Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Impozantný vzhľad, exkluzívna charizma: BMW X7 Dark Shadow Edition.

Špeciálny model prvého vozidla zo segmentu Sport Activity Vehicle v luxusnom segmente ponúka unikátny a výnimočný dizajn a prvky výbavy najvyššej kvality od BMW Individual — Výroba špeciálnej verzie limitovanej na 500 kusov v americkom závode BMW v meste Spartanburg — Špeciálne laky od BMW Individual prvý raz dostupné od augusta 2020 aj pre modely BMW X7, BMW X6 a BMW X5.

G07
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(20x, 95,63 MB)

Mníchov. Luxusná radosť z jazdy dosiahla v novom modeli BMW X7 úplne nový rozmer. Prvé vozidlo zo segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) v luxusnom segmente spája príťažlivý dizajn s typickými športovými vlastnosťami značky. Špeciálny model prináša impozantný vzhľad a exkluzívnu charizmu modelu BMW X7 v mimoriadne koncentrovanej forme. S výnimočnými dizajnovými a výbavovými prvkami od BMW Individual dokáže BMW X7 Dark Shadow Edition podčiarknuť športový vzhľad aj luxusnú atmosféru najväčšieho modelu z rodiny SAV. Najpríťažlivejším prvkom špeciálneho modelu je špeciálny sivý matný metalický lak Frozen Arctic Grey od BMW Individual. Táto mimoriadne kvalitná a špeciálne prepracovaná verzia laku sa prvý raz dostala aj do ponuky modelov BMW X. Spolu so začiatkom výroby špeciálneho modelu sa táto farba dostane do ponuky na požiadanie dodávaných lakov pod hlavičkou BMW Individual aj pre modely BMW X7, BMW X6 a BMW X5.

Precízne spracované detaily dizajnu a doplnkov exteriéru a interiéru dodávajú špeciálnemu modelu BMW X7 postavenie zberateľského kúska. BMW X7 Dark Shadow Edition sa v limitovanej verzii približne 500 kusov bude od augusta 2020 vyrábať v americkom závode BMW v meste Spartanburg. Špeciálny model bude dostupný po celom svete a možno ho objednať v spojení so všetkými motormi dostupnými pre modelový rad BMW X7.

Očarujúcu farbu špeciálneho modelu BMW X7 Dark Shadow Edition dopĺňa rozšírená ponuka prvkov BMW Individual High Gloss Shadow Line. To znamená, že okrem líšt okolo okien sa táto povrchová úprava nachádza aj na B- a C-stĺpikoch, na držiakoch vonkajších spätných zrkadiel a čierny chrómový povrch sa nachádza na orámovaní aj na lištách obličiek mriežky chladiča BMW, na prvkoch Air Breathers na predných blatníkoch ako aj na koncovkách výfukového potrubia. Vzniká tak jemný kontrast k matnému lesku karosérie, čo umocňujú aj strešné lišty Roof Rail High Gloss Shadow Line z ponuky BMW Individual a stmavené sklá vzadu. Dynamický charakter tohto výnimočného SAV zvýrazňujú aerodynamicky upravené prvky karosérie z balíka M Sport, ktoré sú súčasťou balíka výbavy špeciálneho modelu. Ďalším exkluzívnym prvkom špeciálnej verzie modelu BMW X7 Dark Shadow Edition sú 22-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin so vzorom V Spoke čiernej farby Jet Black obuté do pneumatík so zmiešaným rozmerom. Vysoký výkon motora dopĺňa emotívne podmanivý výfukový systém M Sport.

Očarujúca kombinácia športovej atmosféry a luxusného nádychu sa dostala aj do interiéru špeciálneho modelu, ktorý je k dispozícii so šiestimi alebo so siedmimi sedadlami. Vodič a predný spolujazdec si užívajú výnimočnú športovú atmosféru luxusného SAV na elektronicky nastaviteľných komfortných sedadlách s pamäťovou funkciou. Kožený volant M a prvky výbavy od BMW Individual vyvinuté špeciálne pre model BMW X7 Dark Shadow Edition svedčia o najvyššej úrovni exkluzivity. Prispieva k tomu plnokožené čalúnenie Merino od BMW Individual v špeciálnej dvojfarebnej modro-čiernej verzii Night Blue/Black s kontrastným prešívaním ako aj čalúnenie stropu od BMW Individual modrej farby Night Blue s doplnkami v alkantare. Vrchnú časť palubnej dosky a lakťové opierky na dverách pokrýva modrá koža nappa Night Blue. Čierna Merino koža sa nachádza na spodnej časti palubnej dosky ako aj na operadlách predných sedadiel. K fascinujúcej atmosfére na palube prispievajú aj čierne interiérové lišty Fineline Black od BMW Individual s hliníkovými prvkami. Výnimočný dizajn podčiarkujú na stredovej konzole aj lišty s čiernou povrchovou úpravou Piano Black s logom špeciálnej edície.

Okrem špeciálnej matnej sivej metalízy Frozen Arctic Grey, dostupnej špeciálne pre model BMW X7 Dark Shadow Edition, obohatia od augusta 2020 ponuku lakov v závode Spartanburg aj ďalšie farby od BMW Individual. To znamená, že zákazníci si môžu objednať modely BMW X7, BMW X6 a BMW X5 aj s mimoriadne kvalitnými metalízami zelenej farby Urban Green a sivej farby Grigio Telesto.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť