Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tréningové náradie pre jamajský bobový tím.

Dvaja členovia Jamajského národného bobového tímu momentálne trénujú, aby sa kvalifikovali na Zimné olympijské hry, ktoré sa v roku 2022 uskutočnia v Pekingu. Počas karantény boli mimoriadne kreatívni a v rámci svojej tvrdej prípravy použili na trénovanie aj MINI 3-dverové.

F57
·
MINI Convertible
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~56,81 MB)

Pilot bobov Shanwayne Stephens (29) a brzdič Nimroy Turgott (27) sa udržiavali v kondícii napríklad aj tak, že si v záhrade vytvorili vlastné zariadenie na vzpieranie a namiesto špeciálnych sánok používaných v posilňovni na tlačenie závaží, využívali na vytrvalostný tréning ich MINI, ktoré tlačili nahor a nadol po súkromnej ulici v Peterborough.

Keď sa v MINI UK pred začiatkom leta dozvedeli o netradičnej príprave tejto dvojice, rozhodli sa, že ich tréningové vozidlo vylepšia na MINI Cabrio Cooper skrášlené nezameniteľnými farbami jamajskej vlajky, aby tak mohli získavať nových fanúšikov všade, kam prídu.

Shanwayne k tomu povedal: „MINI bolo vždy súčasťou môjho života. Momentálne vlastním Austin Mini z roku 1992 a moja snúbenica jazdí na MINI 3-dverovom, ktoré sme aj využívali na trénovanie, takže som veľmi nadšený z toho, že máme nové tréningové kolesá v podobe kabrioletu. Dáva nám to novú a väčšiu motiváciu na dosahovanie našich cieľov a sme veľmi vďační, že MINI UK ocenilo našu tvrdú prácu a zanietenie, ktoré sme počas karantény vložili do nášho tréningu.“

Bobisti momentálne trénujú, aby sa kvalifikovali na Zimné olympijské hry, ktoré sa v roku 2022 uskutočnia v Pekingu. Taktiež sa pripravujú na viaceré tohtosezónne preteky v Severnej Amerike a v Európe, pričom hlavným podujatím budú majstrovstvá sveta v Lake Placid. V americkom zimnom stredisku v štáte New York sa uskutočnia vo februári 2021.

 

Celý rozhovor:

Pilot bobov Shanwayne Stephens a brzdič Nimroy Turgott, členovia Jamajského národného bobového tímu:

1. Ako ste sa dostali k bobom?

Shanwayne: K bobom som sa dostal počas služby v Kráľovskom letectve, kde sme zimné športy používali v rámci výcviku a pretekali sme medzi armádou a námorníctvom.

Nimroy: Ja som sa k bobom dostal po zranení z atletiky. Najskôr v rámci rehabilitácie, následne som tomuto športu úplne prepadol.

2. Na čo sa práve pripravujete?

Momentálne trénujeme, aby sme sa kvalifikovali na Zimné olympijské hry, ktoré sa v roku 2022 uskutočnia v Pekingu. Taktiež sa pripravujeme na viaceré tohtosezónne preteky v Severnej Amerike a v Európe, pričom hlavným podujatím budú majstrovstvá sveta v Lake Placid. V americkom zimnom stredisku v štáte New York sa uskutočnia vo februári 2021.

3. Čo robíte pre to, aby ste sa stali najlepšími v tomto športe?

Na to, aby ste sa stali najlepším v boboch, musíte byť talentovaní, trpezliví a veľmi odolní, pretože tento šport je mimoriadne fyzicky aj psychicky náročný. Žiaľ, v našom športe zohráva podstatnú úlohu aj technika a tí, ktorí majú najlepšie vybavenie, môžu pomýšľať aj na najvyššie priečky. Keďže sme malý tím bez štátnej podpory, musíme sa spoliehať sa sponzorov. Iba tak sa udržíme v hre.

4. Ako vyzerá váš bežný tréning?

Náš bežný tréning pozostáva z množstva hodín strávených v posilňovni vzpieraním, tlačením vozíka a šprintmi. Avšak Covid-19 nám to radikálne zmenil.

5. Ako ste sa prispôsobili počas karantény?

Karanténa bola náročná pre každého, no našťastie sme ju s Nimorym absolvovali spolu, takže sme mohli absolvovať veľa kvalitných tréningov. Z dreva sme si v záhrade spravili malú telocvičňu a v rámci vytrvalostných tréningov sme na priemyselnom pozemku tlačili do kopca a z kopca vozidlo MINI Cooper.

6. Prečo MINI?

MINI bolo vždy súčasťou môjho života. Momentálne vlastním Austin Mini z roku 1992 a moja snúbenica jazdí na MINI 3-dverovom, ktoré sme aj využívali na trénovanie.

7. Ako využijete vaše vynovené tréningové kolesá?

Sme veľmi nadšení z toho, že máme nové tréningové kolesá v podobe kabrioletu. Dáva nám to novú a väčšiu motiváciu na dosahovanie našich cieľov a sme veľmi vďační, že MINI UK ocenilo našu tvrdú prácu a zanietenie, ktoré sme počas karantény vložili do nášho tréningu.

8. Čo na vás momentálne čaká?

S pretekmi začíname v novembri na podujatí Severoamerický pohár, štartujeme vo Whistleri a následne vo februári v Lake Placid na majstrovstvách sveta. Zámerom je pretekať v 2- aj 4-sedadlových boboch, no momentálne nemáme 4-sedadlové boby. Najbližším bodom programu je rozšíriť náš tím na vrátiť do pretekov jamajské 4-sedadlové boby.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť