 18 modelov BMW i8 Roadster je unikát – Vysoká miera individuálnych úprav si vyžiadala mimoriadne schopnosti pri zhotovení a dodávkach.

I12 LCI
·
I15
·
i8 Coupé
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
BMW i Automobiles
·
i8 Roadster
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(77x, ~355,38 MB)

Lipsko. Žltá Austingelb. Zelená British Racing Green. Modrá Le Mans Blau. Pred očami budúcich majiteľov dnes opustilo brány závodu spoločnosti BMW Group v Lipsku posledných 18 kusov modelu BMW i8. Všetky vozidlá sú unikáty, ktoré vznikli v úzkej spolupráci medzi budúcimi majiteľmi a závodom. „Vysoká miera individuálnych úprav vytvorila mimoriadne nároky a výzvy pri logistike dodávok a finálneho zhotovenia,“ podotkol riaditeľ závodu Hans-Peter Kremser: „Náš prístup i-Fertigung tak opäť preukázal, že nič nie je nemožné.“

Výroba modelu BMW i8 patrí pre svoju konštrukciu, pohon a výnimočný mix pokrokových materiálov ako plasty vystužené uhlíkovými vláknami a hliník k majstrovským dielam moderného automobilového priemyslu. Záverečné špeciálne modely však aj tak vystavili pred výrobný tím vozidla BMW i8 nové výzvy.

Napríklad všetkých 18 kusov modelu BMW i8 Roadster dostalo lakovanie vo farbách, ktoré sa na vonkajšie časti modelu BMW i8 doteraz nepoužívali. Ruka v ruke sa s tým spájal aj vysoký počet samostatne lakovaných prvkov exteriéru, čo zvýšilo celkovú náročnosť výrobného a logistického procesu. V tomto prípade platilo, že v závode BMW Landshut a u viacerých subdodávateľov museli v podmienkach manufaktúrnej výroby dosiahnuť prémiovú úroveň remeselnej výroby a lakovania jednotlivých komponentov ešte predtým, ako sa dostali do Lipska na finálnu montáž. Skutočnosť, že každý diel v týchto individuálnych farbách mal iba jeden pokus a na druhý raz už musel byť pri vysokých nákladoch presne vyrobený, si vyžiadala vysokú starostlivosť a precíznosť nielen v celom logistickom procese, ale aj počas samotnej montáže.

Zákazníci, medzi nimi aj členovia združenia BMW i8 Clubs International, dnes priamo na mieste zažili moment, že so svojimi novými vozidlami opustili brány závodu v Lipsku a prevzali tak na seba logistiku hotových vozidiel. Claus-Dieter Bachmann, prezident združenia BMW i8 Clubs označil deň v závode ako „vrcholný zážitok pre našich členov.“ Špeciálnymi modelmi sa budúcim majiteľom splnil „automobilový sen“, povedal Bachmann: „Spoločnosti BMW Group a samotnému závodu v Lipsku sa dnes podarilo vytvoriť niečo nezabudnuteľné.“

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť