Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Široká ponuka doplnkov BMW M Performance Parts pre nové modely BMW radu 5, BMW M5 a BMW M5 Competition.

Vysoko kvalitné doplnky exteriéru a interiéru, disky kolies a súčasti pohonu umocňujú športový charakter nových modelov BMW radu 5 ako aj jej verzií BMW M.

F90
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
Radu 5
·
BMW M Automobiles
·
M5
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(39x, 236,14 MB)

Mníchov. Spolu s príchodom modelového radu BMW radu 5 na trh a takisto aj modelov BMW M5 (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 — 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 242 — 239 g/km) a BMW M5 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 — 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 242 — 239 g/km) začne automobilka BMW od júla 2020 ponúkať pre tieto vozidlá aj širokú paletu doplnkov s označením BMW M Performance Parts. Doplnky, vyvinuté s použitím komplexných vedomostí a skúseností oddelenia BMW M GmbH, dotvárajú športový charakter v oblastiach dizajnu, dynamiky jazdy a výkonu, pričom umocňujú športové vlastnosti vysoko výkonných športových sedanov BMW M5 a BMW M5 Competition. Všetky komponenty vznikli v súlade s najlepšími požiadavkami a vlastnosťami každého vozidla. Okrem športového vzhľadu spĺňajú aj funkčné nároky s ohľadom na nízku hmotnosť a aerodynamiku. Väčšina doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts bude pre modely BMW radu 5 dostupná už pri začiatku predaja nových modelov.

Vysoko kvalitné karbónové doplnky exteriéru.
Viacero prvkov z ponuky BMW M Performance Parts vyrobených z vysoko kvalitného karbónu odkazuje na DNA značky BMW, ktorá pochádza z motoršportu a na vozidlách BMW radu 5 ju neustále vizuálne pripomína aj mimo pretekárskych okruhov. Predné otvory na vzduch M Performance na oboch stranách spolu s predným spojlerom vyrobeným zo špičkového materiálu poskytujú prednej časti športový vzhľad. Obličky mriežky chladiča môžu mať čierne lesklé alebo karbónové orámovanie M Performance. Z tohto špeciálneho materiálu môžu byť vyrobené aj ďalšie prvky ako vonkajšie telesá spätných zrkadiel M Performance, otvory na vzduch M Performance Air Breather v predných nárazníkoch či nadstavenia prahov M Performance. Pre sedany sú v ponuke aj zadný spojler M Performance Carbon alebo zadný spojler M Performance Pro Carbon. Spolu s karbónovým zadným difúzorom M Performance dodávajú zadnej časti ešte výraznejší športový vzhľad.

Volant M Performance a karbónové doplnky interiéru.
Volant M Performance vytvára mimoriadne intenzívnu väzbu medzi vodičom a vozidlom. Dostal originálne tvarované obšívanie alkantarou, výrazné plochy na palce a špeciálny podklad, ktorý za každých okolností zaručuje najlepšie možné uchopenie a priamy pocit z riadenia. Spolu s alkantarou, so strieborno-sivým ručným krížovým prešívaním a so značkou na pozícii 12 hodín dotvára originálnu atmosféru motoršportu. Alternatívu k štandardnému koženému čalúneniu volantu vytvárajú možnosti ako M Performance kombinácia kože s karbónom, prípadne karbónu s alkantarou. Volant M Performance Pro, dostupný špeciálne iba pre modely BMW M5 a BMW M5 Competition, dostal vysoko leštené karbónové prvky v kombinácii s alkantarou, pričom v spodnej časti ho zdobí ešte aj nápis M Performance. Značka na pozícii 12 hodín je vyhotovená v modrej farbe Motorsport Blue, trojfarebné ozdobné prešívanie využíva farby BMW M. Pre všetky ostatné volanty sú k dispozícii aj karbónové radiace páčky M Performance. Exkluzívnou súčasťou ponuky pre modely BMW M5 a BMW M5 Competition je potom volič prevodovky M Performance s karbónovou povrchovou úpravou.

Športový podvozok M Performance pre modely M5.
Výnimočnú dynamiku jazdy modelov BMW M5 a BMW M5 Performance môže zlepšiť športový podvozok M Performance, ktorý však nemení nastavenie tlmenia. Pružiny umožňujú zníženie vozidla o 5 až 20 milimetrov, čo sa následne prejaví na znížení ťažiska, menšom nakláňaní karosérie a na vyššej rýchlosti v zákrutách. Na požiadanie dodávaný športový brzdový systém M Performance zabezpečuje potrebné hodnoty spomaľovania a to aj pri maximálnej záťaži. Pre oba modely M5 sú v ponuke aj 20-palcové kované disky kolies M Performance s ramenami v tvare Y a so sivým matným povrchom 863 M Ferric Grey. Vznikli pomocou špeciálneho kováčského a frézovacieho postupu, ktorý vytvára výnimočnú a patentovanú priestorovú geometriu ramien. Ich súčasťou je aj vyfrézovaný nápis M Performance a farebné logo M. Otvory v ramenách redukujú vzduch, ktorý sa vytvoril v kolesách, preto na potláčanie turbulencií vo vysokých rýchlostiach stačí menej sily. Ďalšie disky kolies z ľahkých zliatin v ponuke predstavujú viaclúčové 20-palcové dvojfarebné kované disky kolies M Performance 732 M, ktoré sú dostupné pre vozidlá BMW radu 5. Ponuka doplnkov M Performance Parts obsahuje aj špeciálny výfukový systém pre naftové motory.

M Performance aj mimo vozidla.
Vďaka špeciálnym doplnkom môže majiteľ modelu BMW radu 5 prejaviť svoj športový štýl aj mimo vozidla. Obal na kľúč M Performance je vyhotovený zo špičkových materiálov v kombinácii alkantary a karbónu pochádzajúcich z motoršportu, pričom slúži ako každodenný spoločník a zároveň priťahuje pohľady. Obal na pneumatiky M Performance vytvorený v charakteristickom dizajne M je odporúčaným doplnkom na uskladnenie a prevážanie ďalšej súpravy pneumatík a diskov kolies. Pre oba modely M5 je v ponuke aj na mieru vytvorená priedušná a vyprateľná krycia plachta M Performance do interiéru s jemnou vnútornou stranou, ktorá chráni lak vozidla. Súčasťou plachty sú aj potlače dizajnovými prvkami ako obličky mriežky chladiča BMW a veľké písmeno M na streche.

Prvky BMW M Performance Parts pre modely BMW radu 5, BMW M5 a BMW M5 Competition:

Exteriér:

 • M Performance predné otvory na vstup vzduchu karbónové vľavo/vpravo
 • M Performance predný spojler karbónový
 • M Performance ozdobná predná maska karbónová alebo vysoko lesklá čierna
 • M Performance prieduchy Air Breather karbónové vľavo/vpravo
 • M Performance vonkajšie spätné zrkadlá karbónové vľavo/vpravo
 • M Performance rozšírenia prahov karbónové vľavo/vpravo
 • M Performance ozdobný pás čierny/strieborný (nie pre M5/M5 Competition)
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance fóliové pásy motoršport
 • M Performance nálepky na prahy vľavo/vpravo
 • M Performance zadný nárazník s vysoko lesklou čiernou úpravou
 • M Performance zadný difúzor karbónový
 • M Performance zadný difúzor matný čierny
 • M Performance zadný spojler Pro Carbon (iba pre sedany)
 • M Performance zadný spojler karbónový (iba pre sedany)
 • M Performance zadný spojler matný čierny (iba pre sedany)
 • M Performance koncovky výfuku karbónové (vybrané modely)
 • M Performance koncovky výfuku chrómované (vybrané modely)
 • M Performance veko palivovej nádrže karbónové

 

Interiér:

 • M Performance volant
 • M Performance volant v úprave karbón/alkantara alebo karbón/koža
 • M Performance radiace páčky karbónové
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance volant Pro
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance volič prevodovky v úprave karbón
 • M Performance pedále a opierka na nohu z ušľachtilej ocele
 • M Performance koberčeky

 

 

Pohon, dynamika jazdy a disky kolies:

 • M Performance 19" brzdový systém
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance športové brzdy
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance športový podvozok
 • M Performance výfukový systém pre naftové motory (nie pre M5/M5 Competition)
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance súprava na úpravu pre karbónový kryt motora
 • 19" kované disky kolies M Performance s čiernymi matnými dvojitými ramenami 786 M Jet Black matt, kompletná súprava letných a zimných pneumatík a diskov kolies (nie pre M5/M5 Competition)
 • 20" dvojfarebné kované disky kolies M Performance s dvojitými ramenami 669 M Bicolour (čierna Jet Black matt, vysoko lesklé frézované), kompletná súprava letných pneumatík a diskov kolies (nie pre M5/M5 Competition)
 • 20" kované disky kolies M Performance s dvojitými lúčmi 669 M Orbit Grey, kompletná súprava letných pneumatík a diskov kolies (nie pre M5/M5 Competition)
 • 20" dvojfarebné viaclúčové disky kolies M Performance 732 M Bicolour (čierna Jet Black matt, vysoko lesklé frézované), kompletná súprava letných pneumatík a diskov kolies (nie pre M5/M5 Competition)
 • M5/M5 Competition exkluzívne: 20" M Performance sivé matné kované disky kolies Y‑spoke 863 M Ferric Grey matt, kompletná súprava letných pneumatík a diskov kolies

 

Ostatné:

 • M Performance obal na kľúč alkantara/karbón
 • M Performance obal na kolesá a pneumatiky
 • M5/M5 Competition exkluzívne: M Performance krycia plachta do interiéru.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

The BMW M5: combined fuel consumption: 10.6 – 10.5 l/100 km; combined CO2 emissions: 242 – 239 g/km*

The BMW M5 Competition: combined fuel consumption: 10.6 – 10.5 l/100 km; combined CO2 emissions: 242 – 239 g/km* 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť