Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Záverečný šprint na ceste do prvého radu na štartovacom rošte: Nové BMW M3 Sedan a nové BMW M4 Coupé na pretekárskom okruhu.

Dynamické jazdné testy nových vysoko výkonných športových vozidiel v podmienkach pretekárskeho okruhu poskytli dôležitý pohľad na ideálne zladenie pohonu a prevodovky — Zameranie na M vlastnosti spájajúce dynamiku, ovládateľnosť a precíznosť.

F82
·
F80
·
Coupé
·
BMW M Automobiles
·
M3
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(67x, ~886,21 MB)

Mníchov. Oddelenie BMW M GmbH práve pripravuje generačnú výmenu svojich ikonických športových vozidiel. Jazdnými dynamickými testami v podmienkach pretekárskeho okruhu vstúpil vývojový proces nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,9 — 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 249 — 239 g/km, predbežné údaje) do svojej kľúčovej fázy. S výrazným nárastom výkonu oproti predchádzajúcim modelom a so špecifickým M nastavením podvozka, dokáže novo vyvinutý radový 6-valcový motor opäť stanoviť nové meradlá v triede vysoko výkonných sedanov a kupé strednej triedy. Rozsiahle inovácie v oblastiach ako pohon, zavesenie kolies, pružín, tlmičov a technológie bŕzd si vyžiadali intenzívne testovanie na bežných cestách v testovacích centrách spoločnosti BMW Group v meste Miramas na juhu Francúzska, vo švédskom meste Arjeplog ako aj na viacerých pretekárskych okruhoch.

Hlavným okruhom, ktorý stanovil meradlá dokonalej spolupráce medzi pohonom a odpružením za každých okolností, bola tradične Severná slučka okruhu Nürburgring. Avšak, vzhľadom na to, že výkonové vlastnosti automobilov BMW M majú presvedčiť nielen tam, ale aj na mnohých iných okruhoch, testovací inžinieri priebežne rozširujú testovanie aj o ďalšie okruhy. Dôkazom je aj aktuálne testovanie zamaskovaných nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na okruhu Sachsenring.

Už teraz, niekoľko mesiacov pred svetovou premiérou naplánovanou na polovicu septembra 2020, je jasné, že dynamický potenciál nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé nemožno utajiť a naplno sa prejavuje. Ich jazdné vlastnosti sa vyznačujú očarujúcou obratnosťou, výnimočnou dynamikou a precíznou ovládateľnosťou aj v extrémnych športových situáciách. Vyváženie medzi špičkovým výkonom a neobmedzenou každodennou využiteľnosťou, takou typickou pre modely M, dosahuje úplne nové rozmery. „V každom automobile BMW M prinášame na cesty technológiu z motoristického športu,” vraví Markus Flasch, predseda predstavenstva spoločnosti BMW M GmbH. „Nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé tento prístup naplno zosobňujú, pretože obe vozidlá plnohodnotne pokračujú v tradícii najúspešnejšieho cestovného vozidla na svete. A výsledky testov nám ukazujú, že nová modelová generácia svojich predchodcov výkonovo výrazne prevyšuje.”

Rovnako ako všetky aktuálne vysoko výkonné modely od BMW M GmbH, aj novinky BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé sa budú dodávať vo dvoch výkonových verziách. Okrem verzie s výkonom 353 kW (480 k) a so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou si môžu zákazníci vybrať aj verziu Competition s výkonom 375 kW (510 k) a s 8-stupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic s technológiou Drivelogic. „Pre záujemcov, ktorí preferujú puristický zážitok z výkonu a mimoriadne intenzívne prepojenie s vozidlom, predstavujú verzie modelov s manuálnou prevodovkou ponuku, ktorá je v tomto segmente úplne výnimočná,” vysvetľuje Dirk Häcker, riaditeľ vývoja M Automobiles a BMW Individual. „Na druhej strane, s verziami Competition nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé sa pri výkone a jeho prenose na vozovku zameriavame na dosiahnutie maximálnej dynamiky. Najprv s klasickým pohonom iba zadných kolies a neskôr aj v spojení s najmodernejšou verziou nášho pohonu všetkých kolies M xDrive.”

V porovnaní s predchodcami narástol maximálny výkon radových 6-valcových motorov v nových vysoko výkonných športových vozidlách o 36 kW (49 k), respektíve o 44 kW (60 k) (modely Competition) a krútiaci moment hraničí pri 650 Nm. Navyše pohonná jednotka vďaka technológii M TwinPower Turbo a vysokootáčkovému charakteru očarí výkonovými vlastnosťami, ktoré pochádzajú z motoristického športu. Motor vyniká výnimočne spontánnymi reakciami v každom rozsahu otáčok a dodáva sa aj do modelu BMW M4 GT3, ktorý sa od sezóny 2022 stane novým špičkovým modelom spoločnosti BMW M GmbH pre zákaznícke tímy.

Na základe dôsledne realizovaného testovacieho programu dokážu testovací a vývojoví inžinieri spoločnosti BMW M GmbH už dnes potvrdiť, že M špecifické komponenty podvozka sú zladené s výkonom motora do takej miery, aby sa nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé zaradili vo svojom segmente do prvého radu na štartovom rošte. Ideálnym miestom na testovanie je potom aj tradičný okruh Sachsenring s dĺžkou 3 670 m, dlhoročná zastávka Nemeckého šampionátu cestovných vozidiel DTM. Vďaka jeho náročnému profilu, ktorý obsahuje úzke vlásenky, dlhé rovinky a klesanie pred zákrutou Queckenberg, možno na nových modeloch BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé kolo po kole dosahovať požadované úpravy a vylepšenia pozdĺžnej a priečnej dynamiky.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť